CG puna mobova, xexe :)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

CG puna mobova, xexe :)

Post od stefank »

U CG ima 607 000 korisnika mobilnih telefona, te je medju prvima u Evropi po broju mobilnih po glavi stanovnika. :D Inace mislim da zvanicno ima izmedju 600 000 i 650 000 stanovnika, ne znam koliko tacno. :) A prosjecna plata je valjda samo 215e il tako nesto. :)
Chuh na vijestima, pa reko eto jedna zanimljivost... :D

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nije valjda da vas ima toliko? :D
Šala, šala... :lol:

Mislim da su Šveđani najluđi po tom pitanju... Imaju nešto manje od 9 miliona stanovnika i nešto više od 9 miliona pretplatnika. Fiksnu telefoniju skoro da i ne koriste... :o

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

ja sam citao da su ameri cak za negde oko 70% smanjili upotrebu i prikljucivanje fiksnih telefona.
kazu da uglavnom koriste mobilnu telefoniju za sve vrste razgovora!!!!

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Mislim da u Finskoj na jednog stanovnika dođu 2 mobilna telefona...
Mada nisam siguran da li je u pitanju Finska pošto sam ovo čitao davno a i ne znam ni gde sam čitao, mislim da je bilo u nekim dnevnim novinama ili nešto tako...
make. believe

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Mene nije iznenadio taj podatak s'obzirom da su crnogorci poznati po tome, hehehehehehe :lol:
A isto tako mislim da je izvesno da će mobilna telefonija potpuno potisnuti fiksnu...samo je pitanje vremena...

ivana_ns
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 15:50
Lokacija: NS

Post od ivana_ns »

Slazem se sa Zokom. Ja sve cesce zovem sa mobilnog i kada mi je fiksni pri ruci, cisto zato sto me mrzi da ukucavam broj.... :lol:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ivana, onda ti je vreme da nabaviš neki savremeniji fiksni telefon (DECT)... Gotovo da i nema više razlike između njih i mobilnih (imenik, displeji, oblik, dimenzije)... Naravno, osim one najbitnije karakteristike mobilnih.

ivana_ns
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 15:50
Lokacija: NS

Post od ivana_ns »

E tu si u pravu.... Bacila sam oko na jedan Simensov koji ce u svetu (a nadam se ubrzo i kod nas) poceti da se prodaje od septembra-oktobra, ima polifone melodije, vibraciju - sve kao mobilni telefon! 8)

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Docice to vreme i kod nas,kada ce od koristi biti samo mobilni telefoni,bice toga za jedno 200-300 god :),mada zamislite racun ako podjednako koristite mobilni kao fiksni... :shock: :D
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Wobby, pa valjda bi bilo logično da računi budu manji ako bi se mobilna telefonija toliko koristila i imala toliki broj korisnika... Mada, ovo je Srbija... Nikad ne reci nikad...
Nego, jel Mobtel prodat ili nije? I kome?
make. believe

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mobtel je prodat, austrijancima, ne mogu sad da se setim kako se zowe operater, ali je rasiren po sloveniji i hrvatskoj....

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Wobby, ajde nemoj tako pesimistički...pa sigurno će cene i biti prilagodjene takvom načinu korišćenja mobilne telefonije....ali kad će to kod nas....to je već pitanje... :wacko: gajic_ivane, MOBTEL je odavno prodat austrijancima, samo oni sad čekaju da se završi sudski spor sa državom oko vlasništva (ono, koliko kome procenata pripada)...pa da isplate keš do kraja i krenu da rade :wink: :roll:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

xe xe nemashtina a ljudi puni telefona.. :D

Zavisi u kojima delovima sveta,u Americi je recimo zbog velikog br operatera cena razgovora na mobu jako jeftina i zato oni vecina koriste mobilne,a u evropi postoje problemi u tarifiranju tako da su ljudi josh ne odluchni...

A dok se Mobtel sudski proda,063 ima besplatan gprs kad imate 0 din na kreditu!!!! 8)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Dexter, stvarno gprs besplatan na o din kredita? Mislim jesi probao ili?
:o :o :| :|

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Da vec 10 dana sam besplatno na gprs-u..kad si na 0.05 recimo din,krenesh da se konektujesh on ti izbaci error ili network unavailabe i ti par puta kazesh retry samo i on ti se konektuje i posle shljaka bez frke...Inache sam dosta na gprs(mobtelov chat) a sad se nisam skinuo 10 dana sa gprsa... :)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hehehehehehe, vidiš...stvarno to nije loše...moraću da probam, mada stvarno retko ostajem bez kredita...inace, koja je sad cena GPRS? :oops:

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Dexter napisao:Da vec 10 dana sam besplatno na gprs-u..kad si na 0.05 recimo din,krenesh da se konektujesh on ti izbaci error ili network unavailabe i ti par puta kazesh retry samo i on ti se konektuje i posle shljaka bez frke...Inache sam dosta na gprs(mobtelov chat) a sad se nisam skinuo 10 dana sa gprsa... :)

Uuuu... Moracu da probam to :o
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa 0.05 para za 1kb...ali moram da vam kazem da je GPRS,MNOGO POSKUPEO zadnjih 3 dana! ! ! Znam jer visim na chatu,i neshto nije u redu jer bash se primecuje da gprs BUKVALNO GUTA kredit! ! !Hteo sam da otvorim temu povodom toga,al ajde...

A znam foru za SE fonove da uvek mogu da idu na gprs za DZ.. :wink:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Zato sam te i pitala koliko je sada GPRS jer meni uvek guta kredit...ali bukvalno.... :shock:
A jel znaš neku foru za NOKIU? :D :oops:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ne,gprs je radio do pre par dana kako treba!Nije gutao,5 din za 100kb je bilo sasvim okej,ali zadnja 3 dana stvarno neshto nije u redu,i nisam jedini koji je to primetio,baguje im se server izgleda....

Ima fora i za nokiu ali s40... 8) A za symbian postoji par nachina ali nijedan nikome nije radio tako da.. :chytry:

Zaključana tema