Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Gorstak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2018. 00:16
:: Note4

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od Gorstak »

Изашао је Сурфис Гоу много добар рачунар-таблет за те паре са Виндоус 10 оперативним системом.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od sugarcoated_ass »

^ Koji je krindž ovo čitati, majko mila. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od ShaNa »

miodrage, thx na podrobnom objašnjenju dešavanja od x do danas na planu računara. :) I da, verovatno će i biti neki polovan uređaj (zbog cene), samo još da nađem nekoliko modela na koje bih se usredsredila u traženju.
Fox, taj Del je mrak! Bolje da ne bitam koliko "mračno" on i polovan košta... :ohmy:
Gorstak, hajde napiši mi link da vidim specifikacije, jer ovo što sam ja malo guglala, prvo nema win 10, a ostalo mu je kao na Swift Aceru (4ram/128 GB)
I najzad...
sugarcoated_ass, brate ako ti je krindž, a ti ono ne gubi svoje dragoceno krindž vreme nego zaobiđi... :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od miodrage »

Surface go ima Win10, naravno, šta bi imao Microsoft proizvod drugo danas? Zaključan je na S mode, ali se kako može prebaciti na Home varijantu. Međutim nisam ubeđen da može da se nosi sa nekim zadacima. Više je zamišljen kao uređaj za hvatanje beleški, neki surf, malo yt, i to je to.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od ShaNa »

miodrage, znači tako... OK... aj da ti verujem kad je u pitanju Microsoft pošto kažeš da pišeš "sa najboljeg telefona današnjice" :lol:

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od vla-do »

ShaNa, mislim da je sugarcoated_ass mislio na post iznad njegovog,, ne na svu prepisku. Pogledaj mu "titulu" na forumu i sve će ti biti jasno. :D

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od ShaNa »

Ok vla-do, thx na prevodu...
Znači Сурфис Гоу + Sertifikovani Trol

Kakav znamenja i ordenja po forumu :D

Pardoniram Sertifikovanom Trolu sugarcoated_ass što nisam shvatila njegove krindž komentare :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od sugarcoated_ass »

Hahahaha! ShaNa, opušteno. ;) Da, na sam post sam mislio i kako je neprijatno bilo za čitanje tako posrbljeno. [emoji38]
Btw, čekaj da ti Evindzer linkuje temu o belim telefonima i sve će ti biti jasno. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od miodrage »

ShaNa, za mene je to najbolji telefon danasnjice, znam da se niko ziv na svetu nece sloziti sa mnom, i znam da je sad vec pregazen od vremena i konkurencije, ali je moj, i jako mi je prirastao za srce, i za mene je do daljnjeg najbolji.
E sad da se vrnemo mi na 2-u-1 uredjaje.
Po meni imas samo 2 izbora: veliki glomazan i tezak uredjaj koji ne zelis - ali koji kosta pristojno, citaj do 500€, ILI manji laganiji, ali cija je cena dvostruka.
Opcije:
Surface Pro 4 Polovan oko 650€,
Surface Pro (2017) oko 800-1100€,
Surface Pro LTE 1200-1500€,
Surface Book 2000€
Acer Aspire R 15 2-in-1 Laptop, 15.6" Full HD Touch, 7th Gen Intel Core i7, GeForce 940MX, 12GB DDR4, 256GB SSD, R5-571TG-7229 oko 820€
HP Envy x360 13" oko 920€


Po mom skromnom misljenju za tvoje potrebe ili ovaj Acer ili HP. Surface Book je najbolji, ali je cena da ti usi otpadnu u momentu. Ostali Surface racunari mozda nece uspeti da se izbore sa Photoshopom, i krupnijim zadacima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od гари »

Ne bih se složio Miodraže. Ako gledamo po nekim karakteristikama, svakako nije da vremenom cena opada.

Hard diskovima je u jednom trenutku skočila cena. Da li jer je bila neka poplava u Tajlandu, ili tako nešto... To je bilo pre nekoliko godina, ne znam da li se to i dalje oseti u cenama hard diskova.

Grafičke kartice, i njima je skočila cena zbog bit coina valjda.

A onda još imaš i porez koji je naša plemenita država nametnula na tehnologiju. To onda kad se pričalo "stezanju kaiševa", najavljivali "solidarni porezi", i šta ti ja sve znam. Čini mi se da je ovim država podigla cenu kompjutera bar za petinu.

