Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
boolander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 13. Feb 2008. 08:29
Lokacija: Obrenovac, Srbija

Post od boolander »

pročitao sam to i neće da se daunlouduje onaj program (ili ja neznam kako) pa sam išao preko nokijinog sajta i sad mogu da se slikam... :disgust:
boolander was here

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nisi gledao onda uopste,pise ti najnormalnije da je onaj prvi link taj program i samo treba da KLIKNES na njega,a ako odbije (recimo ako koristis download manager pa skine samo .htm fajl od par kb) onda desni klik misa pa levi klik na opciju"Save As",to je toliko tesko bilo da nisi mogao da izdrzis i odmah si isao na update,e sad ako oces Srpski idi lepo ponovo na sajt za NSS i klikni na prvi link,sacekaj da se skine,pa odradi sta treba i probaj ponovo da odradis update!
Pozdrav 8)

boolander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 13. Feb 2008. 08:29
Lokacija: Obrenovac, Srbija

Post od boolander »

išao sam na saj i kliknuo na dowload, i čekao, i čekao, i čekao... i ništa se nije desilo... niti je počelo da se skida niti ništa... evo sad ću opet da idem... išao sam i na Save As i skine se neki .zip fajl ali kad hoću da ga otpakujem prijavljuje mi neku grešku

EDIT: išao sam i firefox-om i internet explorerom i opet neće
boolander was here

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

boolander, proveri firewall i sl.
Upravo sam probao i skinuo ponovo NSS.
Dakle... RADI link
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

boolander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 13. Feb 2008. 08:29
Lokacija: Obrenovac, Srbija

Post od boolander »

podešavao sam i firewall i isključivao ga i opet neće... hajde mi onda pošalji na mail jer meni stvarno neće... ajde molim te stvarno mi je potrebno... na pp ti šaljem mail...
boolander was here

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Probaj sa Operom i sa podešavanjima svog firewalla.
Zamisli kada bih svakome slao ko za to iskaže želju?
A izmedju ostalog Gmail neće da primi exe fajlove 8)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

boolander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 13. Feb 2008. 08:29
Lokacija: Obrenovac, Srbija

Post od boolander »

OK, probaću i sa operom ovih dana, ne mogu sad da je skidam pa da je instaliram, nemam sad vremena... hvala
boolander was here

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Lomnica_city, ko je pomenuo fleshovanje telefona??
Ako malo bolje procitas moj post videces da nigde nisam napisao da je opasno dok se softver skida,vec kad se instalira.A koliko vidim decko je hteo da nadogradi softver na novu verziju a ne da fleshuje fon.Pa cak i da je hteo da ga de brendira to nema nikakve veze sa software updaterom i pucanjem konekcije. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nadogradnja softvera = flashovanje. . . .
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Lepo ti rece miodrage,ali evo i ja da pitam tebe nesto,kazes nije opasno da pukne veza kad se skida ali jeste kad se instalira,aj mi reci ZASTO je opasno da pukne veza kad se instalira softver,sta ce to da se desi ako ti pukne internet konekcija a telefon je upravo usred instalacije softvera=nadogradnje=flesovanja!?
Ne vidim zasto na svakoj strani moram da crtam neke osnovne stvari koje su vec u tutorialu ili odmah posle njega i sto je jos gore da moram sa vremena na vreme da se ubedjujem sa nekim ko misli da zna bolje (ne mislim samo na tebe Sale_M,ti si samo slag na tortu) zato sto je nesto kao cuo ili je negde na nekom stranom forumu procitao,AAAAALO LJUDI,pa pogledajte kad je napravljena ova sema za flesovanje,i pogledajte koji je username iznad tutoriala,zar stvarno mislite da morate da mi drzite neke"lekcije",kako sve ja nesto neznam i nisam u pravu!?
Pozdrav 8)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Mislim da je Sale_M pricao o tome da je opasno da se prekine konekcija kompjutera sa telefonom tokom instaliranja softvera, bilo da je to prekidom elektricne energije ili otkacivanja kabla ili kako god, prekid konekcije sa internetom naravno nema nikakvog uticaja...

edit: sad sam bolje procitao saletov post i izgleda da je stvarno mislio na pucanje internet konekcije, ne znam ustvari neka sam kaze... :roll:
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

kizavuka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 20. Feb 2008. 07:16

Post od kizavuka »

Pozdrav. Imam mali problem pa ako moze pomoc. Naime odradio sam update nokije E61. Prvo sam promenio kod sobzirom da je mobilni skinut sa Orange mreze. Sve je proslo ok osim sto sada neodgovara raspored tastera slovima koja se kucaju. Probao sam da vratim stari kod i da tako ponovo odradim update ali prijavljuje da imam vec najnoviju verziju. Kako da sredim to? Nije mi bitno da imam srpski u telefonu. Hvala na pomoci. Pozdrav

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pogresio sam u ptrethodnom postu,znam da prekid internet konekcije nema uticaja na moguci kvar telefona,znam da je opasno ako dodje do prekida konekcije izmedju kompjutera i telefona,sto se moze desiti otkacivanjem kabla ili kao sto sam napisao nestanka struje.Moja greska
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nista neobicno drugar,ona ima QWERTY tastaturu po"naski"receno,ali ko zna odakle je ona skinuta pa mozda ti i nisi imao QWERTY,to nam nisi naveo,mozda tvoja ima QWERTZ ili neki slican raspored,a ti si sad nabacio nas softver,ili vec imas QWERTY tastaturu pa si lupio neki kod i dobio softversku QWERTZ ili neku slicnu,malo si informacija dao ali o tome se radi otprilike!
Ja bih na tvom mestu,ako ti sadasnja hardverska tastatura nije QWERTY vec neka Nemacka,Arapska... kupio kod uvoznika novu sa QWERTY rasporedom i kraj price,ili u obratnom slucaju ako si imao QWERTY a sada dobio neku levu softversku onda probaj reinstalaciju sa nasim kodom i vratice ti se softverski QWERTY raspored,a ako nece da odradi update onda idi u servis i spremi 10-a eura!
Pozdrav 8)

kizavuka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 20. Feb 2008. 07:16

Post od kizavuka »

Evo mala dopuna odgore. Telefon se sada ponasa kao da ima qwertz tastaturu a ustvari raspored tipki je azerty. Kod koji je bio na telefonu je 0541231 a ukucao sam 0530091.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Onda najbolje da kupis novu tastaturu sa QWERTY rasporedom jer za AZERTY raspored imas da se pomucis dok nadjes kod koji bi ti odgovarao po jezicima ili po sto novijoj verziji softvera ILI jednostavno vrati kod sa nalepnice ispod baterije i moli boga da je Orange izbacio istu ili noviju verziju od te koja ti je sad na telefonu pa da mozes da odradis upgrade,jer downgrade neces moci!!
Ja bih na tvom mestu ubacio Balkans kod,platio nekoliko stoja za novu tastaturu u AlphaCopy ili Mobis-u,imao bi normalnu tastaturu koju koristi veci deo planete i jos pride Srpski,koji tebi sada mozda i netreba,ali cinjenica je da ima taj softver za nase trziste neke prednosti u sebi sto se prilagodjenosti nasim mrezama tice (imam osecaj da mi ova cista N73ME bolje drzi signal od one prethodne sa Vodafone mreze,koja je cesto znala da izgubi skroz signal) a isto tako telefon sa Srpskim jezikom i QWERTY tastaturom ces kasnije mnogo isplativije i brze da prodas!!
Pozdrav 8)

Dominator
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 21. Feb 2008. 06:14

Post od Dominator »

Ja imam jedno pitanje:

Sto se tice update-a software, da li da ga radim ako je verzija na telefonu ista kao sto je na nokijinom sajtu (konkretno radi se o N95 i 20.0.0.15 ako se ne varam,u svakom slucaju isti je broj,dakle software mi je,sto se kaze, UP TO DATE)? Hocu li dobiti neko poboljsanje ako budem radio flashovanje po uputstvu sa 8sme strane, tacnije ako promenim kod telefona za balcans?

Jordan23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 14:35
Lokacija: Niksic,Montenegro...

Post od Jordan23 »

Dominator, ne, dobices samo opciju da ga reinstaliras...To je za sad najnoviji...Bar po nekim mojim saznanjima... :D
N97, iPhone 4 on its way!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Dominator, ako ti trenutno cod nije Balkans i prvo ga promeniš a onda pokreneš update trebalo bi da ti ponudi reinstal iste verzije, i nakon reinstala bi trebalo da imaš u telefonu i srpski jezik... Tako da ćeš promene ipak videti... A poboljšanje je i u tome što ćeš tada moći da koristiš i T9 sa srpskim jezikom prilikom pisanja, što je meni značajna funkcija...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

rasomonac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 22. Feb 2008. 07:06

Post od rasomonac »

o.k.Procitao sam sve od 1 do 41 stranice, i nisam pronasao product cod za nokiu 6267,zato vas MOLIM ako bilo ko zna da mi kaze.... Unapred zahvalan.... Pozdrav!

Odgovori