Zashto proizvodjace treba na "prvo drvo" ?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Zashto proizvodjace treba na "prvo drvo" ?

Post od Gorance »

Evo teme koja verujem da je univerzalna :lol:. Dishite polako i recite shta vam se ne svidja kod telefona koji trenutno imate imate i zashto mislite da bi to bio idealan telefon da nije budala iz firme koja ga je napravila :lol:

janka88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 18:57

Post od janka88 »

Imam nokiju 6600 i mislim da bi bila idealna kada bi imala kvalitetan stereo izlaz za slušalice, jači zvučnik, kameru od negdje 1.3 mpixela, da ima procesor od 220 MHz. Bio bi idealan telefon(ovako je već dosta popularan a kamoli kada bi imao joše ove opcije koje sam nabrojao) :) :)

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

voleo bih da moja nokia 6680 ima malo vise ianterne memorije oko 30mb.pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
The Bloody Alboz

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

E ljudi polako, nisam mislio na zeljoteku :lol: :lol: Mislio sam na defekte i/ili neugradjene komponenete koje po vashem mishljenju bi telefon u toj klasi trebao da ima (7710 - 3G, 6630- FM radio itd.)

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Bilo bi dobro da su u moju Motorolu MPx200 ugradili integ. kameru i jacu bateriju :roll:
Onda bi bila savrsena :D
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Meni recimo strasno smeta kod nokia i SE telefona sto kada citas mail telefon skida samo kopiju mailova pa moras da ih 'markiras' za brisanje pa tek u sledecem citanju se mail-ovi brisu sa servera.
Ako ih ne markiras u svakom sledecem citanju broj mailova na serveru je sve veci i tebi je gprs protok sve veci.
A na recimo jeftinom i vec zastarelom siemens-m55 modelu rad sa mail-om je skroz olaksan, mozes da biras da li ce mailovi da se 'kopiraju' ili 'skidaju' sa servera. A i proces kucanja mail-a je mnogo laksi.
Tako da je rad sa mail-om toliko olaksan-skoro kao sms.
A to je zahvaljujuci tome sto siemens aparati mogu da na svakom od brojeva za okretanje imaju precicu. Sto to nema na skoro svim skupljim modelima?
Dok kod ovih drugih moras da uradis 'niz' akcija tipkanja po tastaturi dok uspesno primis ili posaljes mail, kod m55-ice koju ja posedujem :D za slanje je dovoljno pritisnuti jedno dugme a za primanje tri.
Dalje mislim da je bilo kakvo krcanje maske kod telefona >200 eur nedopustivo.
Takodje ni radio nije na odmet u toj klasi, nije to nista tesko implementirati. Mislim kada vec 'stavis' stereo mp3...
Elem, na trsistu vladaju prosti zakoni kapitalizma i nijedan proizvodjac nece ugraditi nesto sto ne mora. Sve zavisi od konkurencije, i potraznje.
@janka: Pa to ima 6630
Poslednja izmena od Miljance u Sre, 29. Jun 2005. 20:23, izmenjeno 1 put ukupno.

janka88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 18:57

Post od janka88 »

čovjek je lepo napisao za telefon koji trenutno imamo, a ja imam 6600 i zato to pišem, a u ostalom 6600 je mnogo ljepši telefon nego 6630 (bar p mom mišljenju) :D :D :D :D

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

pa dobro sad sam shvatio o cemu je rijec(malo kasnp zar ne).bilo bi dobro da su u nokiju 6680 ima fm radio cameru od 2mpix i ekran samsunga d500.tada mu niko ne bio ravan
The Bloody Alboz

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ja imam 3650, i bila bi idealna kada bi imala bolju zvuk, tacnije mp3 (ugradjen) i fm radio, i malo bolju rezoluciju. To je sve, ustvari mozda malo manje dimenzije onda bi stvarno bila idealna. Bar za mene :)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa da kad bi sve te vase zelje bile u jednom nokia aparatu, mogli mi momentalno da zatvore fabriku i da nista vise nerade....., polako oni sve to odmereno pustaju na kasicicu da bi uzeli sto vise profita :angry:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ma da, to mi je savrseno jasno, sve je to skontano i odredjeno (sto ti kazes na kasicicu), da bi nas primorali da iznova kupujemo nove aparate. Ali vec kada se pomenula ovakva tema, cisto da se prokomentarise 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

hmm,pa koliko ima telefona,i svaki ima neku manu,mogli bi ovako na 10 strana... :)

To bi trebalo da stavimo listu fonova,i svakom stavimo koja mu je mana...xexexe :D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

n70 samo fali TV (sa mogucnoscu snimanja emisija...), hard disk od min 20gb gps i ubacio bih mu preklop posto mnogo volim telefone na preklop :wink:

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

pa ti bas mnogo trezis od jednog mobilniog.ne zaboravi da sve to treba staviti u 110 gramja.treba jos mnogo truda da se ulaze da bi stogao na taj nivo koji ti zelis
The Bloody Alboz

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Ljudi telefoni su mnogo napredovali, za samo dve godine, tako da proizvodjaci su "ok"! I samo se nadam da ce se nastaviti trend! Ima vremena i za tv, nemogu oni samo da prave nove modele a da mreze ne prate tehnologiju! Dobro mi smo druga prica mi smo jos na mms-u tj 2000-ta!

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ma da, ko zna sta cemo mi nositi kao telefone za par godina...sve funkcije koje su sada extra (tipa TV) ce za par godina postati standardne.... 8)

Odgovori