Promena hard diska?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Promena hard diska?

Post od Spyker »

Odmah da rascistimo dve stvari:
1. Nije mi crkao hard na n91 :)
2. Odnosi se na sve fone sa hdd-om, pa sam otvorio u kaficu.

Ovako, ako vec kazu da ako crkne hard promena kosta toliko i toliko, znaci da ga je moguce menjati. E, sada, pitanje je da li se moze ugraditi veci hard disk, jer ih ima iste velicine, a dosta veceg kapaciteta... Juce kada sam isao na trening mi je to palo na pamet, pa reko ajde da proverim, deluje mi kao moguce... I, da, nije zbog mene, 8gb mi je dovoljno, ali me bas zainteresovalo...
iPhone + CX300

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Na ovo će najbolje Miškoni da ti odgovori, ali prvo disk je (ne znam da li si otvarao) vrlo specifičnih dimenzija (prilično je mali, tj. kao CF kartica sve zajedno sa oklopom), a i konektor je prilično specifičan tako da ne znam da li si baš na takve mislio, a druga stvar je maksimalno podržani kapacitet u samom telefonu. Čisto sumnjam da su dozvolili budženje, mada.........

Evo i šta kažu obavešteniji od mene: http://www.n91.us/nokia-n91-news/a-look ... sk-12.html

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Može da bude tu različitih prepreka, mimo konektora... recimo, Archos playeri imaju na neki način kodiran HDD za svaki pojedini uređaj, tako da je gotovo nemoguće bez velike muke staviti novi a da sve radi... ne znam je li to slučaj i sa ostalim HDD-based uređajima, pošto očigledno nije bilo pokušaja zamjene.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne verujem da su HD-ovi kod telefona tako zasticeni,jer se ipak cesce menjaju (zbog kvarova naravno) nego na PMP-ovima,ali kao sto gargamel rece nisu to HD-ovi koji se tek tako lako nalaze,pogotovo kod nas,gde recimo samo u velikim gradovima imas ponegde da kupis 2.5"HD za laptop,1.8" i 1"HD-ove za raznorazne plejere nemas NIGDE,a mislim da N91 koristi Toshibin HD od 0.85" (mozda gresim,mozda je 1",ali poprilicno sam siguran) sto znaci i kad izadje 16GB N9x neces ga NACI KOD NAS,da bi uopste mogao iko,ponavljam kod nas,da razmislja o zameni!!
Pozdrav 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa što reče lik u ovom linku, obzirom da su mu dimenzije ispod oklopa 32x24mm, a 25.3mm je jedan inč, znači da je prečnik samog diska unutra verovatnije 0.85inča, što imaju najnoviji Cowoni, i još po koja jača firma, ali zaključak jeste da se jako teško nalaze. Verujem da ni zamena kartice na W950i ne bi bio baš tako jednostavan poduhvat. Sva je sreća da se ni jedni ni drugi nešto ne kvare mnogo, mada na drugim forumima ima odeljaka sa žalbama, ali nešto ne vidim da se domaći vlasnici žale. Možda smo mi nežniji sa svojim krvavo zarađenim gadgetima. Btw. video sam lika, engleza, u vozu za NS, tj. State of Exit, sa iPodom, sluša čovek čita nešto, zaneo se i ispade mu dotični s pola metra, i on obrisa prašinu (samo što ga nije promućkao) i nastavi da sluša. Teško da mu je to prvi put.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori