Stari punjac + kabl za N seriju?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
profa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 13:18

Stari punjac + kabl za N seriju?

Post od profa »

Gde se moze naci kabl koji nastavlja stare modele punjaca za Nokie tako da mogu da "upadnu" u N seriju Nokia telefona?

Kupio sam x punjaca do sada i svi su crkli...
Tnx!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

profa, adapter se zove CA-44

Slika

Ima ga u skoro svakoj radnji koja prodaje telefone i opremu.
Oko 100-150 din
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

kupi original slim punjac za n seriju i nece ti crkavati brze ce ti napuniti fon imam stari punjac sa tim adapterom i original nokia (ugravirano NOKIA) i original napuni n93i za 45 min full,ovaj stari sa adapterom za jedan ipo sat. :|

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

tekt, kod mene je bas obrnuto stanje stvari :wink: :wink: Dobio sam taj adapter za dz jos kad sam kupovao E50, sada sa starim punjacem od 6600 i ovim adapterom punim Prizmicu 7500 za nekih 45-50 min. 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

tekt, vreme punjenja zavisi isključivo od struje punjenja. Taj tvoj stari punjač je sigurno ACP-7 koji je 355mA, a novi su uglavnom 800-890mA, zato punjenje traje duplo kraće.

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

na mom punjacu uotput je 5v 350 ma pod nazivom AC-3e.mozda ste vi u pravu jer sam zaboravio da oratim paznju koliki mu je napon izlazni pozz

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E kad smo vec kod punjaca... sa E61 sam dobio punjac koji je na 5.0V i 890 mA, medjutim on je gecrkt pre jedno metar dana. Sa 3300 sam svojevremeno dobio punjac na 5.7V i 800mA. Od pre tih mesec dana koristim njega i ovaj gore adaptercic koji sam isto dobio, medjutim primetio sam da mi sada baterija krace drzi za oko 20-25% na E61. Moze li to da bude uzrok?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ja koristim za po kući i za putovanja ACP 12E od 800mA sa većim priključkom i gore pomenutim adapterom, i čini mi se da sada za mnogo manje vremena puni nego ranije. Pre je bilo do satipo, a sada je između 45 min. i sat. A baterija i dalje traje isto. Doduše sada ga pored w950 malo manje čačkam :oops: A na poslu imam onaj stari kockasti, verovatno taj ACP 7, kome treba 3,5-4 sata, i sa njim zaista kraće traje baterija. I to skoro za dan kraće. E sad noviji telefoni tipa e65 sa BL-5F baterijama (provereno) sa ovim starim punjačima neće uopšte da rade, provali neku struju i napiše "not charging".
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori