Pet razloga zasto ne volim Nokiju

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Pet razloga zasto ne volim Nokiju

Post od Vlada Zem »

Vidim da na forumu postoji jak, dobro utvrdjen front Nokijinih "ljubitelja", e ajde bas da vidimo sta im to toliko smeta kod ovih telefona. Ja sam (sa povremenim izletima u svet nepoznatog) zestoki fan ove firme, ali evo:
1. losa plastika
2. slabe baterije
3. tromesecno izbacuju nove modele sa poboljsanjem tipa, ovaj sad ima tipku za broj 2
4. ako konkurencija u klasi ima ekran 176x220 piksela, e mi cemo u inat 128x160
5. ...sve im je oprosteno...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Evo da odgovorim.

1. Plastika uopste nije losa, kvalitet izrade je u 90% slucajeva odlican
2. I ovo je isto subjektivno misljenje, sve zavisi od toga kako i koliko koristis telefon
3. Ovo je delimicno tacno, ali tako funkcionise svaka kompanija i od toga zivi... Isto to radi Recimo i SE
4. Ovo jeste pre bila politika i zbog toga im je znatno opala prodaja jedno vreme. Sad je sve to na mestu, i u velikom broju slucajeva su isti, ako ne i bolji od konkurencije
5. Nije im sve oprosteno, nego jednostavno prave dobre telefone i tu nema dileme



Da ne mislim da sam neki fan nokije, nisam...
Samo sam objektivan
Inace i sam sam do skoro imao SE w800, sada imam n70 (ponovo)

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

U pravu ste i jedan i drugi, ja bih samo da dodam par opaski na to:

1. kada izbace neki novi model, on košta straubalno skupo prvih nekoliko meseci
2. u rangu cena do 100 evra nemaju da ponude telefon koji može da se poredi sa SE T630 koji košta oko 100 evra, a kod nas su telefoni u tom cenovnom rangu najprodavaniji, a ljudi žele da za uložene pare dobiju maksimum (koja Nokia do 100 evra ima npr. Bluetoth, SE T630 ga ima i radi odlično)
3. kod nekih modela koji i nisu baš jeftini IC port je ograničene upotrebljivosti, SE nema tih problema
4. hvataju na to da su najjača firma i da imaju veliku bazu kupaca - da li biste radije kupili N6230i ili SE K750 (slične su cene, a mogućnosti se ne mogu porediti, jedino što Nokia koristi MMC kartice koje su jeftinije nego one za SE)
5. jedna od svetlih tačaka za sada je Nokia 6131 koja s obzirom na mogućnosti neće koštati previše (najavljeno je oko 270 evra)
6. osnovni modeli su im mnogo skuplji od konkurencije - primer je Nokia 1100 i Motorola C115/116, kod te Motorole je jedino komplikovaniji meni, ali judi koji kupe takav telefon ne mare mnogo za funkcije, a presuđuje cena.
Ghost

AnalyseThis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 19. Maj 2006. 12:21

Post od AnalyseThis »

imao sam i nokia i sony ericsson (cak i dok je bio samo ericsson) i mogu da kazem da je nokia uvek bila bolja; bar meni :wink: nokia mi je cak upala u vodu jednom i radila je i dalje!!! :D :) nisam mogao da verujem!!! ni ja nisam neki nokija fan ali sam ubdjen da su kvalitetniji telefoni... naravno prihvatam i zelim da saslusam druga misljenja-zato sam i dosao ovde! :) u svakom slucaju moje misljenje se mozda zasniva ne predrasudama i mom iskustvu sto je ponekad baz bzvz :dry:

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

nevidljivi napisao:2. u rangu cena do 100 evra nemaju da ponude telefon koji može da se poredi sa SE T630 koji košta oko 100 evra, a kod nas su telefoni u tom cenovnom rangu najprodavaniji, a ljudi žele da za uložene pare dobiju maksimum (koja Nokia do 100 evra ima npr. Bluetoth, SE T630 ga ima i radi odlično)
Ovdje je veliki problem Nokie - funkcijski, njihovi telefoni kako stare ne mogu da zadrže dobar odnos cijena/funkcionalnost. SE T610 i mlađi brat T630 su pravi primjer ovoga - i pored starosti i nedostataka, dobar koncept i funkcionalnost ih održavaju na tržštu. Nokia u tom segmentu izbacuje ogroman broj modela, ali ni jedan ne vrijedi te pare gledano po funkcionalnosti i fleksibilnosti.

A da odgovorim na posljednje pitanje - N-Gage QD. :lol: Zato sam ga i uzeo - Nokia jedino kad je neuspješan model može da postigne taj pozitivan odnos cijena/funkcionalnost za starije modele.

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

AnalyseThis napisao:imao sam i nokia i sony ericsson (cak i dok je bio samo ericsson) i mogu da kazem da je nokia uvek bila bolja; bar meni :wink: nokia mi je cak upala u vodu jednom i radila je i dalje!!! :D :) nisam mogao da verujem!!! ni ja nisam neki nokija fan ali sam ubdjen da su kvalitetniji telefoni... naravno prihvatam i zelim da saslusam druga misljenja-zato sam i dosao ovde! :) u svakom slucaju moje misljenje se mozda zasniva ne predrasudama i mom iskustvu sto je ponekad baz bzvz :dry:
Ja sam koristio Ericsson (3 komada), Nokiu (2 komada) i Siemens (1 komad), i svima nešto "fali", dok su u drugim stvarima najjači. Problem nastaje kad ljudi favorizuju jedan brand i ostaju mu vjerni i pored toga što kvalitet nikako nije konstanta. Recimo, to shvatanje "Nokia = Savršenstvo" je kod nas suviše izraženo. Kad pogledam ponudu na tržištu, 90% su Nokiini modeli, i ne mogu da vjerujem da neko još kupuje 3310 za 50€ jer je "odličan telefon" - pobogu, bio je odličan prije pet godina! Kunem se, da nisam prodao moj 5110 nekad davno, danas bi našao nekog Nokia fanatika koji bi mi dao pare za njega.

Suština je u tome što SVI proizvođači prave dobre modele. Ako Nokia ima najbolji model u srednjoj klasi, ne znači da njihov model iz visoke klase nije potpuni promašaj - vidjeli smo čak i previše ovakvih slučajeva zadnjih godina. To što Siemens ima loš kvalitet izrade ne znači da mi sad na Nokiinom smartphone-u ne nedostaju milion sitnih stvari koje Siemens implementira na sve svoje telefone, pa čak i na moj stari C65. Itd, itd.

AnalyseThis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 19. Maj 2006. 12:21

Post od AnalyseThis »

Roy Fokker, iskreno ne znam zasto si napao ljude koji jos uvek kupuju taj fon(3310). mislim da i on danas moze da sluzi nekome kome je bitan samo razgovor i poruke..kao sto je moja tetka npr. ona jedva por uspe da posalje :D :lol: tako da joj ne treba nista bolje...

a sto se tice nokije uopste, koja je kao proizvodjac favorizovana... :? ne znam zasto je to tako..mozda smo takav narod! kada se necega uhvatimo, ne pustamo :( :wacko:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa dobro, da, SE je uvek cekala da Nokia najavi neki model a onda ga zakolju sa nekim tehnicki napucanijim modelom. Nokia ide sistemom evolucije, mic po mic, a SE sistemom revolucije - K700 je kad se pojavio bio cudo, sve zive funkcije (cak su i fm ubacili) i, za ono vreme, 43mb memorije!!!, kostao je dosta ali mu je cena rapidno padala. A da ne pricam K750i, totalna revolucija, 2mp, autofokus + sve ostalo, i sad kosta kolko, ni 200e. Nokia kad sve to upakuje =300-400e. Ne znam, mozda sam ja zaveden, ali tako sve smekerski odrade, da ono kao, izes pare, bices moja. SE da promeni konceptualnog ideologa i glavnog dizajnera (dizajnera obavezno), a da ostavi sve ostalo, eee.... Uvek me nervirao onaj File menager, cemu to sluzi, i imaju jos gomilu nepotrebnih stvari koje samo zbunjuju a ne mozes da ih obrises.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Srbima nije nista sveto osim golfa trojke i nokije... A jel moze neko da mi pokaze kako iz ovog "povremenog posetioca" da uskocim u, barem, "mobilnog experta" pa ce vi pokazem ekspertizu
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

sta sve ljudi ne bi uradili ovde na forumu da postanu experti kao da je to bitno :P bitno je pomoci ljudima i ne lupati nepotrebno gluposti u svakom drugom postu a takvih ima ..xxx...na ovom forumu!

ne moze se tacno odrediti koja firma pravi kvalitet a koja ne jer su SE i NOKIA u skoro istom rangu sto se kvaliteta izrade tice a po pitanju hardwera cini mi se da je nokia presla SE sa N i E serijom kao i symbianom9.0 koji je sve bolji i dostupniji u sve vise aparata i ja licno mislim da buducnost lezi u smartphone+pda aparatima a ovi 'obicni' ce polako izaci iz mode za jedno 10god. :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

i Nokia I SE imaju i kvalitetne i nekvalitetne modele ..... neku Nokiu uzmes u ruku i vidis da je stvarno vrhunske izrade (recinmo 6600), dok neke izgledaju kao da su ih deca pravila na tehnickom.... jednostavno, koliko para, toliko muzike - isto vazi i za SE (kao, uostalom i za druge)... zato je bolje uzeti neki stariji model kome ja pala cena, nego neki koji je u startu lowcost model .... ja sam se bio odlucio za SE posle n3510i (koja je stvarno bila cvrsta kao stena - sta je sve prezivela, cudi me da se nije raspala), medjutim imala je problema sa softverom)... i onda sam se posle k500i (koji je krs) ipak vratio na nokiu (6630) koji me za sada sluzi kako treba...

pozdrav

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Telefon koji zasluzuje svaku pohvalu od nokije je 3310, 3410 (i ostala kompanija). To su najbolji telefoni ever made (prosto ne zele da umru) bolje da ne znate sta je pretrpeo moj telefon a i dalje je ziv i radi kao nov.

Sto se tice ostalih telefona (ako izbacimo N seriju) nemaju ni jedan extra telefon (sem 6630) i u istom cenovitom rangu uvek ima da se kupi bolji SE.
Inace imaju uzasan loudspeaker, ne tako dobre kamere, ne mogu da se odluce da naprave lepo "camera phone", "music phone" ... itd... nego sve u jedno (example 3250) i telefon je ogroman a baterija mu ckrava extra brzo. I NAJVECI BRAINLESS POTEZ JE STO U N91 (symbian, mini hard disk) STAVLJAJU ISTU BATERIJU KAO I U Nokia 1101 !!!!!. Na nokiji 1101 baterija traje i po nedelju dana a na n91 (koji je pravo razocaranje) ne traje ni puna dva dana, plus sto zbog hard disk-a je EXTREMNO SPOR !!! ali bash EXTRA SPOR, i ogroman a sto je najbolje to je navodno "MUSIC PHONE" :lol: :lol:

Znaci ono, moje saucesce nokiji, SE lepo svrstavaju svoje telefone i skoro svaki telefon koji oni izbace valja za razliku od nokie gde svaki 10 telefon ima veze sa zivotom.

Ja se ne lozim ni na SE ni na NOKIJU, potpuno sam neutralan ali me nokia razocarala gadno.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

AnalyseThis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 19. Maj 2006. 12:21

Post od AnalyseThis »

Dario (asdf), ja sam isto bio odusevljen mojom starom nokijom koja je prezivela sve i svasta... :( sad mi je prosto zao kad se setim :cry: ali u svakom slucaju mora da se napravi jedna velika razlika-tada sam imao fon bez kamere i ostalih zezalica!!! danas su telefoni mnogo osetljiviji bas zbog tih stvari, bilo da je proizvodjac nokija ili SE ili naravno neki drugi...
Poslednja izmena od AnalyseThis u Sub, 20. Maj 2006. 15:04, izmenjeno 1 put ukupno.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Malo ste rashirili prischu al dobro...Ne favorizujem nijednu marku telefona jer volim chesto da ih menjam,a ovo shto ste naveli se odnosi na pojedine modele telefona,trebalo bi da navedete shta vam se ne svidja kod SVIH Nokijinih telefona zajedno,tako barem glasi naslov teme... :chytry:

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Već sam rekao da mi se kod Nokie generalno ne dopada to što su im modeli precenjeni za ono što nude (neki modeli i sada koštaju mnogo za svoju funkcionalnost) i što njihovi modeli uvek voštaju više nego konkurencija koja za sličnu cenu nudi daleko veću funkcionalnost. Ne sviđa mi se ni to što su gotovo uvek škrtaril na ekranima, polifoniji i još nekim komponentama. Neki Nokiini modeli iz niže klase su jako skupi, a zna se da ljude koji kupuju tel do 50 evra interesuje pre svega cena, a manje funkcije, već sam navodio primere u nekim postovima. Ne kažem da je Nokia loš proizvođač, ali mislim da su se zadnjih godina malo uspavali zato što računaju na veliku bazu korisnika, jedino ih vade smartphonovi zato što tu imaju povoljnije cene od konkurencije i mnogo više modela, kada su non-smartphonovi u pitanju sve više ljudi koje znam da su do juče bili fanovi Nokie prelaze na SE ili neke druge marke telefona.

fain2daniel to što kažeš za smartphonove je tačno, ali je u svetu tehbike 10 godina ogroman period, ko zna šta će sve izaći za 10 godina - možda ćemo telefone imati ugrađene u odeću :)
Ghost

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

nevidljivi, vec postoje jakne,rukavice i sl. sa ugradjenim telefonima, i mogu se kupiti. :)

eto stotka
...shit happens... keep d smile!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

za 10 godina cemo svi imati mali cip ugradjen u bubnoj opni i svi ce bukvalno pricati sami sa sobom :D :lol: citao sam negde o tome i plasim se da bi ta prica mozda i bila izvodljiva sa implementacijom cipa u mozgu,igranje sa neuronima itd.

1-dosta losih dizajna
2-vidljivost displaya na dnevnom svetlu
3-gabariti kod dosta aparata
4-noviji modeli sve vise lice jedni na druge
5-mp3 player
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Re: Pet razloga zasto ne volim Nokiju

Post od Del Boy »

Vlada Zem napisao:Vidim da na forumu postoji jak, dobro utvrdjen front Nokijinih "ljubitelja", e ajde bas da vidimo sta im to toliko smeta kod ovih telefona. Ja sam (sa povremenim izletima u svet nepoznatog) zestoki fan ove firme, ali evo:
1. losa plastika
2. slabe baterije
3. tromesecno izbacuju nove modele sa poboljsanjem tipa, ovaj sad ima tipku za broj 2
4. ako konkurencija u klasi ima ekran 176x220 piksela, e mi cemo u inat 128x160
5. ...sve im je oprosteno...
1. uopste nije losa plastika , za razliku od nekih proizvodjaca je odlicna , (dijelom SE) mada si dijelom upravu , poslje nekog vremena zadnji dio maske lose lezi.
2. koliko toliko kod nekih je slaba ali kod nekih je veoma jaka , kod 6610i i sl. telefona baterija je odlicna (5 dana) , dok kod nekih symbian telefona baterija je malo slabija (ali ipak moze da drzi jedno 2 dana)
3.pa makar je sto se toga tice bolji od SE koji izbaci po 2-3 ista modela mjesecno koji ima samo nekoliko poboljsanja u software-u i malo u hardware-u (k750i , w800 , d750 i dijelom w810i)
4. pa vec ima dovoljno telefona sa rezolucijom 176*208 (svaki symbian) ali i sa vecim ekranima (novije nokie i komunikatori)
5. kako mislis sve im je oprosteno ??

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »


kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Ne svidja mi se prvo cena uvek su skuplji 30 i vise % od konkurentskih proizvoda.Drugo telefoni u nizem rangu su isuvise prosti za cenu u prodaji (znaci opet cena) :roll: ma ne znam ali ako ne izadje nesto revolucionarno i napredno iz Motorole ili Samsunga a jeftino sto je malo verovatno , sledeci telefon ? ??? :lol: najverovatnije Nokia :D :wink:


:angry: na samoga sebe!!! :x :cry: :shock:
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Odgovori