da li te prisluskuju???

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ne kapiram značenje tvog posta pa budi ljubazan objasni...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Ko je shvatio shvatice 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ja nisam shvatio..."mrmot koji zavija...itd" je sinonim za nešto nemoguće a "magic word" je (moguća) opcija na SE...(btw na mojoj n6131 se automatski svakom kontaktu u imeniku dodeljuje sintetički "voice tag" - neeeverovatno je precizan :o ).
A ovo za mail, ihhh bre, ne da se radi nego se razbija, a posebno u (demokratskoj) SAD, naročito posle posle 11 okt i "patriotskog akta". Šta li je tek sa Kinom??? :D
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Ljudi ovo je SRBIJA :P

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

Akki napisao:ili su dresirali majmune kao ovi na bureku... :D
sorry za off ali mi ovo nije jasno, ovaj komentar! mozes da mi pojasnis sta si hteo da kazes?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

vostezmaj napisao:Ljudi ovo je SRBIJA :P
:lol: Srbija??? Pa, Srbija je jako lepa zemlja :) , sa dobrim ljudima ;) ...kojoj je vekovima ukorenjena (neeverovatna) sklonost ka bezbednosno-informativnim stvarima - može i bez 'leba, al'za "špije" tj. "opremu za kontrolu" ima da se nađe! Look around... Ne treba biti paranoik ali ni slep, naivan...
p.s. nisu majmuni na bureku :uhuh: , evoluirali su u neandertalce, to ide polako, bre
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Sir_Oliver,
duga priča, ali ukratko, admin tog foruma koji se zove burek toliko radi da većina novih članova misli da piše 10ak ljudi sa tog profila... pa on u šali kaže da su dresirali majmune... :D

btw, mislim da na temu nema više šta da se kaže.... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

morsel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 23:49
Lokacija: Zvornik Republika Srpska
Kontakt:

Post od morsel »

bas sam sinoc gledao neku krimi emisiju (znaci nije serija tipa CSI, vec emisija tipa rikoset) na hrvatskoj televiziji.. stvar je u tome da je neki lik napravio sudar i pobegao sa lica mesta. forenzicari su nasli neku stetu na kamionu ali to nije bio dovoljan dokaz. jedini nacin da provere da li je bio umesan u to bio je da pogledaju da li je se kome rekao za to i to preko mobilnog... i nasli su razgovor kome se obraca zeni da je napravio sudar i pobegao... a za taj razgovor su jedino mogli otkriti ako se svi razgovori snimaju.. (inace je rec americkoj emisiji).

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ma bre sta sve nema u toj Americi,da coveku dodje zlo odma' bre... :wacko: Pune nam svima glave kako su najmocniji,kako imaju sve,kako ce vas uhvatiti ako ste nesto zgresili pa cak i da se sakrijete kod amazonskih indijanaca!
Ok,covek je zgresio i pokusao da se izvuce,ko mu je kriv sto nije znao da mu je razgovor snimljen...A kako to da onda nisu snimili i sve te silne razgovore mafije,dilere droge,ubice,pedofilicare,manijake,ludake kojih je prepuna Amerika... :dry:

vostezmaj, eto ja sam,na primer, shvatio na sta si mislio...Rec je inace o jednom crtanom filmu,za one koji ce se mozda setiti... :roll:

vostezmaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 01:20
Lokacija: Kraljevina Vozdovac
Kontakt:

Post od vostezmaj »

Green napisao:vostezmaj, eto ja sam,na primer, shvatio na sta si mislio...Rec je inace o jednom crtanom filmu,za one koji ce se mozda setiti... :roll:
Hvala ti brate,napokon neko i mene da razume ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Nema na cemu brate :wink: ,samo da dopunim da je taj crtani film posle iskoriscen i za jednu interesantnu reklamu za cokoladu pa ce se mozda ljudi sad setiti,hehehe... :wink: :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa svi se rado sećamo "mrmota" ali kako je to vezano za ovu temu??? Ili stvarno mislite da je prisluškivanje fikcija? :uhuh: Sleep well :roll:
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ja se još jedared izvinjavam onima koji veruju u teorije zavere, ali to bi značilo da su naše službe daleko opremljenije i od SETIja, koji koristi resurse svih slobodnih računara u svetu koji su im dali autorizaciju, a to je nekih tričavih 500.000 aktivnih komada svakog momenta, i duplo više u potencijalu, i pri tom još uvek kasne nekih 3-4 godine sa obradom audio signala koji proazi kroz algoritam koji pokušava da razdvoji šumove od sintetizovanog zvuka. Za neupućene: tražimo vanzemaljce!

Drugim rečima: koji će njima q... razgovor prosečnog građanina, srednjoškolca, osnovca, člana nekog ovakvog foruma, đubretara, radnika u kladži ili palačinkarnici..... A ako si neko već neko mu.. onda će da te priluškuju this way or another!

:)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Da, naravno, ali kako se onda prati "ološ" kojem je za komunikaciju dostupno na hiljade novih gsm brojeva sa trafika i novih e-mail naloga... Znači, NE "adrese, brojevi poznatih u memoriji" o kojima pričaš. Pitanje je jel'to moguće na "mreži kao takvoj" Nije "teorija zavere", samo pričamo...
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

OK, složićemo se da tehničke mogućnosti postoje (opremu bih i ja mogao da nabavim za 2k€), ali da se prisluškuje samo "ko treba", jer u prtivnom to postaje preskupo i besmisleno. Da su/ako su mene ikad prisluškivali, mislim da su se iz ugla bezbednosno-informativnog prikupljanja podataka poprilično smorili i odustali. Osim ako je kupovina praziluka na pijačici kod Sneže, šifra za helikopter sa Kosova, a "...u 9 kod Česme....", lokacija u Surčinu :roll: :D :P 8) :lol:

A preventivno.....hmmmm......ne znam, možda ali........ :dry:

Zašto ovo kažem, zato što mi koji ne pravimo sr.... nikada nismo imali problema sa zakonom, a svi likovi za koje se po kraju znalo da diluju, su uveliko pali. Zašto? Samo zbog telefonskog prisluškivanja? :uhuh: :uhuh: :uhuh:

:)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Tema zaključena, ne postoji "live wire" prisluškivanje, pazite se ako ste (registrovani) kriminalci, ili samo kupite novu karticu i pičite... :uhuh:
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

cmdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2007. 20:47

1

Post od cmdr »

pazi se, svuda su oko tebe....uhode te po ceo dan.najbolja zastita je da menjas telefon svaki dan ili uopste nemoj ni da ga koristis.a za sifru pitaj policiju, oni ce vec znati

Darkomol
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 05. Jun 2005. 08:13

Post od Darkomol »

Vidim ja da ce ovaj forum uskoro posetiti agent Molder i Skali,daleko smo mi od prisluskivanja! :lol: :lol: :lol:

Vulle_NS
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 23:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Vulle_NS »

stvar je jednostavna nikada neces znati da li te prisluskuju sem ako posle na sudu ne budu koristili tvoje razgovore kao dokaz :)
MNJIH!

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

ma znate sta sve sam cuo al da mi neko prisluskuje mobilni nisam,da da da vodim jako bitne diskusije sto kaze gargamel4 sve u siframa....qq sta ce ljudima jos pasti napamet :blinky:
<<<Black N96>>>

Odgovori