Aplikacije na Androidu i Windows Phone

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Shone92Ue
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 02. Maj 2010. 22:48
Lokacija: Uzice

Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Shone92Ue »

Potrebna mi je pomoc pri kupovini telefona. Razmatram i mogucnost da uzmem neki Windows Phone ali nemam nikakvog iskustva sa njima. Osnovna stvar koja me zanima da ima istih aplikacija kao na androidu, tipa Mondo, Livescore, BusPlus itd. Hvala unapred :)

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od ertz »

Imas te tri aplikacije na w. phone,a imaju i viber,whatsapp, itd :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od miodrage »

77 od 80 najpopularnijih aplikacija na Android Marketu i Apple AppStore-u postoje na na WP Store. Za servise koji nemaju svoje zvanicne aplikacije, postoje odlicne 3rd party apps koje sjajno rade posao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od open-mind »

Haha prije su bile kao neke brojke, 45 od 50, a vidi sad 77 od 80. Gdje lo izvlacite te cifre.
Sto se tice apps na wp-u, ogromno razočarenje kad udjes u store i vidis nema opere, firefoxa, chrome-a, youtube-a...file browser svakako..a i ono sto ima, bolje da nema kako radi. Viber nece nikad da ti zvoni, poruke ne stizu...itd itd
Wp uzmi jedino ako ti treba navigacija tj ako je puno koristis, a usput ponekad da mozes nesto uslikat tim uredjajem i pokoji telefonski poziv obavit...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Azimuth »

Pa fakat da se uvecava broj aplikacija i za WP, ali je problem sto se jako puno aplikacija placa pa moras da vijas dan ili sat kada su free. Meni je to apsurdno. Vremenska prognoza da se placa, EJ JBT!!! Takvih je gomila aplikacija, samo prelistaj temu ovde na forumu. Da li neke rade ili ne, o tome se pricalo i pricalo. Ocigledno da postoji jako puno problema, vrlina i mana, WP kao OS sazreva i sazrece kroz koju godinu, ali su problem aplikacije i mislim da taj problem oko placanja nece nestati. Jedino ako naprave neki WP Black Store sa krekovanim aplikacijama.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od miodrage »

Ne pricaj kojesta, molim te. IE radi odlican posao, i to ne moze da se ospori, ne znam sto bi nekome trebalo jos razlicitih browsera. Mozda zato sto na Androidu nijedan ne radi kako treba, pa ako vec nemamo kvalitet ajde da imamo kvantitet. Meni Viber radi sjajno, ne znam sta je drugima problem, raspravljali smo, a ja imam dokaze da mi radi perfektno sve.
Inace podatke sam dobio sa WPCentral, i mogu da se provere.
Prica o nedostatku aplikacija jednostavno ne pije vodu, jer WP Store sada ima oko 200k aplikacija, jeste to 5x manje od Googla i Applea, ali svega ima, i prakticno sve moze da se nadje ili na ovaj ili onaj nacin nadomesti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od open-mind »

Da, sasvim cudno, hiljadama ljudi ne radi viber, samo tebi za divno cudo radi, i naravno to se uzima za konačni zaključak?
Dalje, sto se tice browsera, meni je samo dovoljno bilo da udjem i vidim da ne moze istovremeno da stoji tipka za refresh i tabove, nego jedna od tih, a drugu moras uci u opcije da bi kliknuo... mislim koja je to neozbiljnost i bezobraznost.
Prica o 200k aplilacija, da nije smiješna bila bi žalosna. Koliko od toga je otvaranje mobilne verzije sajta ili neko smece koje je neko pokusavao nesto da napravi...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od miodrage »

Pa koliko je tek takviog smeca na Marketu i AppStore-u? Ovaj tvoj pokusaj zamene teza da nije tuzan i jadan, bio bi smesan. Ako na 200k aplikacija imamo pristojnu kolicinu djubreta, koliku tek kolicinu djubreta i budalastina imamo na milion aplikacija? Budi posten pa pogledaj istini u oci! Jako dobro znam sta ima i na Marketu i na AppStore-u, ne zaboravi to.
Sto se Vibera tice, ja objasnjenje nemam, meni poruke kasne mozda nekoliko sekundi, najvise do minut u odnosu na aplikaciju na PC-u koju uzimam za referencu. Komp mi je 24/7 online, i Viber je non-stop ukljucen. Vise puta sam testirao aplikaciju i bez greske radi. Da li zbog pokrenute aplikacije na kompu - ne znam, ali meni radi!
I na WP imas jedno 20-ak razlicitih browsera ako ti se IE ne svidja, pa biraj. Sto se mene licno tice, smatram da je surf preko telefona sumanuta stvar, jer neke stranice nisu i ne mogu biti optimizovane za ekran manji od 22", i iskreno, ja browsing na mobilnom telefonu koristim samo u krajnjoj nuzdi. Mozda neko smatra drugacije, i ja to postujem, ali meni je sumanuto na ekrancicu od 4-5-6" citati bilo sta (i ovaj forum izgleda uzasno na tako malim ekranima - ovde mislim na full desktop verziju, ne na TT i sl.)
Stavise, na tabletu koji je 10.1" mi je malo teze da iscitam full desktop verziju sajta koliko ga smanji. Mozda sam razmazen zbog 3 monitora koja koristim na kompu, pa sam navikao na veci prikaz i sve, ali ja gledam da sve prilagodim sebi.
Elem, tema je Aplikacije na Androidu i WP - pa da se vrnemo.
Ja ne mogu da osporim postojanje 5x vise aplikacija na Marketu za Android, to je cinjenica. Ja samo navodim da za sve glavne servise, i jos mnogo drugih manjih, i na WP postoji aplikacija za tako nesto. WP ima svoja ogranicenja, zbog kojih se neke aplikacije ne mogu napraviti jednako kao na iOS ili Androidu, ali koliko sam informisan, dolazi do revidiranja tih striktnih pravila, i vec ce neka olaksanja da se osete u 8.1 koji je tu iza coska.
Na kraju krajeva, kome treba neka Android aplikacija, ima vodic za prelazak sa Androida na WP, skine se, i ukuca se ime aplikacije, a vodic dalje sve resava sam :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Coni »

Postoji dosta Youtube alternativa koje su bolje nego zvanicna (kao sto sam na androidu koristio SuperTube). Ima i besplatnih prognoza (Accu i Viaether npr.). Dalje, Viber sam koristio jedan dan kao test i radio je odlicno (mada ipak sporo se otvara). Na androidu sam koristio AOSP browser, koji je malo bolji od IE jer mi IE nije lepo prikazivao 2 sajta (BAS i Zeleznice Srbije). UC je poput Opere.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od araphel »

Sad malo prelistah temu, nisam odavno, pa evo da se javim kao korisnik SVA TRI operativna sistema. Da pojasnim: jedan sluzbeni telefon mi je na androidu, jedan na iOS, privatni telefon mi je wp8, tablet mi je Win 8.1 RT. Imao sa iPad, zena ima android tablet...dakle sve varijante isprobane i/ili redovno koriscene.

Odmah na pocetku da naglasim: SVE sto sam ikad ozbiljno koristio na bilo kom od drugih OS, imam sad instalirano i na wp8 i na win 8.1 RT. Apsolutno nista mi ne nedostaje.

Prica o tome da je dosta aplikacija bezveze je Tacna. Ali je isto tacna i za app stores na ostalim OS. Razlika je samo u tome sto je na Apple app store i na Google Play Store takvog djubreta daleko vise, te je veci i ukupni broj aplikacija.

Smorili ste vise sa kritikovanjem broja aplikacija.

Sto se tice toga sta kome smeta ili ne smeta, kao sto je taster za ovo ili ono u ovoj ili onoj aplikaciji, tu nemam sta da kazem osim da ne koristite OS ako vam se ne dopada. Meni na telefonu ne treba full browser sa svim mogucnostima kao na kompu. Za to imam tablet. A kome se nesto ne svidja, nek ide drugde. To sto nesto nije dizajnirano onako kako se vama svidja, ne znaci da ne valja, nego samo da nije vama po ukusu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od sugarcoated_ass »

Evo i ja cu kao visegodisnji Android power user reci da mi na WP apsolutno nista ne nedostaje! Samo se trebalo navici da neke stvari dosta drugacije rade. :) I slazem se da je to oko nedostatka aplikacija samo prazna prica.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Lobachewsky »

araphel napisao:Sto se tice toga sta kome smeta ili ne smeta, kao sto je taster za ovo ili ono u ovoj ili onoj aplikaciji, tu nemam sta da kazem osim da ne koristite OS ako vam se ne dopada. Meni na telefonu ne treba full browser sa svim mogucnostima kao na kompu. Za to imam tablet. A kome se nesto ne svidja, nek ide drugde. To sto nesto nije dizajnirano onako kako se vama svidja, ne znaci da ne valja, nego samo da nije vama po ukusu.
Pre bih rekao da pravite previse kompromisa zbog par stvari koje vam se svidjaju, ali lepo kazes svako koristi ono sto mu se dopada. Samo hocu da naglasim da nije bas sve u 'razlici ukusa' i 'svidjanju odredjenih dizajna', pa neko voli ovo neko ono - ja jednostavno imam utisak da DANAS windows phone korisnici prave dosta konpromisa zbog par stvari koje im se svidjaju, ali da to ne predstavljaju bas tako, cak naprotiv velicaju windows za sve pare (i podsecaju me malo na jabucare - ono sto nema, ma to nije ni potrebno, glupost, sta ce mi to kad imam to na kompu itd.). A kada ne mogu da velicaju windows onda spustaju android, evo recimo miodrage i browseri od malo pre, covek prica napamet - chrome na androidu je i vise nego odlican.

A sto se tice aplikacija, mene vise brine sto nema "narodnih verzija", a ne sam broj istih. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Coni »

Evo ja sam objektivan. IE je dobar ali default android browser je bolji. Tapatalk za android malo bolji. Whatsapp za android malo bolji. Facebook - mrtva trka, kao i messanger (mada retko ih koristim, mozda nisam kompetentan). Na primer.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od araphel »

Kompromisi postoje svuda. ja licno ne pravim kompromise sa wp8, jer jednostavno telefon vecinom koristim kao telefon. Mobilni browser koristim kao upravo to, mobilni browser. Za ozbiljnije stvari predjem na tablet. Ne velicam nista, ali otvoreno kazem da meni ocigledno wp8 najvise odgovara.

Android ima dosta drugih minusa za mene, a koji nemaju veze sa brojem aplikacija. Pre svega me nervira bezobrazno ponasanje Googla, i zbog toga sam odustao od svih njihovih bitnijih servisa i od njihovih uredjaja, barem kad su moji licni uredjaji u pitanju.

Ako cemo direktno o poredjenju kvaliteta aplikacija, tu nisam kompetentan, jer Viber ne koristim uopste, WhatsApp koristim minimalno, Igrice slabo igram, ne smaram se sa FB previse...Nekom je sve to verovatno bitno. Ja kad imam nekom nesto da kazem, i dalje preferiram da jednostavno pozovem.

Przio sam se ja tako na mega uredjaje, a onda sam shvatio da treba da gledam sta su moje potrebe. I sad sam skroz zadovoljan sa uredjajima koje imam, svaki sluzi svojoj svrsi, i nece biti zamenjeni sve dok rade kako treba. A nekad sam na tri meseca bacao pare kako bih uvek imao najnovije i najbolje. Pa onda razbijem Note 2 naprimer, jer pored toga sto je "najbolji" tada kad je kupljen, jednostavno ne moze da uradi ono sto hocu onako kako hocu.

Da ne idem dalje u detalje, nek ste vi meni svi zivi o zdravi, samo se manje nervirajte oko sitnica...a mobilni OS su u zivotu upravo to - sitnice ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od miodrage »

Napamet ne pricam nikad. Jesam li ista rekao protiv Chromea na Androidu? Nemoj mi stavljati nesto sto nisam rekao, klasican pokusaj zamene teza. Rekao sam da IE radi jako dobro na WP telefonima, ali da je meni svakako surf na tako malim ekranima sumanut, osim za hitne potrebe.
U pravu si za nedostatak narodnih aplikacija, ali dok se sistem ne razvali, to je sto je.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Lobachewsky »

araphel, omatorio :lol:
miodrage napisao:Napamet ne pricam nikad. Jesam li ista rekao protiv Chromea na Androidu? Nemoj mi stavljati nesto sto nisam rekao, klasican pokusaj zamene teza. Rekao sam da IE radi jako dobro na WP telefonima, ali da je meni svakako surf na tako malim ekranima sumanut, osim za hitne potrebe.
miodrage napisao:Ne pricaj kojesta, molim te. IE radi odlican posao, i to ne moze da se ospori, ne znam sto bi nekome trebalo jos razlicitih browsera. Mozda zato sto na Androidu nijedan ne radi kako treba, pa ako vec nemamo kvalitet ajde da imamo kvantitet.
miodrage...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od araphel »

Omatorio, i na tezi nacin shvatio neke stvari. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Cedogares »

Shone92Ue napisao:Potrebna mi je pomoc pri kupovini telefona. Razmatram i mogucnost da uzmem neki Windows Phone ali nemam nikakvog iskustva sa njima. Osnovna stvar koja me zanima da ima istih aplikacija kao na androidu, tipa Mondo, Livescore, BusPlus itd. Hvala unapred :)
Moj savet je pazari slobodno, al to nije bitno pa pre kupovine, ako uspes, probaj telefon, daj mu sansu jer na prvu loptu ce sve delovati drugacije u odnosu na ono sto si navikao, a vidim da je jedino to mnogima osnov za blamiranje u komentarima o istom i njegovo generalno otpisivanje.. Svaki dan srecem ljude koji vide tel i pitaju sta je to, ne znaju nista o tome ili ih ne zanima a takvih je straobalna vecina i to je razumljivo, uzimaju ono sto im je na dohvat ruke, uvek ima i onih koji strastveno furaju jednu pricu pa bez ikakvog predznanja pljuju po drugoj.. Ti druze u medjuvremenu ostani otvorenog uma pa ne padaj na razne nebulozne price i troleraje ;) takodje prati wp deo foruma, ima tu mnogo, pa i najvecim delom, skroz realnih postova, vise se pisalo o stvarima koje nerviraju nego o onima koje su dobre, al ne zato sto su u vecini, naprotiv, zato smatram da upravo tamo mozes da odes po ozbiljno misljenje.. Uglavnom skroz cenim kad se neko otkaci iz price u kojoj je 99% ljudi, a na kraju podrzavam reci clana araphel oko OS i njegove bitnosti u zivotu..

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od Lobachewsky »

Cedogares napisao:Svaki dan srecem ljude koji vide tel i pitaju sta je to, ne znaju nista o tome ili ih ne zanima a takvih je straobalna vecina i to je razumljivo, uzimaju ono sto im je na dohvat ruke, uvek ima i onih koji strastveno furaju jednu pricu pa bez ikakvog predznanja pljuju po drugoj.. Ti druze u medjuvremenu ostani otvorenog uma pa ne padaj na razne nebulozne price i troleraje ;)
...
Uglavnom skroz cenim kad se neko otkaci iz price u kojoj je 99% ljudi, a na kraju podrzavam reci clana araphel oko OS i njegove bitnosti u zivotu..
Shone92Ue, znaci da rezimiramo, ako si otvorenog uma, ako spadas u 1% ljudi koji misle svojom glavom i ako ti OS nije bitan u zivotu, uzmi Windows Phone.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aplikacije na Androidu i Windows Phone

Post od miodrage »

Pa pre ce biti oko 11% sto je trenutna evropska zastupljenost WP. A ako zelis da si isti kao svi ostali mali zeleni roboti, onda gledaj koju ces kanticu da uzmes ;)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori