Tutorial: Firmware hack na s60 3rd telefonima

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

milann, :lol: Prvo sam obrisao lokaciju hack iz E, ali particija je i dalje tu... I ja mislim da je bila... Probacu sad ovaj novi hack pa javljam rezultate...

Fox, nisam imao problem sa brisanjem :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ko ima problema da odradi hack neka pokusa najnoviju najkracu metodu sto se tice instaliranja

Nova Metoda

HelloOX is a program by me to hack easier!
only 2 steps for all S60 3rd,fp1,fp2 phone:

1. Sign and Install then run MapDrives.Unsigned.sis
2. Sign and Install then run HelloOX.1.01.Unsigned.sis

***must sign with a 17 capability Dev Cert***

HelloOX does all the rest for you!
Enjoy it!

What HelloOX did?

Pre FP1 & FP1:
1. Unpack exe files to E:\hack\sys\bin\
2. Run MapDrives then uninstall it
3. Install ROMPatcher
4. Apply open4all patch
5. Move installserver.exe to C:\sys\bin\
6. Install rootCerts (optional)
7. Remove unneeded E:\hack folder
8. Done!

FP2:
1. Unpack exe files to E:\hack\sys\bin\
2. Run MapDrives then uninstall it
3. Install rootCerts
4. Install ROMPatcher
4. Apply open4all and ChangeSWIpolicyPath patches
6. Remove unneeded E:\hack folder
7. Done!

notes:
FP2 doesn't have a working installserver yet! However, ROMPatcher working on some of them.
If RP works, the ChangeSWIpolicyPath patch can let you install unsigned apps just like installserver did,
otherwise please sign your apps with leftup cert&key pair included in this package.

All credits goes to:
FCA00000
leftup
Zorn
DeltaFoX
wadowice
@ndy
GANG's brothers

download: http://www.megaupload.com/?d=1O69YBLA
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Uspesno sam hakovao fon pomocu jednog drugog nacina :D Spomenuo sam ga na prosloj strani i dao sam link clanu NemanjA^.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Mladj, koji hack si koristio za hack v31 na n82? :chytry:

Kada ocu da install 2 MapDrive_Y ili 2 MapDrive_H kaze da je istekao sertifikat ili nesto not garanted

Edit @02. Feb 2009. 02:49
E ljudi uspeo sam, PS jel smem sada da obrisem modo i onaj program za autostart ?

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

Drugari, treba mi vasa pomoc... Danas se ceo dan mlatim sa ovim hack-ovanjem, ali mi nesto bas i ne ide !!! Pokusavao sam sva 3 nacina koja sam nasao ovde na forumu, ali bez uspeha. Sa dva sam stigao na pola, a ovaj poslednji, treci ne mogu ni da zapocnem. Sto je najinteresantnije, rekao bi da sam nesto i uspeo da "iscackam" , ali to mi nista ne pomaze. Od onih Kineza sam dobio sertifikat za IMEI, ali posle instalacije s60SignSis_V1.0 i ubacivanja sertifikata nisam nista postigao, tj. ne mogu nijednu aplikaciju koju sam sign-ovao da instaliram. Jutros sam ubacio taj famozni fw v31.0.016, ali sam prethodno bio jako "pametan" pa sam uradio hard reset phone-a. Malopre sam pokusao ponovo istu stvar, pa sam zakljucio da sa ovim fw nece cak ni sve da se obrise (ostao mi je ceo phonebook, kao i ikone nekih aplikacija, na pr.) !!!???
Ima li kakve nade za mene? :smutny:

Samo da napomenem, da kad odem na Settings/General/Security/Certif. management, mi stoji sledece:
1. Internet , Yes/No
2. Online certif. check, Yes/No

a posle ovih pokusaja, dobio sam i trecu stavku:

3. VPN, Yes/No

What a hack? :blinky:
Poslednja izmena od Harthouse u Pon, 02. Feb 2009. 02:56, izmenjeno 1 put ukupno.
HTC Desire + MIUI 0.11.12

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

markosvaba,trebalo bi da mozes da obrises JbakTaskman i Modo bez problema. Skini patch za RomPatcher koji ce ti omoguciti da koristis X-plore umesto Modo-a...
Kako si na kraju odradio hack,koju si metodu koristio? Koji si mapdrive instalirao Y ili H ?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

Moze da se izbrise i Jbak Taskman i MoDo, ako se instalira RomPatcher i patch, evo ja sam sad to uradio i hack i dalje ˝radi˝, tj. sad mogu sve da gledam iz X-plorea :D
Ja sam instalirao mapdrive H, jer sam Y već imao na telefonu po defaultu, mada ne znam čemu služi.
Neko je ranije u ovoj temi napisao da se sa hackom duplira potrošnja baterije,
ja sam sad proverio sa Nokia energy profilerom i nije tačno, potrošnja mi je ista, ili ima male razlike koju ja ne primećujem i kreće se tu oko 0.20w.
Inače to mi je bio glavni razlog za update softvera i mogu reći da se značajno oseti razlika,ranije nije bilo šanse da sastavim 24 sata bez punjenja a sad koliko vidim biće i preko dva dana
Poslednja izmena od mladj u Uto, 03. Feb 2009. 01:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Citam po netu i vidim da je izaslo milion varijanti 'novog hack-a' pa ni sam ne znam koji je najbolji i najlaksi za odraditi. Najvise me interesuje postoji li neka ver hack-a koju je moguce odraditi bez licnog sertifikata ili ne? :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Harthouse
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 06:06
Lokacija: Zrenjanin

Post od Harthouse »

@markosvaba

Po ko zna koji put sam pokusavao hack, ovaj put sa tvojim uputstvom, ali kao i prethodnih 10 puta nisam nista postigao... Odradio sam sve i uspeo sve do stavke kad treba da instaliram MapDrive-3_EMU_Y_By_DeltaFoX.SISX... Kad dodjem dotle, phone mi ispise poruku da sertifikat nije "granted" i odbija "poslusnost" !!! Da li moze neko da mi "signuje" taj fajl, kao i Modo 0.50.sisx, pa da mi to nekako posalje ili stavi na download, ne bi li ponovo nesto pokusao ??? :unsure:
HTC Desire + MIUI 0.11.12

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

markosvaba, jel znas mozda zasto kad hocu da instaliram onu y i h particiju izbaci mi poruku Aplikaciji nije dodeljen potreban pristup??? :disgust: znaci pita ono gde hocu da instaliram i probao sam i na fon i ne memorijsku opet nece... :angry: inace n79 je u pitanju.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Pojavio se intallserver za sve FP2 telefone. Pošto je urađen kao patch, potrebno ga je ubaciti u E:/Patches i aktivirati naravno preko RomPatcher-a.

http://www.speedyshare.com/557136491.html
http://rapidshare.com/files/204632360/i ... r.rar.html

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Po meni je najbolji najnoviji hack HelloOX_v1.03-HACK_NEW_SW.zip jer je najjednostavniji za upotrebu i uopste nije potrebno neko uputstvo za hack.Sve vam se samo kaze kad ga instalirate i udjete u app pa probajte // EDIT: Morao sam da izmenim ovu poruku jer je izasao najnoviji Hello OX 1.04 pa evo linka i za njega HelloOX_v1.04-HACK_NEW_SW.zip
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Jel moze mala pomoc oko ovoga? Trebam drugaru da pomognem oko N95 8GB ali nikako da uspem. Ili je na rapidu ispucan limit od 10 skidanja ili nisu sertifikovane aplikacije ili jednostavno neke aplikacije ne mogu da instaliram iz ne znam kog razloga, pise samo da ne moze da se instalira...
Ako neko moze da mi pomogne makar oko sertifikovanja da ne moram sa tim da se zezam jos pride. I koji je najbezbolniji nacin? Sta se desava ako u sred hakovanja se zakuca tel ili nesto krene po zlu? Da li moze da se s*ebe nesto?

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

MilančeBGD, ja sam hakovao uz pomoć tvog uputstva, hvala. Kome treba poslaću mu na PP .
Nokia 5800XM

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

ljudi vredi li da hackujem n82?imam najnoviju verziju,a jel mogu nesto da zeznem,posto imam pristup sistemskim fajlovima,pa da obrisem?jel sam onda u problemu?da li da radim hack ili ne?i mocicu da instaliram sve?ako moze malo objasnjene,bio bih jakooo zahvalan...pozdrav svima?

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Nemoj slucajno da procitas celu temu,tu nista ne pise.. . :dry:

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

toda81, jel ovaj HelloOX_v1.04-HACK_NEW_SW.zip proveren na N73.Kad se raspakuje ima samo jedan sis i to je to,ima li nekih potrebnih detalja jos ili samo da pustim ovaj sis i bice hakovan?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Samo taj fajl treba instalirati,ali prvo moras da ga potpises .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

Sale_M ako si jos tu, reci mi sta bih mogao najbrze,sada, da izhakujem pa da mogu da instaliram app.Updejtovao sam n73 pa imam silne app za instal....mozda security manager i hello carbide, cini mi se da sam tako nesto pre odradio...ili...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa ako imas stariji firmware mozes da hackujes prvom metodom sa hellocarbide programom ali ako imas jednu od dve tri zadnje verzije fw onda moras ovaj metod.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori