smanjena ponuda

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

smanjena ponuda

Post od kefalo »

Jel se meni cini ili je dosta radnji ispalo sa spiska, od kojih dvije meni omiljene, jedni su vrlo ljubazni i imaju dobru garanciju, :) :uhuh: a drugi postavljaju nove standarde u obaranju cijena :lol: .
Ne bih ja ni primjetio, vec vidim da cijene nikako da padnu, a ustvari u pitanju su jedne te iste radnje.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

pa moguce... zavisi od fona do fona cini mi se... ko zna,mozda ne postoje vise... to se ovde menja dok trepnes :D :D
Nokia E71... Elegant, but deadly

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

kapoerista90,
Ajde otidji na dio foruma fizicko lice, pa probaj da kliknes na neke radnji, i vidjeces da se ne otvaraju, a onda probaj do odes na neki od masovnijih telefona, i tamo pokusaj naci tu istu radnju, vidjeces da ih nema :dry: .
Konkretno oni su imali N91 za 205, E61 za 155, a sigurno imaju i w960, ili mozda ne sto znaci da je SE u velikom prolemu sa distribucijom 8) .
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Šuška se da je inspekcija zaplenila ogromnu količinu telefona a u tom pohodu su stradale i neke radnje i servisi. Navodno je neki "jak igrač" kupio jednu od najskupljih radnji i pokrenuo je čišćenje tržišta. Opet navodno - postavljeni su inspektori koji kontrolišu rad inspekcije...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Tehnomobile? Primetio sam da na par lokacija gde su pre bile "divlje" radnje sada radi Tehnomobile ...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

I ja sam to primetio samo nisam stigo da pitam zasto.Zasto?Ne ozbiljno,izgleda da je inspekcija krenula da zatvara neki divlje radnje.Dobro je da nisam uzeo onomad N91 inace bi ostao bez garancije (konkretno mislim na Or...e).
Linux&Android

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Njami, Zatvaranje "divljih" i sirenje mreze legalnih ovlascenih uvoznika sa garantovanim servisom itd. bi dugorocno bila dobra stvar da kod nas svi uvoznici/trgovci nisu beskrajno alavi narocito ako ostvare monopolsku poziciju. Ja bih radije placao i nesto vise novca za telefon za koji znam da nije skidan sa mreze, kraden i slicno. Ali nisam siguran da bih placao nekoliko puta vise. Cene nekih nasih uvoznika su previsoke i zato sto mnogi ovde smatraju da su na gubitku ako na ulozeni euro ne zarade barem 2.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Vidim ja odjednom nestalo par modela koji su mi bili zanimljivi (prevashodno E61)...
A i cene u poslednje vreme zabrinjujuce stagniraju (bar za vecinu modela)... :dry:
Uopste nije iskljuceno, cak sta vise moglo se i ocekivati da ce se dogoditi nesto ovako...
Na nasu zalost... :smutny:
Ali nadajmo se da ce udarac biti uzvracen... :lol:
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Miškoni,
Jel to znaci da L...c Sh.p ne radi vise, za In...com znam da su zbog renoviranja robne kuce preselili na neku lokaciju na terzaijama, eto i njih su izgleda zakacili.
Moja prvobitna misao je da su neki od njih pomislili da su suvise jaki, i da su ime izgradili te da im advertajzing na MS ne treba, sto sigurno nije zdravo razmisljanje, ali vidis sad ovo, to ne bih nikad pretpostavio.
A sad da li ce ove skupe radnje biti efikasne u pruzanju garancije, nisam bas siguran.
Koliko su se ljudi zalili na servisne usluge Alpha copy, gdje su i benigdne stvari otklanjane sedmicama, sto bi ovi ne legalni rjesili za sat vremena.
A sto se tice Tehnobmilea, tamo su cijene astronomske, Htc MTeor 47000 dinara ,1,3 mpx,
no wlan,300 mhz takt procesora, 64 RAM ukupno itd, itd, jedino taj macho look, a specifikacija slabija od 6120.
E sad ne znam da li ovi sto su ostali na spisku su legalni, ili sta vec.
Koja je sad alternativa, jeftinije prodaje, INTERNET????
Koliko je realan scenarijo da se te radnje preusmjere na net ili oglase, a da zadrze sve one garancije itd??????

