Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
ferguson
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 20:10
:: Nokia 6630

Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od ferguson »

Sta je potrebno sve proveriti kada se uzima polovan mobilni telefon?
Konkretno me interesuju telefoni sa Android OS.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od lesa0208 »

Bukvalno sve treba proveriti nebitno da li je telefon sa Androis OS-om ili nekim drugim, tako ces biti najsigurniji da sve funkcionise kako treba. Kada nadjes odredjen model koji zelis da kupi, prvo pogledaj na netu njegove mane i prednosti, pa se onda odluci i zovi prodavca.

ferguson
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 20:10
:: Nokia 6630

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od ferguson »

Ok, znam da treba sto vise ali sta konkretno?

Recimo da sam izabrao Samsung Galaxy S2... da li postoji nesto sto bi trebalo pogledati konkretno?

Vidim da su neki ljudi pominjali neke root programe (ne znam da li je sam dobro zapamtio)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od iLuka »

po meni, prvo sve konekcije, naravno fizicki izgled, ostecenost, pozovi nekog, uradi mu reset itd...
ja licno ne volim da kupujem polovne telefone a kad to radim idem preko nekog koga licno poznajem i trazim licnu kartu i licnu garanciju barem 10 dana...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od gargamel4 »

ferguson, nisi dobro zapamtio.

Root je otklučavanje zabrana za prčanje po sistemu, ali se najčešće svodi na dozvole koje traže neki programi i prčkanje po file sistemu, ukratko administatorske privilegije na Androidu. Telefon je rootovan ili nije, ali ako jeste onda ima "Superuser" ikonicu u meniju, i ne podleže garanciji, osim ako se postupak ne vrati na posčetak što je najčešće jednako jednostavno za izvesti ukoliko nije toliko oštećen (hardver ili softver) da je to neoguće izvesti. Ako ti je jako bitna garancija a telefon je još ima onda ga "anrutuj" i vozi, ali bitnije ti je da proveriš da GPRS/3G, WIFi, GPS, zvučnik, mikrofon i slične stvari (koje život znače) rade. I najčešće objašnjenja tipa: "e to ti sad u ovoj verziji ne radi ali kad se apdejtuje sve će proraditi", ne pije vodu, tj. beži od toga.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od skar »

evo kako Ja to radim,nadjem se sa covekom
kao prvo ga okrenem ka suncu da proverim da nema nekih ogrebotinica(prefarbanih markerom),obrini okreni...
onda skinem poklopac baterije proverim da zabice nisu polomljene,i da nije kvasen,znaci imas onu nalepnicu indikator,ako je crven,cao ne uzimam...
pogledaj i srafove,vidi se po ivicama ako su izguljeni da je telefon otvaran
onda ga upalim,obavim par poziva da vidim da sve sljaka,upalim kamericu,video...
pokrenem neku zahtevniju aplikaciju ako mij e sumnjiv tel,i to bi trebalo biti to,usput ispitujem prodavca,da vidim jel ima nesto sto ne znam!

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od majce22 »

Uh, komplikovana vam ova procedura. Ja se taman ohrabrila da mozda preko oglasa uzmem neki polovan, posto raspolazem budzetom od 150eur.

A kakva su generalno iskustva sa ovim telefonimima iz malih oglasa?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od sugarcoated_ass »

majce22, ja imam apsolutno pozitivna iskustva sa telfeonima iz malih oglasa. Uzimao sam i za sabe i za moje i ni jednom nisam imao problem. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od m@c|-|oR »

majce22, uzmi u obzir da pored skar-ovog nick-a stoji Expert. To često znači i perfekcionista. :roll:

Stepen provere zavisi i od starosti telefona. Ono što na licu mesta teško možeš da proveriš je baterija, a ona je jedna od najbitnijih stvari kod kupovine. I ja sam, kao i psyhound kupovao telefone preko oglasa (uključujući i trenutni), nekad davno ih i prodavao i probleme nisam imao. :oops:

Sa tvojim budžetom možeš da odeš i u neku od prodavnica mobilnih telefona i tamo kupiš. Bar ćeš imati nešto sigurnosti, jer moraš da dobiješ neku garanciju. Imaj u vidu da će te to koštati nešto više od istog takvog telefona u oglasima. :(

Ili, da stisneš zube, povedeš u kupovinu i nekog (krupnog) druga i pazariš sa oglasa. ;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od miodrage »

Eto, ja kad sam isao sa Gargamelom po njegova 2 iPhona, i prodavac se drzao po strani... Skoro pa da smo mogli da prodjemo za dz :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Sta prvo proveriti? - polovni telefoni

Post od skar »

a uzimam Ja telefone sa oglasa,imao sam samo jednom prob
jer je decko ispao krajnje nekorektan,al pobogu 1/100 kupljenih je smesan procenat...
uglavnom su to ljudi koji su ok,uostalom kroz razgovor moze dosta toga da se shvati!

Odgovori