Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od blackwhite »

kako nasta?Pa na uredjaj,na softver...garancija je sa /imei brojem telefona...ne bih da kacim ,mogu da ti procitam ,ako te nesto konkretno zanima...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Lepo, na sta? Vecinom ko daje garancije na 24 meseca od tih manjih radnji daju 24 na softver, a 12 na hardver. Ja sam okacio fotku garancije iz Logic Shopa gde pise da se 24 meseca odnosi na softver i hardver.

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od blackwhite »

Evo :
Slika
i sta kaze garancija?

ivanmb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 25. Feb 2013. 00:57
:: LG gt540

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od ivanmb »

Pozdrav svima, razmisljam se ovih dana da krenem u kupovinu jednog 997d pa googlam malo i bas sam dosao na odgovarajucu temu. Sto se Logic Shop-a tice, trenutni telefon sam kupio kod njih, bez fiskalnog, i iako u principu ne volim takve kupovine nisam imao problema sa telefonom.

Vidim da je psyhound ponosni vlasnik jednog 997d :) i da ga je kupio u LogicShop. Super sto si okacio garanciju, i dalje je ona "cudna" i ne bas precizna al ajde. Za tebe jedno pitanje: da li si dobio fiskalni racun od njih?

I jos jedno pitanje za sve druge, da li je neko imao problema sa vracanjem telefona prodavnici, nosenjem na garanciju i uopste dokazivanjem da je telefon kupljen gde jeste? Mislim na LogicShop prvenstveno ali i na druge "manje" prodavnice.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

Koje su to "male" prodavnice, je l npr sa sajta KupiMobilni (izvinjavam se Adminima ako je ovo zabranjeno neka brišu :oops: ) ?

A koje su "velike" prodavnice?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

ivanmb napisao:da li si dobio fiskalni racun od njih?
Jok... ali tako zadnje 2 godine najvise i uzimam telefone i nikad problema nije bilo. Sigurno uz fiskalni cena ne bi bila 180€ vec negde oko 250€, tako da je to jos jedan razlog da se ne bunim. :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od iLuka »

@cvoruga - male radnje su sa tog sajta a velike su one koje kao uzimaju od zvanicnih uvoznika telefona (naravno da skoro svi lazu) i prodaju ih sa marzama od preko 300posto... :dry:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

A online radnje, koja je fora sa njima, koliko su one proverene i sigurne?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od iLuka »

ja sam kupio sa sajta tj radnje mobilnishop.com i sve je bilo ok... imas njihov broj na sajtu, okrenes i sve se lepo dogovoris...
stigao mi je telefon sutra dan... :wink:

sta znam, preveliki je to rizik da se zezaju sa reputacijom a mogu lepo da posluju... :wink:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

I ja imam pozitivna iskustva sa mobilnishop.com. Nisam sebi uzimao, vec za drustvo i familiju i svi su zadovoljni sa uredjajima, a ja mogu reci da su profi sto se tice dogovora i saradnje. :)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od mb011 »

sad videh ovu temu, i gledam, u cudu, ja sam mislio da je kupovina telefona u tim "malim"radnjama davna proslost :o eee mi jos diskutujemo da li se dobije fiskalni racun kada kupis tehnicku stvar.

da se zna, nije mi namera nikako nikog da osudjujem, niti da potezem raspravu - znam celu situaciju u zemlji, i lepo je kada je neko dovoljno iskusan da moze ovako da kupuje telefon, i da ustedi. ja se ne usudjujem odavno da ulazim u takve radnje i da kupim bilo sta vise od futrole za telefon, bas sam imao negativnih iskustava u vreme kada je to bio jedini nacin da se kupi mobilni telefon... radije kupim jeftiniji model, ali uz garanciju proizvodjaca, ne znam verovatno vecini zvuci naivno, ali nekako mirnije spavam :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

E vidis, a ja bas imam suprotna iskustva jer skoro svaki telefon koji sam pazario legalnim putem mi je zadavao muke... Od Siemens MC60 do HTC Explorer! Ni jedan koji sam uzeo u manjoj (a proverenoj! To je jako bitna stavka!) mi nije pravio nikakvih problema. :)
No, ja sam vec skontao da sam lucky bastard sto se tice takvih stvari tako da bolje da cutim! :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od znemanja »

Ni ja nisam imao nijedan problem a gotovo sve telefone koje sam koristio uzeo sam u tim manjim radnjama.Naravno bitno je pre svega proveriti koliko ta radnja dugo posluje, ne bih kupio u nekoj radnji koja se otvorila nedavno i koja nema izgrađenu reputaciju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

SaLeM
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2013. 02:19
:: Telenor OneTouch

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od SaLeM »

Trazio sam medjutim nista nisam nasao slicno ovoj temi, samo naslov kaze, bas me zanima gde vlasnici prodavnica kupuju telefone pa ih posle prodaju naravno u svojim radnjama...?

Kamencic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:32
:: Nokia 5800
Lokacija: Obrenovac

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Kamencic »

Pozz! Zelim da kupim Sony Xperia TX model, i vidim da su na sajtovima koji fon salju na kucnu adresu cene dosta manje.
Garancija je godinu dana. Da li je to telefon skidan sa mreze, dekodiran ili nesto slicno tome? Ili je originalan, kao sto oni kazu? Tacnije me zanima sajt kupitel.com.

Ima li neko iskustva? I jos nesto, ako bih narucio telefon, da li bih dobijao update redovno? Mozda glupo pitanje ali stvarno se ne razumem, jer imam Nokiu 5800 koju sam kupio u nekoj prcvari skinutu sa mreze (gar. 6 meseci) i nisam dobijao update dok nisam menjao product key. Telefon i dan danas radi, posle 4 godine, uz to sto sam morao da ga flesujem jer sam nesto....pokvario kad sam updatovao

Cena je ovde oko 370e, da li neko zna cenu u nekim ''normalnijim'' prodavnicama?

Poslao sam im email sa ovim pitanjima, pa cemo videti sta ce reci.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od VeNoM »

Update ces dobijati onoliko kolIKO sony bude izbacivao. A sto se ticw nokije moja x6 je bila neka iz arabije ili indije ili nesto tome slicno i isata stvar dok nisam promenio produkt nije hteo da mrrdne sa 10v. Tx je odlican model mada u testu au ga unistili. Ako gledas ovde sta se pise za dati model i koliko je skidan sa mreze to je pitanje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Kamencic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:32
:: Nokia 5800
Lokacija: Obrenovac

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Kamencic »

Nesto nisam gledao testove, samo ovaj na mobilnisvet i na youtube unboxing i tome slicno. Sigurno uzimam njega, prvo sam hteo Ion, ali sam se posle odlucio sa ovaj. Neki Samsung ili Lg da uzimam ne pada mi na pamet, zbog izgleda i kvaliteta izrade, a telefon ne menjam cesto pa hocu neki kvalitetniji, a to dal je Quad ili Dual core, dal ima 1 ili 2 Gb rama me ne zanima, s obizrom da za sad ni dual ne mogu potpuno da iskoriste. U odnosu na T je lepsi, a malo je i bolji.

Da li mislis da je skidan sa mreze, bar kod nas po ovim ''prodavnicama'' i ima li nacina da to proverim? Na telefonu nece biti oznake da je skidan (vodafone...) jer je original pakovanje, a ko zna koliko je stvarno original.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od zoreli »

Sony Xperia TX je 370 evra on-line a u prodavnicama sa fiskalnim računom je oko 57.000 dinara .
16 godina na forumu MOBILNISVET

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Pa i ti skidani sa mreze su originali i ne razlikuju se ni po cemo od SIM-free modela. Nece valjda provajder da valjaju neke kopije telefona...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od loki13 »

SaLeM, u inostranstvu :D :D :D 8)
Najcesca sema je da neki nas covek otvori firmu i preko nje potpise ugovor sa oparaterom i uzme 20 aparata (od jeftinijih do skupljih) i naravno proda ih nekoj prodavnici ovde
Ili vijaju akcije na telefonima pa kada ih uzmu dobiju povrat pdv-a na granici drzave gde su ih kupili,a potom ih prodaju ovde (sgs2 iz Austrije je kostao oko 250e pre par meseci)
D500&E71

Odgovori