Upgrade slušalica i preporuka

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Martin Mystere »

Kupio danas Sony WH-1000XM2 slušalice, za black friday sa 50% popusta - zvuk prosto ubija.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od гари »

Društvo, kupio hands free bluetooth slušalice Samsung handsfree slušalice.

Jel ima neko iskustva sa ovim slušalicama generalno, nevezano od proizvođača? Jel ima nekih koje mogu da se stave u uvo tokom razgovora, i da ne ispadaju? U mom slučaju, ove uopšte ne mogu nikako da se uglave u uvo, ni da pokušaju da se za nešto drže. Tako da bi onda morale da se koriste sa tom kukicom, ali je kod kukice problem taj što slušalica stalno treba da bude na uvetu, ili da se čovek dobro izvežba kako da je stavi na uvo kad mu zatreba.

Druga stvar - jednom kad se klikne dugme za poziv, odmah se poziva poslednji broj s kojim se razgovaralo. Baš glupost, lako može da se tako slučajno pozove s kim si taman razgovarao. Videću, valjda to može nekako da se prepodesi da se ponaša drugačije.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od snebivljiva azdaja »

@gari,

Igrom slucaja i ja koristim Samsung handsfree (EO-MG900 model, ne znam da li je isti) kad vozim. Zajedno sa slusalicama si verovatno dobio silikonske adaptere u 3 razlicite velicine. Probaj da promenis adapter.

Sto se tice stavljanja na uvo, jeste, stvar je vezbanja - meni se desilo u pocetku da mi ispadne slusalica. Inace koristim slusalicu sa kukicom.

Slucajni poziv se desi, ali samo kada brzo kliknem dvaput. A inace redovno pritisnem dugme za poziv (slucajno) kada stavljam slualicu, zato sto ja prvo upalim slusalicu pa onda stavljam u uvo.

Ono sto meni nedostaje kod modela koji ja koristim je sto nema futrolu (srecom, tu je ebay).

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od гари »

Probao s tim drugim adapterima, baš mi se nikako ne hvata za uvo. Ali zamenio sam ja njega za obične bluetooth slušalice. Mogu probati opet ovako nešto da kupim kasnije, a onda ću znati više nego sad. Sad ga kupio, i tek onda uočio koji su mogući problemčići.

Ovaj je bio Samsung HM1350. Moguće da kod njega konkretno nešto nije bilo sasvim lako bi želeo, a da bi bilo OK s nekim drugim. Jer kod mene nije bio ni dupli klik, već baš - samo jedan dodatni klik, i im poziva koga ne treba.

U svakom slučaju, baš imam utisak da bi to sve trebalo ili mogli bolje da se uradi softverski. Baš je nedostatak što ne može korisnik sam da programira kako da se slušalica ponaša. Ja bi recimo za ponovnu poziv stavio da bude četvorostruki klik, da bude lako, a i da budem sigurniji da neće on nekog slučajno pozvati. Pogotovo što je bio kupljen za tatu, kad ga neko zove u autu, a to onda uglavnom nisu neki poznanici, pa je onda još bezveznije ako se slučajni poziv dogodi.

A još neke situacije, tipa, javlja se na telefon, a slušalice u torbici, pa daj, prebaci razgovor na sam telefon... Sve mi je to truba na ovim touch telefonima, ništa čovek ne može bez da gleda gde tačno da tapne. Baš ću videti, ali možda bi zapravo držač za auto bio dobra stvar - javi se, stavi na zvučnik, i zabode telefon. Ili izeš ga, ili drži bloutooth slušalicu na uvetu, ili ne pričaj nikako u vožnji. :D Iako je to drugo bilo daleko jednostavnije ranije sa fizičkom tastaturom.

A nisam znao da postoje fotrole za bloutooth slušalice. :)

Hvala na detaljnom odgovoru.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od miodrage »

гари, Mozes da probas da nadjes neke neck- ili headband sluske. Ja sam kupio jedne bone conduction, jer ne trpim ista u uvetu duze od par minuta, pocne da me boli.
Sto se futrolica tice, na Plantronics sluskici sam imao futrolicu koja je ujedno bila i dodatna baterija. Takodje sada imas gomilu tih malih bubica sa futrolicama koji su dodatni izvor napajanja da uzmes preko AliExpressa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Joxy »

vla-do napisao:Joxy, . Baci neki komentar (negde [emoji1]), baš me zanima kakve su.
Evo da napisem neke inicijalne utiske vezano za Xiaomi Airdots Pro slusalice.
Moj glavni utisak je da je zivot mnogo jednostavniji bez kabla. [emoji23]
E sada, totalna glupost, po mom misljenju naravno, je izbacivanje 3.5 mm dzeka za sluske. Izbor jednostavno mora da postoji, pa kako ko voli. Ali da ima smisla koristiti bezicne sluske ima itekako. Bas olaksava posao.
Sto se tice samih sluski, iskreno sam iznenadjen kvalitetom i sveukupnim pakovanjem za taj novac. Nisam neki audiofil pa sada tu da opisujem zvuk do detalja, ali ono sto ja cujem deluje zaista jako dobro, posebno za taj cenovni rang i cinjenicu da su u pitanju BT, tacnije TW sluske.
Izrada je odlicna, kako kejsa tako i samih slusalica. Dizajn samih slusalica je meni licno ubedljivo ispred svih ostalih ovog tipa. Bravo za Xiaomi!
Udobnost odlicna, izolacija takodje. Uopste nemate osecaj da ih nosite, toliko su lagane i udobne.
Sto se tice samih funkcija, tu su double tap za play/pause na jednoj, i duzi pritisak na drugoj slusalici koji omogucava paljenje Google (ili bilo kog drugog) asistenta na mobu. Zanimljiva stvar takodje je da se muzika automatski pauzira kada se jedna slusalica izvadi iz uha. Mada to sve mozete videti i na video recenzijama, tako da ne moram previse pisati oko svega toga.
Jedina uslovno receno mana koju je vecina recenzenata navodila je baterija, ali o tome ne mogu nista reci nakon jednog dana koriscenja. Ljudi koji imaju ovaj model i kod kojih sam se malo raspitivao pre kupovine, su slozni u tome da to i nije bas istina. Mada po specifikaciji ne bi trebalo biti nikakvih problema (navodno par sati bez punjenja a uz case i do 10h), ali naravno sve zavisi od nacina koriscenja.
To bi bilo to u kratkim crtama, ako se setim jos necega dopunicu post. Ako imate neka pitanja, slobodno pucajte. [emoji4]
Apsolutno sve preporuke za ovaj model. [emoji4]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od miodrage »

Joxy, kakve su za duze nosenje recimo prilikom trcanja, da li bi ispadale? Ovo je znam jako individualno, jer svi imamo razlicite usne skoljke, ali je meni (odnosno mojoj lepsoj polovini) jako vazno. A planiram da joj uzmem neke (imala do sada neke ovakve i onakve...)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dirkkuyt
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2016. 12:38
:: Huawei Y5 II

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od dirkkuyt »

Ima li neko preporuku za slušalice (in ear), budžet 25-30 dolara?
Radije bih neke sa kablom, ali Ako mislite da ima kvalitetnih wireless/bt za te pare, može

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Apolo »

Da li neko ima i kakva su misljenja o slusalicama JBL Tune 500BT? Ciljam neke bezicne, ove su mi zapale za oci.
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Sale_M »

Samo gledaj cenu. Koliko para toliko muzike mozes ocekivati. Uglavnom, JBL je dobar brend, dobro rade zadnjih godina mada ne mora da bude pravilo nista pa ni to.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Apolo »

Ove koštaju 6.000. E sad ne znam šta je još za preporuku u tom rangu? Nisam nesto puno upućen što se tiče brendova slušalica.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Sale_M »

Za te pare bi trebalo da budu sasvim ok. Ne znam sta bi mogao da pogledas, mozda neke Xiaomi.
Baci pogled ako imaju neke od AKG mozda ili Senneiser mada ne znam kakve bi cene bile njihovih modela.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od ciklon »

@Apolo - Те слушке су веома добре - звук је супер.. Супрузи сам их узео преко ВИП-а пре неколико месеци одлично је служе. Ја планирам да узмем такве, само жичани модел.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Apolo »

Garancija na sluske je 2 godine?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od ciklon »

Мислим да би требало да буде 2 године.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od snebivljiva azdaja »

@Apolo

Ne znam da li se dole mogu naci a ni kolika im je cena, ali ja sam svojevremeno imala JBL Tune 600BTNC i bila prezadovoljna njima. Za razliku od 500BT, one imaju i noise cancellation (ako ti to nesto znaci). Ja sam moje koristila nekoliko godina, dok nisu pocele da se raspadaju.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Apolo »

snebivljiva azdaja, nisam ih pronasao kod nas. Ove moje nemaju noise cancellation, ali koliko vidim sluske sa tom mogucnoscu su skuplje poprilicno. Moj budzet je 6.000 u ovom slucaju pa jedino ako u tom rangu postoje neke sa noise cancellation, onda bih razmotrio.
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Apolo »

Pazario sam na kraju JBL tune 500BT. Super su, a bass pogotovo.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Sale_M »

JBL voli da daje taj bassy zvuk inace, mada vecina danas tako i voli da slusa.
Moracu i ja u neko skorije vreme da pocnem da razmisljam o blutut sluskama.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade slušalica i preporuka

Post od Apolo »

Ovo su mi prve bluetooth sluske i zadovoljan sam. Pošto sam uglavnom u pokretu pa i serije gledam preko telefona. I moram malo da smanjim ili sluske ili telefon da mi mozak ne provristi :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori