Koji je operativni sistem najbolji?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori

Koji je operativni sistem najbolji?

Android
30
26%
Symbian
28
24%
Windows
38
32%
Maemo
3
3%
OS X
10
9%
neki treći
2
2%
ja sam više za fabrički OS
6
5%
 
Ukupno glasova: 117

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Leonel, Veoma OBJEKTIVNO nema sta. naveo si sve subjektivne utiske, a pricas o objektivnosti. Da si naveo nesto konkretno, pa ajde ali ovako i ti si jedan od mnogih fanova jabuke.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Jednostavno - svako ima razlicite ukuse i sad bukvalno raspravljamo o nasim ukusima. Meni je WM najbolji jer je najlaksi za personalizaciju i za mene je sve u vizuelnom efektu ( recimo, moze da se postavi home screen kao win vista ( mislim da je dimi jednom postavio u korisnim aplikacijama za wm ) , ali uz promenu ikonica sam napravio kao longhorn, mada nema neke bitne razlike jer to je skoro to za takvo nesto ), e sad tu ima brdo programa i nacina da se olaksa i poboljsa upotrebljivost WM-a sto je za mene neki korak napred u odnosu na druge os-ove i nikada ne dosadi sva ta personalizacija i ulepsavanje... Symbian, pa moze da se napravi/promeni tema i font, ali sama matrica je ista i to je samo isti djavo, a drugo pakovanje. Apple je takodje vizuelno dobar OS, ali mane kao sto su Bluetooth koji mora uz aplikaciju koja pojede bateriju i sto mora da se jailbreakuje kako bi se normalno koristo dodje donekle na isto sa hakovanjem i sertifikatima.
Sve u svemu, ja sam samo izneo svoj utisak, medjutim nisam hteo da se ubacujem kada se malo zakuvalo, pa se nadam da nisam pogresio vreme i mesto :roll:
Nokia Lumia 630

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

djolex, slazem se sa tobom da WM omogucava izvlacenje maximuma iz telefona. Meni se kod njega ne svidja jedino sto je vise racunar nego telefon, zbog cega i koristim symbian koji je vise telefon i po malo gadget.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Leonel napisao:Imao sam iPhone, 2 puta, Symb citav zivot, Androidom se igrao...
Ako neko napise da je bolji bilo koji drugi OS, to je strogo SUBJEKTIVNI stav.
Evo grohotom se smejem ,grohotom!
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Leonel, ha?! Wtf?! :| pod 1) kako je to podlozan personalizaciji? :| nista ne mozes da menjas :| 2) Android je nov, tako da je tesko reci odmah dal je dobar ili nije.
3) ponovicu ono sto sam na pocetku rekao: WTF?! :|
Nokia E71... Elegant, but deadly

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Lobachewsky, glasao sam za symbian posto ga trenutno koristim a inace nisam imao iskustva sa nijednim drugim OS-om sem njega i fabrickog na nokiji i nesto malo WM na omniji.. inace kada sam uzeo android u ruke u vipu (na HTC Heroju) sam jednostavno bio uspanjen kakav je... samo znam isto i da je jos u razvoju, da ima malo aplikacija za njega trenutno itd.... Omniju sam nesto malo cackao ali nisam imao sansu da ga testiram Comi STYLE ali nema veze.. kod WM sam shvatio da je jako slican obicnom windowsu sto je i logicno -_-.... Malo mi je komplikovan ali bi se naviknuo da ga koristim neko duze vreme... pozz od mene zasad... ;)

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Људи,нешто сам се збунио... на HD2 је Win 6.5,јел тако?А јел може да се апдејтеује на Win 7? :(
Nokia 6220 Classic

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

Godzilla, iako nisam koristio WM brate,ja mislim da moze :D . A inace posto sam korisnik starog dobog Symbian-a i nisam koristio ni jedan drugi OS za sada cu glasati za Symbian,inace svidja mi se kao operativni sistem,ja sam mu uradio maximalnu personalizaciju. Meni je cilj da u fonu imam sve i svasta za svaku priliku normalnu i nenormalnu,da bude UI uradjen po mojoj zelji.E sada Symbian sto se vec reklo,ima svoje i to je tako,ali sto se tice funkcija tu mi je super. Na drugom mestu bih stavio Windows Mobile,a na trecem bi mesto delili Maemo & Android. 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Glasao sam za Windows Mobile, iako sam čačkao samo dva telefona koja rade na tom OS (Omnia 8GB i Touch Pro 2) i blago rečeno ODUŠEVIO sam se. Na drugom mestu (ali daleko od WM) mi je Android, pa zatim UIQ, i na četvrtom mestu S60. 8)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Ja sam glasao za Symbian, koristim ga dugo i navikao sam se. Maemo nažalost nisam koristio ali pretpostavljam da bi mi se svideo jer je u osnovi linux. Android i OS X mi se svidjaju zbog brzine ali me izluđuje što su sva podešavanja na jednom mestu i OS X-u (za Android nisam siguran, ne sećam se zašto nisam proverio) nema nešto tipa desni knlik na kompu (options ili kako već da ga nazovem). Navikao sam da svaku komponentu OS-a (bilo na kompu ili fonu) podešavam posebno.
Sve u svemu najbitnija stavka za svaki OS je količina dostupnih aplikacija za isti i tu su u velikoj prednosti OS X i Symbian (šta god da vam padne na pamet da želite da Vam telefon radi, neko je već napisao app za to (nažalost još ni jedan ne kuva kafu ali uskoro će)), Android će ih verovatno uskoro prestići jer Google stoji iza njega. Što se tiče WM ako uskoro ne urade nešto revolucionarno konkurencija će ih progutati (kao što se desilo Nokii u HI-END sectoru telefona).
Što se tiče fabričkih OS-ova Nokiin je bez konkuencije (veliki broj aplikacija dostupnih za isti).

Ja sam ovde izneo svoje mišljenje, ne želim da se ubeđujem i prepucavam ni sa kim jer ovde niko ne govori hladne glave i svi su ostrašćeni.
Ko je bolji Zvezda ili Partizan, na to vam se svela rasprava.
Pozdrav

Amf Spyware
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 27. Jan 2010. 11:50

Post od Amf Spyware »

Ja glasam za sa symbian os,jer sam imao prilike da probam android,i fabricki.
Android je nekako po meni buducnost telefonije,mislim da sad u nase doba najkorisnije symbian........ :|

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Glasao bih za Windows Mobile da nije jedne veoma vazne cinjenice koja mi prosto bode oci i koja me uzasno nervira a to je da je sam OS (cak i najnovije verzije wm 6.5) veoma jadno takoreci nikako graficki nije odradjen.Bele pozadine,SMS cat je kao da pisete na zidu,ikonice se polako menjaju ali i one nisu nesto posebno...Prednost WM-a je da sve ovo sto sam naveo moze da se promeni da izgleda drugacije ili barem malo lepse ali i to malo lepse meni nije dovoljno.Cekam WM 7-cu da vidim kako da ce da bude odradjena pa cu onda da vidim da li cu da prelazim na Andorid. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Svrbi me da probam Palm Pre, da vidim kakav je Web OS. Inace, iako sam do sada bio uglavnom najvise za WinMob, Android me je odusevio jednostavnoscu i upotrebljivoscu! Mislim da je trenutno apsolutno najperspektivniji OS u svetu pametnih telefona. Ako ne racunam spremanje rucka i pranje sudova, nema vise nicega sto mi treba a da nisam namestio Tattoo da to moze i da uradi :lol:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Iako sam vec u ovoj temi pisao i dao glas WM sad definitvno mogu reci da prednost i to vecu dajem Androidu.Cak u poslednje vreme uopste ne razmisljam da pri kupovini novog telefona uzimam bilo sta drugo osim onog koji ide na Androidu.
Jednostavno ako ova preostala dva tabora nesto ne ucine sa svojim OS-ovima, mogu samo da se "nagutaju prasine" Androidu.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Deltex »

E da oživim temu,uopšte nije loša.Još su se pojavili i neki novi OSi,a neki i umrli.
Elem ne kaže se OS X već iOS.
OS X je za PPC ili PC,a ne za mob 8) .

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od sugarcoated_ass »

Ozivljavas temu staru vise od 5 godina... Why?

danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od danil80 »

А зашто да не :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od sugarcoated_ass »

Jer je 5 godina jako velik period i dosta toga se promenilo za to vreme i dolazi do zabune. Evo prvi ja sad citam prethodne postovi i bilo je onako WTF momenat dok nisam pogledao datume.

Bolje je bilo otvoriti novu temu... ili ne... ne zapocinjati ovakve teme uopste jer ce nastati opet apsolutni haos.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od fannY »

Slazem se da se otvori nova tema. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od El Laki »

Može, može. Kad preživesmo ove Samsung vs Lg , možemo i ovu. Definitivno će biti zanimljivo ali i nadam se korisno.

Odgovori