Kupovina mobilnog preko interneta...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Jazzns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Avg 2008. 00:15

Kupovina mobilnog preko interneta...

Post od Jazzns »

Zanima me da li je neko kupovao mobilni preko interneta? Drug mi je u USA pa hocu da mi kupi telefon, ali ne znam preko kog site-a da naruci! Nasao sam milion site-ova, ali razlika u ceni je ogromna! Ima site-ova koji odmah na prvi pogled lice na prevaru, ali ima i onih sto mi deluju pouzdano! Da li je neko od vas imao iskustva sa kupovinom preko interneta i o kom site-u je rec?

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Svetska on line pijaca EBAY :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Jazzns, slazem se sa fain2daniel-Ebay, ali mozes da pogledas telefon na Neweggu-imaju mali izbor, ali su cene najboje i po meni su najsigurniji.
Pozz :wink:
Linux&Android

Jazzns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Avg 2008. 00:15

Post od Jazzns »

Njami hvala za Newegg, nisam znao za taj site! Naravno da sam prvo isao na ebay, ali za divno cudo kada sam trazio phone koji hocu (SE P1i) nije bilo puno izbora. Tacnije sve se svelo na 2 ponude koje mi deluju OK! Zato sam i pitao za neke druge site-ove da vidim kakva je situacija. Nazalost na newegg-u nema SE telefona, ali su cene stvarno super! Mozda i promenim moju odluku i kupim neki drugi! :wink:

Naravno ako neko drugi ima jos neki site neka slobodno kaze!

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Jazzns, pogledaj ovaj sajt:

http://www.phonesource-usa.com/product_ ... keyword=p1

Sto se cene tice, toliko je priblizno i na ebay. Ja sam nekoliko telefona kupila preko neta (uglavnom iz UK, jer je cena niza nego u Danskoj, i nisam se pokajala).

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Mene zanima kako se to placa ? I dal se dobija neka grancija ( mada ne verujem) i sta ako se pokvari.. mogu da ti posalju pokvaren telefon ili tako nesto i sta onda ?
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Za ovaj P1i daju garanciju 24 meseca. Problem je sto ti kada kupis telefon u inostranstvu dobijes medjunarodnu garanciju (koja bi trebalo da vazi kod bilo kojeg ovlascenog servisa bilo gde u svetu), a koju mozes da okacis macki o rep kada je ogromna vecina servisa u Srbiji u pitanju.

Mada, meni se licno nije desilo da je nesto stiglo u neispravnom stanju, sve radi... i telefoni, AP, laptop, ves-masina, plazma TV... (postari me bas ne obozavaju zbog ove poslednje dve stvari).

A placa se kreditnim (ili debitnim) karticama ili PayPal-om (koji ja vise volim).

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Al koliko ja znam, nema Paypal-a u srbiji. Uostalom, mozes da otvoris u vecini banaka karticu samo za net, i uplatis koliko zelis, i kraj :) Lako je... :P
Nokia E71... Elegant, but deadly

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

U pravu si, nema PayPal-a u Srbiji. Ne znam zasto banke u Srbiji toliko komplikuju stvari... Treba ti kartica za ovo, za ono, posebna ako placas preko neta... Ne znam da li si pogledao moj prethodni post... ja zivim u DK, tako da ja problema oko nacina placanja nemam.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ali mi ne zivimo, a onda porez pa carina pa... pa...
Mene interesuje da li se to uopste isplati, da ne bude krajnja cifra 2x - 3x veca od pocetne :unsure:

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Vecina zvanicnih dilera u EU ima dve cene - jednu s PDV-om (namenjenu kupcima u EU) i drugu bez PDV-a (za one izvan EU). Ja, na primer, kada porucujem mobilni iz Engleske ne placam carinu jer zivim u EU, ali zato placam engleski PDV (tj. VAT) od 18%. Kupci iz Srbije placaju cenu bez PDV-a, ali zato placaju carinu u Srbiji.

Da li se to isplati ili ne, ne znam, jer ne znam kolika je carna na mobilne telefone. Ono sto zasigurno znam je da se meni ne isplati kupovati mobilni iz npr. SAD zbog postarine i carine, iako su oni u osnovi malo jeftiniji od Engleza (a ostaje i pitanje frekvencija). Pre nekoliko dana sam na ebay-u kupila telefon iz 1927. god. i ostaje da vidim da li ce cariniti i koliko.

Ono na sta uvek treba obratiti paznju prilikom kupovine preko interneta je opis. Sinoc sam ja QXL-u (danska verzija ebay-a) naisla na zenu koja je preko neta od danskog operatera kupila E51 bez kamere (a htela je sa) neznajuci da postoje verzije sa i bez kamere. Iako je reklamirala u predvidjenih 14 dana, reklamacija nije uvazena jer je kutija ostecena (ili ju je bacila, ne secam se).

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Mozes li da postavis link e-bay aukcije tog telefona sto si kupika? Znam da je off ali crkoh da ga vidim.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Poslala sam ti link na PP, jer znam da bi se modaratori bunili. Slike u oglasu nema, ali mogu ti je poslati na mail.

lipfy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 04. Avg 2011. 20:46

Post od lipfy »

ee zanima me da li bi neko mogao da mi objasni posto drugarica mi kupuje fon u americi preko ebay,pa me brine da li cu moci fon da koristim na nsaoj mrezi pise da je unlocked u pitanju je HTC HD7...i da li imam uopste garanciju na njega....

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

lipfy, ako je nov aparat trebalo bi da imas garanciju ali ce ona vaziti u usa ili mozda i u evropi....
Ako pise da je unlocked trebalo bi da radi i kod nas. 8)
D500&E71

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

lipfy, Ако је ГСМ радиће код нас а гаранција важи тамо, овде код нас не важе ни ове наше а камоли туђе :dry:

exefragment
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2011. 11:53

Post od exefragment »

Ima neko iskustva sa radnjom teleko plus , dosta imaju povoljne cene pa se zanimam. Koliko je to pouzdano , posto vidim da imaju i radnju.

Odgovori