Youtube recenzije smartphone uređaja

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Zemun »

Juce sam video s10+ kod prijatelja, telefon je odlicno optimizovan, "leti", ekran mu je bolji od Note 9 ali nista meni to nije bilo specijalno previse bolje, zvucnici za nekih 20 % bolji od N9, izvedba prednje kamere nit smrdi nit mirise, kad je ortak pustio spot preko YT malo mi bilo cudno, rupa u displeyu, preko celog ekrana slika spota i oko kamere po meni ne bas lepo.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

Green napisao:To je u redu. Ja sam suprotnog misljenja i smatram da je mali odavno prodao svoje crno dupe zarad mega popularnosti. Dodeljuju mu tamo neke nagradice za najboljeg tech poznavaoca ili sta je vec bilo u pitanju. Lozi se na prevaranta Elona Maska, zove onog poremecenog psihopatu Gejtsa na razgovor. Sve su to znaci prodane duse djavolu. Fino prica i video materijal mu je perfektan, ali nista vise od toga da bih mu se klanjao.

Batak napisao:Od samog pocetka je isao na kartu vrhunske produkcije i lepo slozenih i izrecitovanih specifikacija. Nikad od njega nije moglo nesto detaljno da se sazna kao od Erike za ekran npr. (nisam odavno gledao pa ne znam je li i dalje takva) ili od Flosija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Da ali to su dve potpuno razlicite vrste recenzija i naravno da ces iz Flosijevog ili Erikinog videa vise informacija izvuci. Cak mi ni oni ne ulivaju neko poverenje vec kad hocu da saznam sto vise o nekom mobu obavezno gledam TechTablets.
Bas kao sto kazete MKBHD ima vrhunsku produkciju i to je ono sto ga izdvaja od ostalih i sto je po meni i poenta jedne video recenzije. A to sto radi npr Flossy je vise pravi test moba, sve se snima iz jednog kadra, detaljno obradjuje stavku po stavku i naravno klipovi su samim tim mnogo duzi.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od janka_88 »

I mene nervira notch kad puštam video preko cijelog ekrana, a tek rupa u ekranu što bi mi išla na nerve... U ostalim situacijama bi je i mogao "progutati".

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od гари »

Sve oko notcha može da popravi softver tako da to gore zapravo imaš dodatni prostor, a ne isečen deo ekrana. A telefoni su ionako duži danas, nema nikakve potrebe da deo videa (ili PDFa) bude u "zaliscima".

Tako da, društvo, developere krivite, notch je tu dovoljno dugo da je svako mogao uveliko da prilagodi aplikaciju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Evindzer »

I noč i rupa u ekranu dizgore! [emoji1787]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Batak »

Joxy napisao:
Da ali to su dve potpuno razlicite vrste recenzija i naravno da ces iz Flosijevog ili Erikinog videa vise informacija izvuci. Cak mi ni oni ne ulivaju neko poverenje vec kad hocu da saznam sto vise o nekom mobu obavezno gledam TechTablets.
Bas kao sto kazete MKBHD ima vrhunsku produkciju i to je ono sto ga izdvaja od ostalih i sto je po meni i poenta jedne video recenzije. A to sto radi npr Flossy je vise pravi test moba, sve se snima iz jednog kadra, detaljno obradjuje stavku po stavku i naravno klipovi su samim tim mnogo duzi.
Jesu razlicite vrste ali ovo sto radi MKBHD je daleko od recenzije. Iz njegovog videa ne mozes nista bitno da saznas, samo gluposti koje svuda pisu. Dok Flosi ga pretrese uzduz i popreko.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od 1808 »

Joxy napisao:...Salu na stranu ali lik je stvarno dosta realan s obzirom na velicinu kanala i cinjenicu da je nemoguce da ga neko ne placa za to sto radi iz ovog ili onog razloga. Ovo je samo moje misljenje,.....
Kad već toliko pišete o kupljenim recenzijama na YouTubu, evo da vam pojasnim neke stvari, a posle pišite šta vam volja. Obzirom da takođe posedujem nekoliko kanala na YT-u koji zarađuju pristojan novac svakog meseca, ovo su vam informacije iz prve ruke.

Dakle, veliki kanali kao što je recimo MKBHD koga često pominjete u negativnom kontekstu, imaju izuzetno veliki broj prijavljenih korisnika i tolio veliki broj dnevnih pregleda, od čega ostvaruju mesečnu zaradu kakvu vi ne možete ni da zamislite. Ovde vam govorim o zaradi koju MKBHD ostvaruju od YouTube-a, tako što YT podvlači reklame kroz njegove video priloge i koje nemaju nikakve veze sa plaćenim recenzijama. Ako već hoćete konkretne brojke, evo izvukao sam iz jednog sajta za analitiku njegove (MKBHD) podatke.

Dakle, ovaj kanal ima skoro 8 miliona i 100K prijavljenih korisnika, a svakoga dana se prijavi 5-10K novih korisnika. Ovaj kanal takođe ima svakoga dana od 500K do 2,5 miliona pregleda. Sve to mu omogućava da kroz oglase koje podvlači YouTube, svakoga meseca ostvari izuzetno lepu zaradu, a koja se kreće od 40.000 do 50.000 US$.

Ako sada uzmete u obzir ove činjenice, onda se zapitajte da li baš svaki YT kanal živi isključivo od naručenih recenzija i kako tamo niko nije sposoban da nezavisno iznese svoje mišljenje o nekom uređaju. Neće biti da je baš sve tako.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Drakenzen »

Ma volimo da mi mlatimo praznu slamu mnogo. Čovek uvek na početku videa kaže da je ti prvi utisak i ostalo. Većini ljudi je bitan upravo taj prvi utisak a nešto drugo, odavno svaki telefon radi posao i postalo je jedino bitno da li će mi se telefon svideti na prvu loptu ili neće.
Ništa više i ništa drugo nije bitno, u inostranstvu ljudi obično menjaju telefon svake godine i to je to.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

1808 napisao: Kad već toliko pišete o kupljenim recenzijama na YouTubu, evo da vam pojasnim neke stvari, a posle pišite šta vam volja. Obzirom da takođe posedujem nekoliko kanala na YT-u koji zarađuju pristojan novac svakog meseca, ovo su vam informacije iz prve ruke.

Dakle, veliki kanali kao što je recimo MKBHD koga često pominjete u negativnom kontekstu, imaju izuzetno veliki broj prijavljenih korisnika i tolio veliki broj dnevnih pregleda, od čega ostvaruju mesečnu zaradu kakvu vi ne možete ni da zamislite. Ovde vam govorim o zaradi koju MKBHD ostvaruju od YouTube-a, tako što YT podvlači reklame kroz njegove video priloge i koje nemaju nikakve veze sa plaćenim recenzijama. Ako već hoćete konkretne brojke, evo izvukao sam iz jednog sajta za analitiku njegove (MKBHD) podatke.

Dakle, ovaj kanal ima skoro 8 miliona i 100K prijavljenih korisnika, a svakoga dana se prijavi 5-10K novih korisnika. Ovaj kanal takođe ima svakoga dana od 500K do 2,5 miliona pregleda. Sve to mu omogućava da kroz oglase koje podvlači YouTube, svakoga meseca ostvari izuzetno lepu zaradu, a koja se kreće od 40.000 do 50.000 US$.

Ako sada uzmete u obzir ove činjenice, onda se zapitajte da li baš svaki YT kanal živi isključivo od naručenih recenzija i kako tamo niko nije sposoban da nezavisno iznese svoje mišljenje o nekom uređaju. Neće biti da je baš sve tako.
Ma ne pricamo mi o tome, to sto si rekao sve stoji naravno. I ne zaradjuje samo on tako dobro od YT vec svi ovi veci kanali, nebitno kakve teme obradjivali u klipovima, posebno u USA, opste poznata stvar da je na tom podrucju zarada od YT najveca.
Ovde je konkretno bilo reci o MKBHD ali vazi generalno za sve ove velike kanale. Mislim da nisi razumeo, dakle nije rec o zaradi od strane YT vec od strane kompanija koje mu/joj/im daju odredjen uredjaj i kazu odradi recenziju dobices toliko i toliko novca. Toga ima svuda i to se ne moze iskoreniti. Konkretno sto se tice MB, nisam primetio da on forsira nekoga posebno ali ako bi i moglo da se kaze da ga neko placa da neki njihov proizvod stavlja u prvi plan onda mozda to moze biti Google npr.
Eno pogledaj Bench npr, trenutno oni Huawei potenciraju. Pogledaj samo recenzije i znaces o cemu pricam. Naravno Bench YT kanal nije ni delic onoga sto je MKBHD niti ce ikada biti, ali to je taj sablon.
Recimo onaj lik EverythingApplePro ili kako mu se vec zove kanal, cisto sumnjam da nema nikakve "poslovne" veze sa Jabukom. To je samo banalan i ovako na prvu loptu primer, ako se udubis u istrazivanje mozes otrkiti svasta, ko koga finansira i iz kog razloga itd itd. [emoji4]

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od 1808 »

