najkvalitetniji proizvodjaci baterija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Zaphod Biblbroks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 19:23
:: nokia c3

najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od Zaphod Biblbroks »

Cao svima, moze li neko da mi kaze koje firme proizvode kvalitetne baterije za mobilne telefone? Do sada sam koristio originalne Nokia baterije ali sam morao da promenim i kupio sam Daxcell BL-5J 1320 kapaciteta ali se nije bas najbolje pokazala. Ako neko ima iskustva sa boljim proizvodjacima neka ih navede.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od skar »

mozda je glupo reklamirati,ali firma davos sa DG hologramom,ili firma 3G ima jako dobre

Zaphod Biblbroks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 19:23
:: nokia c3

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od Zaphod Biblbroks »

Hvala skar, donekle ovo jeste reklamiranje ali ipak je bolje da znamo koje baterije da kupujemo nego da bacamo pare na nekvalitetne.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od ikiM »

Ovo sam postavio na temi za E71:
Baterija je stigla u celofanskom omotu, u limenoj kutijici, povećoj (3-4 x veća od same baterije). Simpatična kutijica, sa naštampanim nazivom tih baterija (znači nije onako kao Daxcell i slične baterije), : HINORX G3 EXCELLENT sa označenim kapacitetom 1800 mAh i sem naziva BP-4L, piše da je za Nokiu e90/e71. Pozadi kutije stoji ime firme, adresa i telefoni - izgleda skroz ozbiljno...
U limenoj kutijici se nalazi baterija, na njoj ima i hologram, kontakti su bili zaštićeni, crne je boje, naznačen je kapacitet od 1800mAh i leže knap u kućište. Za manje od milimetra je duža, tako da se ne vadi skroz lako kao originalna, već mora malo da se procima (tresne) da bi krenula da uzađe, ili neko ko ima malo jače nokte, može je izvaditi i bez tog treskanja.

Baterija mi je stigla do pola puna, ja sam je danas izdrndao sa navigacijom (trackingom) u programu SportTracker, slikao sa njom, išao na net, pozivao i slao sms-ove, sve vreme dok je GPS radio - tako da je izdržala nekih 5 sati. Pošto je snimanje rute, malo ekstremnije korišćenje telefona, videću narednih dana kakva je situacija sa konkretnom njenom mogućnošću.

Da, zaboravih, dobio sam račun (ne fiskalni) i garanciju na godinu dana...

I da dodam, posle nekoliko dana korišćenja... Baterija traje cca 3 dana, sa umerenim korišćenjem.
Nokia e71

Zaphod Biblbroks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 19:23
:: nokia c3

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od Zaphod Biblbroks »

Isprobao sam i Mexsell bateriju od oko 1500 mAh pa ni ona ne drzi nista duze od dva dana umerenog koriscenja. Jednu bateriju sam napunio do kraja i skinuo je sa punjaca, potrajala mi je dva dana a umereno sam je koristio, drugu sam punio tri puta po 12h i jednako mi je trajala a ljudima na Nokia c3-00 takva baterija izdrzi po pet dana. Bas sam merio koliko ce da izdrze baterije, fon sam koristio samo za slanje poruka i krace razgovore, net vrlo malo ali i pored toga struja se trosi brzo, cim izgubi prvu crtu ostale se za njom potrose u roku od svega par sati. Posto ja vise pojma nemam sta da radim ima li neko neki predlog?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od skar »

Da ga nisi pokvasio negde,il je u spoju pa "srče" bateriju,jel se greje aparat pri korišćenju?

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od kenzoki »

samo da prijavim da sam uzeo Hinorx bateriju 1650 mah za galaxy s2, i da je odlična! iznenađen sam da drži koliko i originalna (možda čak i malo jače, ili se tripujem, jer je original krenula da popušta, pa sam možda zaboravio kako inače drži.) u sv. sl. preporuka!

Zaphod Biblbroks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 19:23
:: nokia c3

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od Zaphod Biblbroks »

Nisam ga pokvasio, i na staroj nokia 3110c sam imao isti problem, formiram bateriju tri puta po 12h i drzi mi jedan dan, uzmem drugu bateriju, napunim je do kraja i skinem sa punjaca a ona radi isto kao ona sto sam je punio tri puta po 12h. Baterije su iste velicine kao originalna, iste debljine, isto sve osim proizvodjaca i naravno vise nego duplo jeftinije.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od Andrijano »

Da li neko zna gde ima da se kupi baterija za blacberry curve 8900 sinoc se ortakinji iz cista mira samo ugasio tel i nadula stara baterija,ok,tel je star vec sigurno preko 3godine i vreme je da baterija crkne,ali nije model toliko rasprostranjen da bi imale baterije na svakom cosku. Nije bitno da je original.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od siki069 »

Baterija ima da se nabavi.
Proveri da ta stara baterija nije spalila i telefon.
Dovedeš 4 do 5 V jednosmernog napona na konektore gde se kači baterija.
Paziš na + i -.

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: najkvalitetniji proizvodjaci baterija

Post od NijeZauzetoIme »

Meni treba baterija za huawei ascend p1 (u9200), retka je situacija da iko ima bateriju za njega. Nalecem samo na likove sa kupujem prodajem koji imaju gomilu opreme pa i bateriju, koji se ili ne javljaju na kontakt, ili nece da salju sliku, ili su nepouzdani. Jel zna neko nestosto bi moglo da pomogne, originalnu njegovu bih voleo da nabavim, opcija postoji da mi lik posalje iz kine, al ni to mi ne uliva poverenje.
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Odgovori