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od ShaNa »

jaoooo... ja ove miodrage-ove predloge moram detaljno da izanaliziram po pitanju hardvera, u svakom slučaju - veliko hvala! Tako nešto mi i treba, da nađem nekoliko modela pa da ih jurim gde je najjeftinijui. Ali moram da ih pregledam.
гари je potvrdio moju prvu izjavu a to je da mi se čini da su laptopovi poskupeli. On je to argumetnovano i obrazložio, svaka čast :) A ja, poredim sa svojim koji je i dalje dobar iako je kupljen pre xy god, samo je pretežak, što je i razlog zbog kojeg tražim novi. miodrage, moram sve da pregledam, ali to mi odgovara, spisak, pa da vidim šta je u pitanju, možda sve odbacim osim jednog npr., što je takođe uspeh, našla sam jedan koji jurim. pa još nekoliko i to je to. Imam ih npr 3-4-5 mogućih, jedan ću ujuriti.
Javljam ishod pregleda.

EDIT:
Znate koliko je to strašno da se ženska osoba natovari laptopom, kablovima, mišem, podlogom, torbicom za LT, zvučnicima ako trebaju; da ne pominjem moju ciglu od telefona, pa još jedan, pa 2 kabla za punjenje ili još gore powerbank koji sam kupila od 16000, težak je taman ko laptop... A gde je mesto za šminku, češalj, ogledalo, naočare? ključeve od stana, novčanik, maramice 2x i sve ostale ženske neophodne aksesoare. Pa meni kofer treba! Da li vama deluje da sam ja krenula iz tačke a u tačku b po gradu ili ovako natovarena npr na Tajland? :(

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od ciklon »

Наравно да су поскупели - све што је ново увек кошта више, поготово ако је квалитетно и у топ класи. Али, не можеш ти упоређивати свој лаптоп од пре Х година и овогодишњи модел. Зашто? Зато што технологија напредује, зато што i7 процесор из 2011. није као i7 из 2018. Можда је фреквенција овогодишњег за нијансу нижа, али је зато потрошња енергије увелико мања. Ја сам прошле године пазарио HP Pavilion dv6 за 250 евра без HDD-a, пошто сам имао свој SSD. За нов лаптоп сличних карактеристика бих морао дати много више пара којих немам (а и да их имам - одакле ми, хаха).

Тражити лаган лаптоп, а који има врхунске карактеристике, је нешто што кошта. Јефтини 2 у 1 уређаји и нетбукови су ту ради обављања базичних ствари: слање мејлова, необавезни сурф, рад са текстуалним и сличним документима, слушање музике, гледање клипова, чет... Ако хоћеш да користиш све оне програме које си навела, онда би требало да се испрсиш што се кеша тиче, чак и када је половна роба у питању. Али, цака са половним стварима је у томе колико су старе и каквом су стању. Лаптоп који сам ја купио је за кућну употребу, тако да мени не смета лоша батерија, тежина и огроман адаптер. Ако ти већ желиш лаку мобилност, онда би било добро да се фокусираш на моделе из претходне три године, било да су нови или половни. Поменула си да преферираш нове ствари због гаранције, тако да мораш бити спремна на компромис што се цене тиче.

Видим да си навела гомилу програма који се у основи плаћају, а за који постоје бесплатне алтернативе. Чак и сам Windows се може учинити легалним за мале паре и ту не мислим на активаторе нити било какав други вид крековања.

Зашто би користила и CorelDraw и Photoshop? Један од њих је довољан, а постоје и одличне бесплатне алтернативе. Windows-ови фабрички прегледачи слика су и више него довољни - зашто би користила крекован програм само за то?

Уместо MS Office препоручујем Libreoffice који је одличан и надасве бесплатан. Уместо Adobe-a за PDF можеш користити SodaPDF, на пример.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od Fox »

ShaNa napisao:Znate koliko je to strašno da se ženska osoba natovari laptopom, kablovima, mišem, podlogom, torbicom za LT, zvučnicima ako trebaju; da ne pominjem moju ciglu od telefona, pa još jedan, pa 2 kabla za punjenje ili još gore powerbank koji sam kupila od 16000, težak je taman ko laptop... A gde je mesto za šminku, češalj, ogledalo, naočare? ključeve od stana, novčanik, maramice 2x i sve ostale ženske neophodne aksesoare. Pa meni kofer treba! Da li vama deluje da sam ja krenula iz tačke a u tačku b po gradu ili ovako natovarena npr na Tajland? :(
Znam! :D ;)
Imam koleginicu u firmi koja je, pored svog redovnog posla i dezurna kada je to potrebno, i onda svakog dana donosi jedan od modela HP laptopova (dosta tezi od mog Dell-a) od kuce i vraca ga istog dana nazad da bi mogla da "uskoci u sistem" kada zatreba. Sve to pakuje u HP backpack ranac (posedujem skoro identican) koji prazan ima preko 1kg! :dry:
Ovome da dodam i sluzeni telefon koji nosi pored svog privatnog, slusalice, itd.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od miodrage »

ShaNa, nasao sam ti daleko jeftinije, a verovatno i najprakticnije resenje:

http://images.linnlive.com/cafac43ae876 ... 98192d.jpg


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Po meni, razmisli dobro o tom HP-u, meni mnogo dobar, jedino je cena takva kakva je.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od miodrage »

гари, nisam ti odmah odogovorio, izvinjavam se zbog 2 posta zaredom. To sto je neka komponenta vestacki poskupela - nestasica i sl. je nebitno. Uporedi danas neki laptop od 35000 sa nekim iz 2011 koji je tada isto kostao. Razlika je drasticna. Ovaj noviji je daleko mocniji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od гари »

Haha, rešenje vrh. :D

Da, možda se nisam skroz dobro izrazio. Jeste da se danas za isti novac dobija bolji kompjuter, ali mi je utisak da je cena današnjeg hardvera ekvivalentnog nekom iz 2011. godine skočila. Sad, slažem se da je pojam "ekvivalentnog hardvera s obzirom na vreme" možda teško definisati, i nezgodno je sad složiti se koji je današnji procesor ekvivalentan nekom zadatom iz 2011. Ali svakako sam ubeđen da su kod nas cene skočile iz više tih faktora. Spoljni faktori (šta se zbiva u svetu), mala potrošnja na našem siromašnom tržištu (siromašnijem nego 2011. godine), pa onda još i taj porez.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao: Btw, čekaj da ti Evindzer linkuje temu o belim telefonima i sve će ti biti jasno. [emoji38]
Evindzer ne zalazi više u ovu temu, previše je šanirana za njegov ukus. :D
Dođe Šana na forum i sve vas okrete oko malog prsta, kao da nikad niste videli digitalno žensko. :D
Ovo je kao da gledam neku tinejdžersku seriju - 100 epizoda, a radnja stalno ista:
- Narode, treba mi pomoć, dajte neki predlog!
- Izvoli par predloga.
- Ne sviđaju mi se, dajte druge predloge!
- Izvoli par drugih predloga.
- Ne sviđaju mi se, dajte treće predloge!
- Izvoli par trećih predloga.
- Ne sviđaju mi se, dajte četvrte predloge!
I kao i svaka popularna tinejdžerska serija, i ova će potrajati još mnogo sezona. :D

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od ShaNa »

Jao Evindzer, što si bezobrazan :uhuh: ... pa nisam ja tinejdžerka, nego "poslovna žena" kojoj treba lagani laptop. 8) A popularne serije (tinejdžerske ili one za starije) ni ne gledam, jer nemam TV. Tako da, ja sam 'very serious woman' :D da znaš. :x
A članovi koji su mi davali predloge su stvarno sjajni (svaka čast momci, super ste!) i svi su se trudili da mi daju najbolji savet u okviru svog poznavanja materije, što je za svaku pohvalu. Nisam ja bezveze došla ovde da se konsultujem. Znam kakvi su članovi ovog foruma. ;)
Evindzer napisao: Evindzer ne zalazi više u ovu temu, previše je šanirana za njegov ukus. :D
Dođe Šana na forum i sve vas okrete oko malog prsta, kao da nikad niste videli digitalno žensko. :D
Ovo je kao da gledam neku tinejdžersku seriju - 100 epizoda, a radnja stalno ista:
- Narode, treba mi pomoć, dajte neki predlog!
- Izvoli par predloga. (...) I kao i svaka popularna tinejdžerska serija, i ova će potrajati još mnogo sezona. :D
Miodrage, hvala na predlogu za "roze ranac" :x i ti me izgleda doživljavaš kao tinejdžerku ili još crnje, kao ... kako se zovu deca koja pohadjaju prva 4 razreda osnovne škole? :)
A sad, šalu na stranu, stvarno sam uzela u razmatranje i ranac na točkiće ali neki "serious"-niji u smislu boje, oblika itd., kao neki brend i te fore... Pa ni to nije loše kao privremeno rešenje. :smutny:
Činjenica je da si mi ti nabrojao neke modele koji bi mi najviše odgovarali (ako ne po ceni, onda po konfiguraciji)
miodrage napisao:ShaNa, nasao sam ti daleko jeftinije, a verovatno i najprakticnije resenje:
http://images.linnlive.com/cafac43ae876 ... 98192d.jpg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol Po meni, razmisli dobro o tom HP-u, meni mnogo dobar, jedino je cena takva kakva je.
Ono što sam gore napisala Evindzer-u ponavljam, stvarno ste mi svi dali dosta predloga, i iako me nema u konverzaciji na forumu (nemam pametno šta da kažem), ja sve vaše predloge prepisujem, ništa ne zaboravljam i gledam uredjaje; evo sad ima i po našim većim IT maloprodajnim lancima i kao nekih popusta, ali ... ništa... kako koji pogledam da mi odgovara po konfiguraciji, ili ima 100 kg ili mu je cena da se onesvestiš. Oni laki baš i nemaju neki hardver, a cene su takodje za nesvest.

Mislim da je sad vreme da se ja presaberem u smislu da:
1. ili moram odvojiti više novca za jaču konfiguraciju,
2. ili moram pristati na slabije komponente i doživljavati taj laptop samo kao privremeni i prenosni uredjaj a sve stavri raditi na ozbiljnoj mašini. (mada ni to nije rešenje, onda imam 100 mašina)
Pored toga, potrebno mi je i da se konkretno "napenalim" na 1 ili 2 modela i da samo njih merkam i pratim im cene, gde god, polovni (ako su skupi) ili novi (ako su manje skupi).

Kao npr kad merkate neki mobilni. Ne merkate mobilni po sistemu kolika mu je baterija ili kakav mu je ekran, pa sad može i Xiaomi a može i Samsung a može i HTC; teško da to tako ide. Svi mi znamo tačno koji model telefona tražimo (i imamo u opciji od 1-3 modela max.) i to je prava stvar. E tako ja treba da se opredelim po pitanju laptopa. Imam sve vaše predloge i moram da razmislim i odvojim te mašine za merkanje. Ne žurim nigde, jer imam laptop, ali je pitanje dokle ću moći da ga vučem.

Svakako cela akcija oko laptopa i ne može da se realizuje pre kraja oktobra (zbog mojih finansija), tako da za sad ostavljam ovu temu na stand by, ali ne i svoja premišljanja, pa se javljam na ovo isto mesto kad namerkam ta 2-3 modela, da čujem šta mislite o mom odabiru za potragu. Znači, kako je to lepo Evindzer primetio, serija ima nastavke, ali nije primetio i da će serija imati i kraj, što će videti kad kupim taj laptopić. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od Evindzer »

ShaNa napisao:... kako se zovu deca koja pohadjaju prva 4 razreda osnovne škole? :)
Đaci, učenici, školarci...? :D
ShaNa napisao:Znači, kako je to lepo Evindzer primetio, serija ima nastavke, ali nije primetio i da će serija imati i kraj, što će videti kad kupim taj laptopić. :D
Znači, ovo je bilo veliko finale prve sezone. :D
A naravno da će imati kraj, kao i svaka serija kad joj opadne gledanost. [emoji14]
Šano, srećno pri kupovini. ;)

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Lagan prenosni računar /ili /i /tablet

Post od ShaNa »

Hello, da obavestim društvo na temi. Kao što je Evindzer predvideo, biće serija u nastavcima, ali ne iz razloga koje je on naveo.
Dobila sam na korišćenje (čitajte - nije moj) HP laptop sa ekranom od 14 inča, 1tb hd, 4ram mem, i ono što mi je bilo najbitnije, težak je 1,5 kg. Korišćenje je "na neodređeno vreme", ali verujem da ću moći da ga koristim dok ne nadjem sebi laptop, isto tako lagan. Mnogo je fin. Kao da mi je neko skinuo kamen sa ramena (tj iz torbe). Možda mi se dopadne i ovaj model, pa uzmem isti, ako ga ima negde.
Tako da sad mogu mirno da merkam modele i neku iznenadnu akciju tipa "laptovi na sniženju 50%" :)
Ova tema je za mene i dalje otvorena, 'serija' ide u pozitivnom smeru i završava se kada lagani latopić bude lično moj. :) Javljam dileme, trileme - ako ih bude, i obaveštavam o kupljenom finalnom produktu.
Kakvo olakšanje ovih 1,5 kg, fenomenalnoooo ... :)

Odgovori