Ovo je sad nadopuna, morao sam da napisem.
Opet sam gledao na sajtu da je prezivjela jedna radnje, koja je pored logic shopa, a kojom ja licno nisam zadovoljan, niti mislim da su u vrhu poslovnosti, i to ne zbog ne ljubaznosti, vec njihove garancije.
Naime kada sam isao da uzmem ovaj posljednji w950 svratio sam i u tu radnju koja je cak i bila jeftinija za par evra od ove predhodno imenovane. I Ja onda zatrazim od njih garantni list prije nego sto cu kupiti, a on mi rece, nece ti se svidjeti to sto pise.
Kad sta oni su sve zivo iskljucili iz garancije, tj. ostade ti garancija na to da ce ti ga obrisati ako se zaprlja.
Da se razumijeme ni Logicova garancija nije idealne, jer cijenu svih djelova koji se mjenjaju placa kupac, pri cemu je vrlo moguce da onaj ko mjenja flet , nece platiti za njega par evra, koliko on kosta vec naravno to moze biti 10 evra.
Isto tako bi i ja ne daj boze morao da platim cijenu touch screena, a oni bi mi ga besplatno zamjenili.
Prema tome posto su pitanju radnja do radnje a ova sto je prezivjela ne zraci legalnoscu, mislim da je tu inspekcija malo vjerovatna, ili radi polovican posao, ili su ovi znali koga da plate, jer i mnogo jace radnje su otisle sa spiska, ili.......
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Trojanac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2008. 07:29

Post od Trojanac »

Ma to je sve politika! Inspekcija ide po radnjama. Hoce da postignu to da ostanu samo ovlasceni distributeri, a ostali ce da rade samo servis ili da zatvore. Bas bedak! :uhuh: :disgust: A i cene ce da budu takve. Imam prijatelja koji drzi servis i ima isti problem.
Ne znam zasto uvek neko ''pametan'' mora da smisli neka nova pravila!
SE W880i, T250i, Nokia 6230

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

madness99,
A ja se bas ponadao da je u unutrasnjosti situacija malo bolja.
Slazem se neki veliki igrac je uletio, i sve mi mirise da cemo imati monopol, jer Srbin ne zna drugacije.
I sta su tvoje prognoze, kako doci do jeftinih telefona u srbiji, kakav bi to sistem poslavanja trebao biti.
Ili ostaje samo da se ko moze nabavi preko.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

pa isto ko do sada.U prodavnicama prodaju telefone samo sto se nalaze u ormarima i ispod pulta,u Telekom+ moja n82 kao i ostali telefoni nisu bili izlozeni
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

madness99,
Pa dobro, ako ce i dalje da nastave da rade, reci mi sta je onda sa L...c Sh.p, da li oni rade ili su ga ugasili skroz, jer oni su bili ti koji su diktirali cijenu, a sada ih na sajtu nema :wacko: .
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Moramo ipak uzeti u obzir da sve radnje sa "povoljnim cenama" vecinu svoje robe nabavljaju "ispod ruke" odnosno radi se o aparatima skidanim sa mreze i dekodiranim a cesto i o kradenoj robi. Mnogi od njih, da ne kazem vecina, cine i razne finansijske prekrsaje (Kada ste poslednji put kupili povoljno telefon u radnji i dobili fiskalni racun? Da li znate da je prekrsaj i kada vam prime evre ?). Moze se ocekivati da ce se pre ili kasnije i u oblasti prodaje mobilnih telefona trziste regulisati odnosno da ce vecina sadasnjih prodavaca ili legalizovati svoj rad (prodavati robu nabavljenu legalno od uvoznika) ili ce postati servisi i eventualno prodavci "polovnih telefona" i "komisione robe". Ovo ce sigurno dovesti do povecanja cene ali nadajmo se i do poboljsanja usluga. Naravno da legalna nabavka robe nije automatski garant kvaliteta usluge ali valjda jednog dana i to trziste regulisati.

kefalo, Ovi sto ti nude garancije koje ti se nece svideti nisu legalni.
Legalni prodavci moraju da ti daju sledece:

- Fiskalni racun
- Uredno overenu garanciju koja vazi uz pomenuti fiskalni racun i odgovara standardu proizvodjaca mobilnog telefona (i druge opreme).
-Originalno neotvarano pakovanje telefona


Ako bilo sta od gore navedenog ne nude (a posebno fiskalni racun) to nije legalni prodavac.

