"Cloud" servisi za skladištenje podataka (Cloud Storage)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

"Cloud" servisi za skladištenje podataka (Cloud Storage)

Post od El Laki »

Mislim da nema slična tema a može biti dosta korisna. Ukoliko ipak ima ja se izvinjavam.

Postoji veliki izbor kada se radi o ovom tipu skladišnog prostora. Pre svega tu su dobro poznati Dropbox, Google Drive, iCloud, OneDrive, Box ali i neki prosečnim korisnicima ne tako poznati servisi poput Mega, Spideroak, Amazon Cloud Drive, Copy, SugarSync, itd.

Koji od ovih vi koristite i zašto? Da li ste dokupili dodatni prostor ili vam je dovoljno ono što dobijate besplatno?

Ja lično koristim Google Drive (jedino iz razloga što mi je lepše dizajniran nego Dropbox na kojem imam 50gb uz Samsung nalog) i Megu za veće fajlove i fajlove koje želim da podelim sa nekim. Čini mi se da preko Mege i upload i download idu dosta brže nego kod gore pomenuta dva. Tako npr na Megu stavljam npr snimke sa predavanja i neke skripte za faks dok su mi slike i neki lični fajlovi na Google Drive-u.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Cloud storage services

Post od znemanja »

Fina tema :) Koristim dosta prostora u oblaku. Najvise koristim google drive, sjajno odradjena app, takodje imam tu 50 gb. Dropbox takodje koristim, mada vise preferiram google drive, ali prostora nikada dosta. Od kako sam presao na Win 8.1 aktivirao sam One Drive, tu imam 15 GB, odlicno funkcionise, a povezao sam Android sa njim preko FX explorera. Sa kupovinom 6+ iCloud sam takodje poceo da koristim. Megu koristim za velike fajlove, nju sam nedavno poceo da koristim. Za sada nisam dokupljivao prostor, ovo sto imam za sada mi je dovoljno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Cloud storage services

Post od araphel »

Koristim OneDrive i DropBox, ali jako malo, više kao najlakši način da sa ljudima podelim neke stvari. Ne volim da čuvam fajlove nikako osim u lokalu, tako da ništa trajno ne držim po tim cloud servisima.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Cloud storage services

Post od drom »

Trošim dropbox, kako na računaru, tako i na mobilnom.
Nemam neke prevelike potrebe za tim, ali mogu da kazem da lepo i brzo radi, i obavlja to sto treba.

Malo da skrenem sa teme:
Mislim da bi nas lepi srpski jezik trebao malo vise da se koristi, generalno.
U ovoj tehnoloskoj eri isti nam je veoma ugrozen. Da li ste svesni koliko je srpski jezik kompleksniji, bogatiji, lepsi od vecine ostalih jezika, sacuvajmo ga...
Slazem se da ima stranih termina koje je besmisleno prevoditi, ali nemojmo preterivati, mnoge stvari po inerciji pisete na engleskom a zapravo imaju lep prevod.
Pisem ovo zbog naslova teme... Tema je sjajna, ali predlazem promenu u “Cloud servisi za skladištenje“.
Hvala na razumevanju!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: "Cloud" servisi za skladištenje podataka (Cloud Storage)

Post od bata bogdan »

Od pre neki dan OndeDrive :)
Inace većinom Mega koristim kao i Dropbox.
Huawei

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: "Cloud" servisi za skladištenje podataka (Cloud Storage)

Post od miodrage »

Koristim skoro sve servise.
Na OneDrive imam 215gb, na Box 50, DrobBox i Google Drive standardno, mail@RU tu imam 1 TB, na Billion Uploads jos 300 gb, na Megi 50...
Primarni servis mi je One Drive, na DB sam stavio neke knjige, na Megi imam neke gluposti, na mail@RU imam instalacije windowsa i programe... svuda ponesto
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: "Cloud" servisi za skladištenje podataka (Cloud Storage)

Post od El Laki »

Zaboravih mail.ru da navedem gore, a tamo daju najviše prostora :D

Vidim da su ovde baš zastupljeni ovi servisi. Meni su dosta korisni npr za neke stvari koje mi često trebaju a mrzi me da ih stalno prebacujem na fleš ili fon, tipa slike kojih imam mali milion od par godina u nazad. Ko će to sve čuvati na telefonu, ode mi cela memorija. :D Isto tako neke skripte i fajlovi za faks koje nikad ne znam kad će mi zatrebati. Neka ih gore , da se posle ne kajem. Pošto često drugarima radim sistem na kompu, na Megu sam stavio win 8.1, 7, xp, kao i neke programe kako ne bih vukao sa sobom fleš ili dvd.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: "Cloud" servisi za skladištenje podataka (Cloud Storage)

Post od Lobachewsky »

Google drive pre svega, dropbox tu i tamo, sve manje. Mada kada bih doplacivao za prostor, definitivno google drive, eventualno OneDrive jednog dana ako bude dobro integrisan u windows.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: "Cloud" servisi za skladištenje podataka (Cloud Storage)

Post od Nennad »

Google Drive za backup slika i clod.mail.ru na kome imam 1TB i mega. Mada mi je skoro sve na mail.ru zbog jednostavnosti i ostalo mi je još 400GB tamo.
Dropbox sam ugasio.
Uglavnom imam više prostora nego što mi je potrebno.

Odgovori