Zene i tehnika...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Zene i tehnika...

Post od blade_bre »

"Zene i tehnika ne idu".
To je "pravilo" koje se moze cuti cesto (ili malo drugacije formulisano,ali znate sustinu). Licno,mislim da je to neistina. Cinjenica je da su muskarci vise orijentisani ka tehnici od zena,ali zasto je to automatska diskriminacija lepseg pola. (?)
Primetio sam da je dosta zenskih osoba na forumu,i da aktivno ucestvuju u razgovorima,tako da to dovoljno govori o recenici koja je zapocela temu. ;)

Vasa misljenja i iskustva? :?
...shit happens... keep d smile!

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Jao kako me nervira ova rečenica :angry: :x
Ja se godinama susrećem sa ovim...
Kao prvo išla sam u mašinsku školu smer kompjutersko konstruisanje, gde je odnos bio 60% muškarci 40% žene, pa sada na faks informatički, smer grafički dizajn gde je odnos 50%-%50%, znači dovoljno smo nego prisutne, ali uvek diskriminisane u fazonu da smo jadne i bespomoćne, i to me je uvek nerviralo jer je potpuno ne opravdano...Verujte mi, mnoge moje koleginice su stvarno već stručnjaci i mnogo bolje od mnogih kolega, ali prosto se ne ističu, gledaju svoja posla i rade, dok se pojedini muškarci guraju a u stvari nemaju pojma ali su glasni, to im je najvažnije.
Moja iskustva su svakakva, od šokova sagovornika kad se sa njim upustim u razgovor o tehnici, do iznenadjenja u raznim prodavnicam tehnike i pokušaja prevere jer sam žensko :angry: :x
S'obzirom da je ovo Baklan, nije ni čudo što se ova rečenica stalno pominje. Svuda po evropi i na zapadu žene su ravnopravne u oblasti tehnike sa muškarima, stručnjaci na najvišim položajima...
Hoću da kažem da ovo nije istina. Jeste da su žene manje zainteresovane za tehniku, ali ne i glupe za nju. Mislim da ima svakakvih slučajeva, ali opet ne treba generalizovati da "Žene i tehnika ne idu zajedno"!!! :angry: :x
Toliko od mene :)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Slozio bih se sa Zokom da ne znachi da devojke nisu za tehnuku nego ih jednostavno to mnogo i ne interesuje pa zato tako ispadne...Kao kad bi one nas pitale za neku vrstu shminke ili tako neshto..Da se interesujemo i mi znali e pa tako i one isto za tehniku..

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Starija generacija svakako ima problema s tehnologijom,dok dobar dio djevojaka npr. solidno vlada i ruqje uredjajima... 8)

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

I u sahu postoje zenska i muska ekipa (sto je meni jako nejasno zasto, jer to nije fudbal ili kosarka pa da kazemo da su muskarci spretniji ili slicno). Moja drugarica iz razreda je prvak Vojvodine u zenskoj ekipi (igra sah u nekom klubu vec od malena) i ona mi je kao objasnjavala da muskarci imaju veliku prednost i da ona nikako ne moze da dobije prvo mesto u muskoj ekipi jer je zenska ekipa kao neke tri klase niza, tako nesto.... A ja: ZASTOO ??? :blinky: :o :o :o Ocesh da kazesh da su muskarci pametniji od zena ili sta ??? :blinky: :blinky: . A ona mi je odgovorila: pa tako nesto...

Takodje nesto mi je i profesor matematike iz osnovne pricao o tome, ali ja i dalje ne mogu da skontam/verujem kako i zasto. :wacko:
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ma zeni je mesto pored sporeta s varjacom,hehehe.....sala naravno :D :D
S porastom tehnologije i tehnoloskih inovacija u svakodnevnom zivotu,raste i interesovanje kako muske tako i zenske populacije.Zene su uvek bile zene,tako da ipak mislim da ce se vecina devojaka pre odluciti da kupi neki komad garderobe ili sminke nego novi telefon ili DVD plejer ili Mp3.
Mada i mene raduje cinjenica da neke cure rukuju uredjajima kao i mi muski... :wink: :wink:

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Xexe,zanimljiva tema koja ce uvek pa okupi dovoljno ljudi koji ce da diskutuju o tome!
Slazem se sa Zokom u vezi njenih stavova i misljenja! :wink:
Savremeno drustvo je takvo da smo gotovo svi primorani da koristimo naprednu tehnologiju!
Mislim da su zene mnogo vise u neposrednom kontaktu sa raznim tehnickim uredjajima i vrlo vesto ih koriste,samo sto nisu toliko zainteresovane za princip ili nacin rada odredjenog uredjaja!
Cast izuzecima,ali zene uglavnom gledaju onu prakticniju stranu i kako da iskoriste odredjenu stvar na pravi nacin dok se muskarci mnogo vise bave proucavanjem toga kako nesto radi,od cega je napravljeno...tehnicki sklop...softver....hardver...budzenje...
Kada kazem da su vise u kontaktu sa tehnikom mislim na: sporet,mikrotalasnu,ves/sudo masinu, fen,peglu,mikser,ususivac i ostale kucne sprave koje muskarci vrlo malo koriste!
Mislim da su veoma veste i sposobne i u koriscenju digitalnih uradjaja koji nas sve vise okruzuju!
Generalno muskarci vise vole da se igraju sa svojim tehnickim spravicama! I vecina se oseca mocno kada poseduju najsavremeniju tehniku (mobilni,racunar,laptop,igracku konzolu,mp3 player,kamera....i jos stosta)! Za neke je to statusni simbol! 8)
A da ne pricam sad o kolima ili motorima,to je tek druga prica! :roll:
-Tako da...svi treba malo da razmislimo i shvatimo da su zene ravnopravne ili cak naprednije od muskaraca u mnogo cemu pa i u oblasti tehnike! To da li su sposobne vec sam rekao i one to same dokazuju,samo ako se dovojno zainteresuju! Ipak zene imaju mnogo drugih interesovanja kojima se mi (muskarci) ne opterecujemo pa im ostaje manje vremena sa "digitalnu emancipaciju",ali nepreduju i drze svoje mesto tik uz muskarce! Gde mislim da treba i da budu! :) :wink:

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Auuuu, stvarno milina za oci dok citam ove dzentlmenske, a jos i iskrene komentare od strane muskog dela...Mogu reci da sam prijatno iznenadjena, jer vecina misli upravo suprotno. Nema potrebe da napomenem da se slazem sa svim do sad recenom.
Zenama jedino zameram umece u voznji automobila ( devojke, nemojte sad da me lincujete :) ) naravno na globalnom nivou .

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Dario (asdf), sto se tice saha bilo bi nepravedno prema devojkama(zenama) da se takmice sa muskarcima zato sto ne mogu da postignu iste rezultate kao i miskarci! Bas zato postoje i kategorije,ali nije poenta u fizickoj znazi,izdrzljivosti ili spretnosti ili nekoj muskoj superiornosti vec u nacinu funkcionisanja mozga!
U sahu je glavno oruzje mozak i postoje velike razlike izmedju muskaraca i zena,zato se i formiraju muske i zenske ekipe!
Ako te to malo vise interesuje pitaj nekog ko studira medicinu,mozda ce malo detaljnije da ti objasni!
Ja cu pokusati da objasnim samo osnovne razlike!
Postoje dve hemisfere ljudskog mozga koje funkcionisu na razlicit nacin! Kod zena su mnogo vise povezane leva i desna hemisfera i zato one imaju odredjene sposobnosti koje muskarci nemaju ili su u manjoj meri izrazene! Sposobne su da prate ili rade vise stvari istovremeno,a kad treba lakse im je da se skoncentrisu na odredjenu stvar,savesnije su i odgovornije od muskaraca itd...
Ali zato se zene mnogo teze snalaze u prostoru i vise im je koncentracije potrebno za orijentaciju i kretanje! Zasto zene nisu zastupljene kao profesionalni piloti,ima ih samo nekoliko u svetu???!!!
Njihov mozak malo drugacije obradjuje matematicke operacije,zato ne mogu da postignu iste rezultate u sahu!
A sto se tice tehnike i ovaj faktor je veoma bitan i mozda je u tome kljuc zasto nisu vise vezane(zainteresovane) za savremenu tehniku!

