Mobilni sa 2 SIM kartice?!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Mobilni sa 2 SIM kartice?!

Post od Drobnjak81 »

Secam se dok je 3310 bio u modi, tako da kazem jer je tel idalje ekstra, bilo je da se kupi baterija sa dve sim kartice!To bi sad bio "dobar" dodatak na ove nove smart telefone!Jer zna neko nesto o tome?! :D

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Telefon ima svoj slot za sim a baterija je imala svoj, e jedini problem tad je bio sto si morao da ugasis tel da bi aktivirao drugu sim karticu!Danas to verovatno nebi bilo tako! Bas me je ta dodatna sim odusevila tad, imas jednu 063 i jednu 064, i kad hoces bez vadjenja kartice predjes na drugu mrezu ali moras da gasis fon kao sto sam prethodno napisao!E da i tel je dobijao malo na debljini naravno ako bi imao tu vecu bat!Doduse ja sam prvi tel kupio 99 tako da sam to video tako negde! :oops:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Da postojale su te baterije sa dva lezishta za SIM kartice....

Pa mislim da su dovoljno debeli ovi smart fonovi, i ne treba ih josh vishe "udebljavati"... :)

Da je neki koristan izum bio i danas bi se koristile te baterije ali....

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

pa to je mozda fina ideja za neke poslovne ljude, gdje bi mogao ne gaseci telefon mijenjati broj...ali i to u pametnim telefonima :) , iako bi ih jos vise izoblicilo 8)
rocK for ever

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Momci, tehnika je danas malo odmakla od toga o čemu pričate... Pre nekoliko meseci prste smo izlizali na ovom forumu kucajući silne postove i razglabajući o posebnim SIM karticama na koje možeš da ubaciš dva broja... To je još bolja (savremenija) varijanta od te stare fore sa dva ležišta... Nema potrebe za specijalnim ležištima, novim baterijama, udebljavanjem telefona, novim delovima hardvera...
Mana? Isto moraš da restartuješ telefon da bi se prebacio na drugi broj...
Čak smo diskutovali i o mogućnosti da na jednoj kartici imaš dva broja sa različitih mreža, zatim o tome mogu li istovremeno da funkcionišu oba broja (iste ili različitih mreža) itd...
Pretresite starije postove....

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

da mnogo smo raspravljali o ovoj temi :D :D :D i na kraju zakljucili da to nikako nemoze da se izvede bez iskljucivanja telefona :smutny:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Da,tako je...
Ja sam samo hteo da kazem da ta fora sa baterijom nije neshto...

A naravno da ima josh mnogo drugih nachina,naveli smo ih pre par meseci... :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja mislim da to uopshte i nije nesto potrebno, kad svakako moras da ugasis fon... A zar nije bio kao neki adapter, a ne baterija...? Mozda i nije... :oops:
Postoje sad one Dual kartice ako je bas nesto frka za ta 2 broja, mada eto, rekoste, opet mora da se gasi fon tako da... :dry:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Pa i to je nešto... Ne moraš da skidaš poklopac, vadiš bateriju, ubacuješ drugu karticu, pa sve vraćaš kako je bilo, ili, da kupuješ nove delove hardvera... Jednostavno zagasiš fon, upališ ga ponovo, odabereš broj (ili mrežu) i to je to...
Lično, ja bih bio najsrećniji kada bi telefon mogao da istovremeno radi sa dva broja, od različitih mreža (naravno), ali objasniše nam pametniji ljudi da to ne ide... Bar ne za sada (nadam se)...

Odgovori