Joxy, ovde pominjete da su apsolutno svi kanali korumpirani i da nema izuzetka po tom pitanju. Evo ti sada pominješ Benchmark kao primer pa sam pogledao i njegovu statistiku. Benchmark nije ni prineti velikim kanalima koji su ovde pominjani, a za deset godina postojanja imaju tek 41K prijavljenih korisnika. Njihov broj mesečnih pregleda je minoran u odnosu na slične velike kanale, a njihova zarada od YouTube-a je u prošlosti iznosila oko 150-200$ mesečno. Trenutno ne ostvaruju ni tako skroman iznos, jer su iz nekog razloga izgubili monetizaciju i sada ne ostvaruju od YT-a nikakvu zaradu.

Dakle, Benchmark nema drugi način finansiranja osim da piše naručene recenzije, ali to ne znači da svi moraju tako da rade. Zašto bi veliki kanali koji samo od YT-a zarađuju 50K, 100K ili čak 200K $ mesečno rizikovali da sa naručenim recenzijama izgube monetizaciju na YT-u, a time i veliku zaradu.

Nema dileme da su mnogi od tih malih ili manjih kanala pod uticajem raznih proizvođača telefona, jer nisu finansijski nezavisni i to im je često jedini izvor prihoda, ali zar misliš da baš svi moraju da rade po takvom poslovnom modelu. Ovo što se kod nas radi sa medijima i raznim tabloidima od strane vlasti jeste izuzetan bezobrazluk, ali takvo ponašanje ne možeš uzeti za pravilo i stav da ceo svet funkcioniše apsolutno po istom principu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S10/S10 Plus

Post od Joxy »

1808 napisao:Joxy, ovde pominjete da su apsolutno svi kanali korumpirani i da nema izuzetka po tom pitanju. Evo ti sada pominješ Benchmark kao primer pa sam pogledao i njegovu statistiku. Benchmark nije ni prineti velikim kanalima koji su ovde pominjani, a za deset godina postojanja imaju tek 41K prijavljenih korisnika. Njihov broj mesečnih pregleda je minoran u odnosu na slične velike kanale, a njihova zarada od YouTube-a je u prošlosti iznosila oko 150-200$ mesečno. Trenutno ne ostvaruju ni tako skroman iznos, jer su iz nekog razloga izgubili monetizaciju i sada ne ostvaruju od YT-a nikakvu zaradu.

Dakle, Benchmark nema drugi način finansiranja osim da piše naručene recenzije, ali to ne znači da svi moraju tako da rade. Zašto bi veliki kanali koji samo od YT-a zarađuju 50K, 100K ili čak 200K $ mesečno rizikovali da sa naručenim recenzijama izgube monetizaciju na YT-u, a time i veliku zaradu.

Nema dileme da su mnogi od tih malih ili manjih kanala pod uticajem raznih proizvođača telefona, jer nisu finansijski nezavisni i to im je često jedini izvor prihoda, ali zar misliš da baš svi moraju da rade po takvom poslovnom modelu. Ovo što se kod nas radi sa medijima i raznim tabloidima od strane vlasti jeste izuzetan bezobrazluk, ali takvo ponašanje ne možeš uzeti za pravilo i stav da ceo svet funkcioniše apsolutno po istom principu.
U pravu si, lose sam se izrazio. Da formulisem to ovako, moje misljenje je da ti veliki kanali ne zaradjuju samo od YT. Eto, to je dovoljno. [emoji4]
A sto se Benca tice slazem se, odmah sam rekao da se ne mogu ni u kakvom slucaju porediti sa vec pomenutim kanalima ali sam naveo kao primer njihovo forsiranje Huawei-a. Sigurno nije bez razloga. [emoji6]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od Evindzer »

Benčmark je dobar i sa Motorolom, a ne samo sa Havajcima. To je uočljivo bar u poslednjih par meseci.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od Joxy »

Da, da, to sam zaboravio. Huawei i Motorola su kod njih u prvom planu. [emoji4]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od гари »

Evo moje skromno mišljenje. Oni su ili daleko gluplji nego što se predstavljaju, ili su zaista plaćeni. Svi na nivou prodavaca u radnjama za laptop recimo. Neko ti hvali Asus, neko ti hvali Lenovo, i tako redom, i nemaju pojma koliko su ograničeni. Po tom pitanju ja sam ograničen, ali to i priznajem. I priznajem da sam pristrasan - što oni ne bi smeli biti, ali jesu.

Mislim, prikupite relevantne podatke, a specifikacije su samo deo toga. Pored specifikacija tu je kakav im je servis, kakva im je podrška za softver, kakve su mogućnosti za nadogradju, koliko dugo je moguće za njih pronaći delove... Za telefone - kakav im je Android skin, koliko on pomaže, koliko je zahtevan, kakva im je aplikacija za kameru, kakve su im "fabričke aplikacije", sve to do detalja treba pokriti, i onda izneti mišljenje.

Ali to apsolutno niko od svih tih mudrosera nikad nije učinio!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od Green »

Pa naravno da nije, jer osim placenih reklama za uredjaje tu bude i jos ponesto. Oni to lepo zovu "perks", a to su razne pozivnice na neki dogadjaj, kokteli, vecere i ostale pi*ke materine. Sve to o trosku firme. Auto proizvodjaci to oduvek rade za one novinare koji samo znaju lepe reci pisati, bez nekih vecih kritika. Vlog izvestaje o tome u njihovom video materijalu bas i necete naci.

Pa samo Oppo je obicne "ambasadore" (prevodioce sistema) brenda cesto znao pocastiti besplatnim putovanjima u Senzen. Meni kao najobicnijem forumasu (za vreme posecivanja njihovog foruma) su poslali plasticnu Oli lutkicu, maskotu brenda. Ko ima mozga, shvatice...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od Evindzer »

Primećuje li još neko kako su Grin i Gari počeli da se slažu u poslednje vreme?
Sigurno nema nikakve veze s tim što su sad obojica u istom OS-ovskom klubu. [emoji1787][emoji1787]
A što se tiče telefonskih jutjubdžija - mrzim ih sve snage jer želim da budem na njihovom mestu. [emoji1]
Šalu na stranu, iskreno (i ozbiljno) rečeno, da meni Ulefon, Elefon ili neki sličan s*anjefon od 50€ ponudi redovan honorar da ih hvalim na YT-u, hvalio bih ih iz sveg glasa. Svakako ne bih pričao da su najbolji modeli na svetu, ali ne bih ni rekao da su đubar (grinovski rečeno [emoji39]) - a realno jesu đubar.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od srđan obradović »

Nije problem u tome da nekoga platiš da ti ništo uradi ili radi. Svi plaćamo i plaćeni smo. Koliko je nečije mišljenje objektivno se ne postavlja pitanje ako je neko sponzorisan. Njegov zadatak je da što bolje predstavi svog sponzora, sve ostalo je predstava, kao nije potpuno savršen uredjaj ali za taj novaaac... Isto je i za automobile.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od Joxy »

Green napisao:Pa naravno da nije, jer osim placenih reklama za uredjaje tu bude i jos ponesto. Oni to lepo zovu "perks", a to su razne pozivnice na neki dogadjaj, kokteli, vecere i ostale pi*ke materine. Sve to o trosku firme. Auto proizvodjaci to oduvek rade za one novinare koji samo znaju lepe reci pisati, bez nekih vecih kritika. Vlog izvestaje o tome u njihovom video materijalu bas i necete naci.

Pa samo Oppo je obicne "ambasadore" (prevodioce sistema) brenda cesto znao pocastiti besplatnim putovanjima u Senzen. Meni kao najobicnijem forumasu (za vreme posecivanja njihovog foruma) su poslali plasticnu Oli lutkicu, maskotu brenda. Ko ima mozga, shvatice...
O tome ja i pricam. Ili prakticno ti pokloni mob uz uslov da sklopis neku lepu recenziju. To naravno vazi za manje kanale tj one koji se zadovoljavaju time. Sigurno nije isti recept i za ove velike igrace. On ako ima zaradu 50k+ mesecno briga njega za besplatan mob, putovanja, prezentacije i ostale gluposti. Moze svaki dan da kupuje mob i da putuje ako zeli a da to i ne oseti finansijski. [emoji23]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od Green »

Jeste, ali sto si bogatiji sve si prokletiji. Najveca djubrad i razmazena derista su upravo ti najveci i najbogatiji kanali. Ako nesto ne dobiju dzabe, odmah nastaje problem.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Youtube recenzije smartphone uređaja

Post od liman3 »

Ja redovno pratim MKBDH, Mrwhostheboss i Unbox Therapy. Znam da poslednji neke nervira ali mi se upravo on čini najiskrenijim. Pratim sporadično i neke druge ali mi nisu toliko zanimljivi.
Dave Lee odličan za laptopove...
Jasno se može primetiti trend da veliki brendovi plaćaju revjuerima, pogotovo OnePlus i Huawei, ali se može i primetiti da ti isti ljudi posle par meseci počnu da negativno govore o istim (plati pa se klati) [emoji23]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Odgovori