P.S. malo sam skrenuo sa teme,ali ovo je itekako bitno u celoj prici da bi se dobila kompletna slika o zenama i njihovim afinitetima i mogucnostima!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

slazem se da mushki i zenski mozak razlichito funkcionishu i slazem se da mnoge devojke jednostavno nisu zainteresovane za tehniku shto ne znachi da su glupe za te stvari.Ono shto me interesuje to cu se potruditi da saznam,eto mene interesuju telefoni,kompjuteri,tehnika uopshte to jednostavno nema veze sa polom,glupo je generalizovati stvari i drago mi je shto je mushka strana ovog foruma razumna po tom pitanju :) a da ne govorim da je doshlo takvo vreme da se bez osnovnog znanja rada na kompjuteru,rukovanja mobilnim telefonom i sl. ne moze nigde mrdnuti i shta tek dolazi u skorijoj buducnosti ne mogu ni da zamislim obzirom da tehnika jako brzo napreduje tako da je pitanje pola tu iskljucheno.
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Oljica, ne bi mi bili ovako nastrojeni da vi niste dokazale svoje znanje. Licno nisam nikakav strucnjak,samo FAN,ali to je dovoljno da procenim da li neko zna sta prica ili ne. Tako da su muski komentari s razlogom. Nemojte nas razocarati :wink:
rower, u pravu si za tu fiziologiju... ali nek igraju (konkretno sad) sah najbolja zena i najbolji muskarac. Mislim da bi bili ravnopravni.
A ako je o matematici... hm,mozda se moze povezati to sa tehnikom,jer je u toj oblasti veoma zastupljena matematika,jest da je u drugom planu,ali odrazava se na LightSpots. 8)

Primer: na fakultetu nas je 100-tinak. 90 je devojaka. Jedini Symbian telefon ima moja devojka,i koristi ga kao i obican fon. Znaci iako pored sebe ima nekog ko je mnogo zainteresovan,opet nista,ne zanima je pa to ti je. A o ostalima da ne pricamo... I kakav sad utisak neko moze da stekne u takvom okruzenju? Tuzno. Ne znam sta da mislim. :(
...shit happens... keep d smile!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

hahaha, da da kako da ne bi bili ravnopravni... svasta se moze procitati ovde... :roll:
ako je 50 % ovoga sto ste napisali tacno svaka vam cast... sve je to lepo sto vi pricate ali u teoriji u praxi je mnogo mnogo drugacije... sve (svi) se bore za ravnopravnost ( sto je sasvim ok i podrzavam to) ali onda kada se krene u diskusiju onda je (uglavnom) vetjina u fazonu nemoj tako "ostro" ona je ( ipak ) zensko ( sto se moglo procitati i na ovom forumu )... ne ide to tako...
i da se razumemo odmah nemam ja nista protiv zena koje se razumeju u tehniq, cak mi je to super, ali ako vetj pricate o tome budite realni... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

akki, ---> vetjina u fazonu nemoj tako "ostro" ona je ( ipak ) zensko ( sto se moglo procitati i na ovom forumu )...

Nisam primetio... gde? daj link
(samo pitam...)
...shit happens... keep d smile!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma sve to zavisi od vise faktora,ali se u globalu slazem da devojke idu korak u korak sa muskarcima!E sad sto neke ne zanima nesto onda... moja devojka na primer vozi kao Shumaher ali sam je za vise od 5 godina jedva naucio kako da upali kompjuter i pusti muziku ili film (a nije da nisam probao) a da je to bar malo interesuje,verujem da bi naucila!Znaci,po meni,sve zavisi od interesovanja!
Pozdrav 8)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ma to je sve tako relativno!evo moj primer:ja volim mobilne,kompjutere i kojekakve druge drndalice.nisam expert ali me zanima i zezam se s time.ali kad treba da se odradi nesto oko struje mehanike ili bilo shta tehnichke prirode po kuci,tu sam totalni shipak i tu moja supruga dolazi na delo.boli je dupe za elektroniku iako zna odlichno da je koristi,ali kad treba ceprkati po struji,popravljati neki elektrichni aparat ili tako neshto-tu je shampion!a ja jos odrastao u elektricharskoj porodici!ona zna da radi na kompu,zna mnogo caka oko symbian fonova i sta ti ja znam,ali prosto preferira obicne,ma zna sve ali do one granice do koje je zanima i do koje joj je potrebno.ja mislim da je tu kljuch!zene su mnogo racionalnije i nauche lako da savladaju ono shto im je od koristi,dok mushkarci vole da cheprkaju samo da bi cheprkali,sve ih zanima.

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Iskreno-duplo vise cenim devojke koje znaju na kompu,a jos vise one koje znaju na mobu. Ali takve su stvarno retke!! Normalno je da ces na forumu o mobilnim telefonima videti ljude (muske-zenske) koji znaju oko toga... Ali u real life-u nema sanse. Jos ni jednu nisam upoznao... :(
...shit happens... keep d smile!

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

blade_bre, mozda ti je prava prilika da upoznas takve devojke na "provom okupu MS forumasa" 29.aprila! Siguran sam da ce ih biti nekoliko koje i vole i poznaju tehniku!
Nadam se da si se prijavio,mozda se u real life-u prijatno iznenadis! 8)
Ne znam zasto delis tako devojke,jel to znaci da u startu kod tebe devojka ima duplo manje sanse ako ne zna nista o/na komjuterima i mobilnim telefonimaje bez obzira na njene ostale kvalitete?!
A da bi poznavao devojku koja se razume i u racunare i u mobilne telefone mozda treba da ih potrazis na nekom tehnickom fakultetu! Verovatno se ne kreces u takvom drustvu!

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ja obozavam da pricam sa mojom drugaricom, koja je inace stari ucesnik ovog foruma (Sova), o tehnici, bilo o zvucnicima i pojacalima ili kompjuterima ili telefonima ili... :) Sve sto se tice tehnike i potpuno se kontamo tako da... Nije tehnika samo za muskarce

Pozdrav damama... :oops:
HOX Titanium gray

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

rower, haha,lepa je ta zamisao,ali ne zelim da od okupa pravim muvanje ili sl. :uhuh:
A i ne delim devojke,nemam uopste takav kriterujum.
"Ne znam zasto delis tako devojke,jel to znaci da u startu kod tebe devojka ima duplo manje sanse ako ne zna nista o/na komjuterima i mobilnim telefonimaje bez obzira na njene ostale kvalitete?!" - hehe,neee daleko bilo! To nije uopste presudna stvar! Samo kazem da to bas jako cenim. Ajd mozda sam preuvelicao ono sa "duplo".... :unsure:
Ne bih da davim dalje o ovome...

Pa da,ne krecem se u takvim krugovima... :( jbg. Zato poznajem hemicarke. Haha,mozda se neko lozi na laboratorije i hemikalije :D :D

Odoh predaleko. :oops:
...shit happens... keep d smile!

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

blade_bre, covece nisam mislio na muvanje! :shock: :angry:
Ti si pricao o poznavanju takvih osoba,a ja sam se samo nadovezao gde ces imati priliku da ih upoznas! I mislim da je predlog ok,ipak valjda zelis da pricas i da razmenis misljenja sa takvim devojkama,a ne da ih muvas!? :dry:
A ono "iskreno","duplo" i "cenim" deluju malo grubo! Zato sam prokomentarisao!
Poslednja izmena od rower u Pon, 03. Apr 2006. 14:57, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori