Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od sugarcoated_ass »

Slika .

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od гари »

Zvuči možda tako kad je svako navučen na Facebook, ali nije to uopšte luda pomisao. Pa Facebook je idealan za praćenje ljudi, i kao izvor bilo kakvih informacija o bilo kome, sve što treba je da se trudiš da ljudi nikad ne posumnjaju. Što nije lako, ali je izvodljivo.

Recimo, daš detetu telefon, i napraviš mu sve naloge tako da i ti možeš da pratiš šta ono i gde piše, s kim se dopisuje, i slično. Ako mu u makar jednom trenutku daš do znanja na bilo koji način da nešto znaš, ono će napraviti nove profile, i ostaješ bez informacija. A u slučaju sa Facebookom - preći na drugu platformu. Pa je prema tome bolje ćutati, i znati uvek tačno šta ono radi, kuda ide, i slično.

Čak su i WhatsApp kupili, tako da je većina dopisivanja pod njihovim radarom.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od novak »

A kako mislite da fb prisluskuje razgovore uzivo? Da prate sta pretrazujemo pa da to nude kao reklame, to mi je i jasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od гари »

Mislim da ovde "prisluškuje uživo" nije odgovarajuća reč, pre bih rekao da imaju uvid u poruke i to koriste putem svojih algoritama. Pa sve to ide preko njihovih servera.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Dream Weaver »

U petak stigla mi (nama) na Slack (program za dopisivanje) poruka od šefice da je ugovorila posao sa nekom stranjkinjom da joj radimo sajt u WordPress-u. Nike čak napisala WordPress nego WP i naziv WP teme koja će da se koristi i posle kad sam preko telefona išao na fb iskočila mi reklama za WP kurs a pre toga nisam dobijao takvu reklamu. Sve se ovo dešava na telefonu ništa komp. Nisam pretraživao ništa oko WP niti sam pričao o WP, samo Slack tj dopisivao...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
and justice for all...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Green »

novakSto ne bi prisluskivali? Dao si im pristup mikrofonu. To sad da li oni smeju ili ne smeju da rade okaci macku o rep.
A sam Facebook uopste nije Zukerbergova zamisao. Projekat CIA ili ciji vec, nije bitno, citavi timovi rade na takvim projektima. Taj degenerik nema dovoljno mozdanih vijuga da smisli tako nesto. On je glumac, i to veoma los. Ne bi se o njemu snimio film da je fejs njegovo cedo. Isto je i sa onom dvojicom tupana Asanzom i Snoudenom. Ko to do sad nije ukapirao nikad nece. Kao i mnoge druge stvari i vezane i nevezane za ovu temu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od sugarcoated_ass »

Green, molim bez vređanja. Čak i ako si ljubomoran što je neko nešto postigao u životu opet nije u redu da nekoga tako vređaš. Čovek ima visok nivo inteligencije i social anxiety. Ah, da, zaboravih da smo tebi degenerici i bolesnici svi koji se po nečemu ne uklapamo u tvoj šablon idealnog.

Nego je I' zemlja beše ravna? I to beše sakriva gay lobi da se ne bi znalo da je cela planeta u stvari straight? *ba-dum tsss* [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od гари »

Realno, mi ne možemo znati šta je od toga tačno. Na osnovu svega što mi znamo, možda ga je i taj "tupan" osmislio. Na kraju krajeva, i da ga jeste on izgradio i osmislio, dodatno se može zapitati čovek zašto je baš Facebook zaživeo. Sigurno je u tom trenutku bilo još alternativa Facebooku, i sasvim sigurno nije Facebook prvi sajt sa takvim konceptom. Ali mi možemo samo da sumnjamo i nagađamo, ne možemo biti sigurni ni u šta od svega toga.

Ako tvrdimo da smo sigurni u to, i da mi to znamo, onda smo isti kao srednjovekovna rulja koja je vikala "veštica je, spalimo je".

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Martin Mystere »

гари napisao:Zvuči možda tako kad je svako navučen na Facebook, ali nije to uopšte luda pomisao.
Grešiš, ovaj silno grešiš sinak...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Green »

sugarcoated_ass, tebe sam sad necim uvredio? Sta, ti malo ovako, malo onako? To sto ja na mnoge stvari drugacije gledam od tebe i ostalih "degenerika' i "bolesnika" nema nikakve veze s tobom.
Eto tebi su degenerici i bolesnici oni koji veruju u boga, religiozni su i slicno. Mozes samo da cutis i u sebi se zderes.
No dobro je, ukapirao sam sada kakav si ustvari covek. Od tebe sam se to najmanje nadao. Budi pozdravljen. 8)
Poslednja izmena od Green u Ned, 15. Apr 2018. 16:16, izmenjeno 2 puta ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od sugarcoated_ass »

Lično ne znam nikoga ko je zavisnik od fejsbuk. Znam čak i ljude koji nikada nisu ni napravili profil dok mi koji ga koristimo je skoro isključivo zbog stranica kojima promovišemo naše radove. Mnogo više vremena gubim ovde na forumu nego što provedem na FB.

S obzirom koliko ljudi znam meni cela ta priča o zavisnicima i zaluđenicima koji po ceo dan pikaju FB igrice deluje prenaduvana. Ima ih, ali su manjina.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Evindzer »

Naravno da su manjina, kad su se svi prebacili na Instagram. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od гари »

Nazovi to zavisnost, nazovu navučenost, svejedno. Takvih ljudi ima baš baš mnogo.

Martin Mystere, dobro, da, nije svako navučen na Facebook, ali sam hteo reći da je Facebook opšte prihvaćen. Ni ja Facebook ne koristim, mada imam jedan nalog koji mi stoji deaktiviran, a iskoristio bih ga ako mi zatreba.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od sugarcoated_ass »

Green, kada sam ja rekao to za ikoga? Da mi je smešno, jeste, ali zbog toga nikoga ne smatram manje vrednim niti sam ikada ikoga vređao zbog toga dok ti jesi par puta izneo uvrede koje se i mene lično tiču. Ne podržavam vređanje apsolutno nikoga pa čak ni javnih ličnosti iako nemam baš najbolje mišljenje o većini njih.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Green »

Kad sam ja napisao to isto? Pre nego sto nekoga optuzis za bilo sta, razmisl.
Boze svasta, sad se frajer vredja i na tamo neke potpuno nebitne javne licnosti. Pisi administraciji da poostre pravila, sto posto ce ti izaci u susret. A ako stvarno imas nesto protiv mog pisanja, obrati mi se privatnim porukama.

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od yocasylver1 »

Meni se desilo da kad sam trebao da kupim fen za kosu pretrazivaca net i naredne dve sedmice su mi se pojavljivao reklame vezane za fen.
Sinoć sam imao interesantnu situaciju.
Bio sa drugarima na piće i držao telefon na stolu, oni su počeli da pričaju za neku devojku, pomenuli su samo prezime i da ima par auta iste marke u dvorištu. Ja nisam zapitkivao ko je jer znam da je ne poznajem.
Kad sam došao kuci uđem u Lite i krenem da listam, u predlogu za prijatelje, devojka na slici ispred pomenutog auta sa navedenim prezimenom. Znam sigurno da je ona jer se još neke stvari podudaraju.
Stvarno mi ne liči na slučajnost jer je nikada pre nisam imao u predlogu za prijatelja.
Ne koristim FB svakodnevno ali jednom u 2-3 dana prelistam.
A možda sam samo umislio.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Joker123 »

Prije 2 dana bio mi drug koji se baš udebljao prošle godine.Priča kako je krenuo u teretanu i da pije po 3l vode na dan da bi ubrzao metabolizam.Ujutro mi na fb izlazi reklama : "Koliko vode trebate piti na dan zavisi od vaše tjelesne težine - POGLEDAJTE TABELU!". Još 2-3 puta mi se slična stvar desila i ne vjerujem da je baš slučajnost. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od sugarcoated_ass »

Šta je ovo? Zamrla paranoja na forumu, a? [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Anyway, sinoć žena pričala s kevom preko telefona kako bi za rođendan mogla da uzme ketering od komšinice. Znači nikakav search nije radila i sl. pošto već ima proverenu osobu od koje uzimamo svi godinama, a FB ubi danas sa spemovanjem reklamama za ketering.
*tu-ru-ruru tu-ru-ruru* [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od janka_88 »

Ja sam primjetio da fb prisluškuje ne potencijalno razgovore nego i sve o čemu se priča kada telefon miruje. Primjer sam skoro imao kada je žena pričala o nekim stvarima koje ja nisam uopšte pretraživao i meni naredna 3 dana iskaču oglasi o tom artiklu.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Da li Facebook prisluskuje nase konverzacije?

Post od Joxy »

Zanimljiva tema, tek sada sam je otkrio. [emoji23]
I meni se desavalo da na osnovu neke pretrage krene kasnije da mi izbacuje reklame na tu temu. Za ove druge slucajeve nisam cuo.

Odgovori