Daklem ako dobijes rukom napisan racun (to nije fiskalni), fotokopiranu garanciju na 6 meseci, neoriginalno pakovanje itd kupujes nelegalno uvezenu robu. I kupovina takve robe, a ne samo prodaja, je zapravo prekrsaj.

Nasi trenutni "legalni uvoznici" koriste svoju poziciju da "malo" naduvaju cenu zato sto npr. firme moraju da mobilne telefone da kupuju kod njih. Ako bi neka firma kupila mobilne telefone u "radnji iza coska" za kes to bi bio finansijski prekrsaj.

madness99, To da trzisni inspektori iz jednog mesta idu u drugo mesto je standardna procedura i nije vezana samo za prodaju mobilnih telefona. Procedura je takva jer se smatra da se na taj nacin valjda smanjuje mogucnost korupcije itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ma ok je za to za inspektore i po meni je vise nego logicno jer ce biti manje podmicivanja.

Ja sam zadnji put i prvi put pre mesec dana dobio i fiskalni i garanciju i neotvoreno pakovanej telefona u telekom + sto me bas iznenadilo
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

madness99, Mozda se spremaju da pocnu legalizaciju ? Sta je pisalo na fiskalnom racunu? Na racunu mora da bude nastampan konkretan model koji ti je prodat i garancija mora da odogovara standardu proizvodjaca.

Konkretan model znaci da ako si kupio Nokiu N82 i ako kosta npr. 22000 to mora i da pise na racunu (i naravno oni detalji tipa bez PDV sa PDV). Nikako neke stavke tipa mob_tel x 22 = 22 x1000 = 22000 i slicno
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Kad tad je moralo doci do uvodjenja reda i u ovu oblast ali ce opet ceh platiti kupci.Doci ce neminovno do poskupljenja telefona jer ce se ubuduce prodavati samo legalno uvezeni aparati sa placenim troskovima carine,pdv i godisnjom garanciom za sve tehnicke uradjaje pa i za mobilne telefone.U manjim mestima je poceo sverc uredjaja,(izaberes model iz casopisa pa ti donesu iz druge prostorije,auta i sl)prodavnice prazne,neke i zatvorene.
LG G2 Black,16GB

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Fiskalni racun je by paragon blok znaci klasican fiskalac samo nije odstampan,stoji Nokia N82,cena bez pdv + suma od 18% i finalna cifra.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

tomas.hokenberi, e hvala ti što nam održao predavanje o legalizmu, stvarno nismo znali. Možda postanemo legalisti, mada ne verujem osim ako baš ne budemo morali. To što će na tržištu da se stabilizuju "legalne" cene, a kvalitet usluge "jednog dana", mene ne zadovoljava. Radije ću da rizikujem i da imam dobar telefon, nego da plaćam previše da bih imao istu takvu samo sporiju i neljubazniju uslugu. Kod nas sve ide selektivno. Prvo cene pa onda sve ostalo, a to ostalo nekad i ne stigne na red.

Prema tome za sad gerila.

Btw. onaj čiča što donosi telefone iz magacina (znate na koga mislim) mi je kada sam kupovao e50 sa Docom, rekao da uživamo dok još možemo u takvim cenama i politici, jer kad budu "prave cene" malo ćemo da smanjimo tempo menjanja telefona. Ovo na žalost u perspektivi ne mora neophodno da znači da će black market da iščezne, ali će usled slabije dostupnosti i ponude da skoče cene i lagano da počnu da se izjednačuju sa "legalističkim", a to će onda biti stvarno kraj. Paralela sa uličnim diskovima ne stoji u potpunosti, ali ima sličnosti. Mada mislim da sa buvljaka neće da ih teraju. A vremenom se nadam da će i lakše početi da se dobijaju vize pa da ćamo sami sebi na putu za "Trs'" obezbeđivati ovo što smo do sada kupovali ovih dobrih ljudi.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

madness99, Paragon blok nije fiskalni racun. To sto su ti napisali N82 + 18% itd ne cini taj racun fiskalnim. Jedini ispravan fiskalan racun je odstampan fiskalni racun. Nema fiskalnog racuna bez fiskalne kase.

Ako su ti rekli da je to fisklani racun slagali su te.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori