Tutorial: Firmware hack na s60 3rd telefonima

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

Sale_M,vec dva dana cekam ove Kineze na vgoo da pi potpisu ovaj drndavi HelloOX_v1.04 i nista ,jel to normalno da se tolko ceka ,pre je bilo mnogo brze...mozda ima neki drugi brzi kinezi....ako ima pliz salji ne mogu vise da cekam

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Xexe,ma ne se brigaj,ce ti stigne sertifikat ;) Ja to radim sve preko Rusa,mada ima i drugih nacina.Za 24h dobijes sertifikat
Note IV N9100 dual

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

jbga jos nista ...samo ono..it takes an average one day,please wait...dokle bre..probao sam opda tamo je jos gore...bolje da nisam updejtovao,fon je bio ko bona...razlog je sto sam bio nedostupan a to update nije ni resio,vec je trebalo samo skinuti 3G koji je zezao....ali to sam tek posle provalio...koji su to Rusi

cianid33
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 21:06

Post od cianid33 »

Hmm... Probao sam da ga hackujem i ne ide mi. Prvo sam se cimao sa sertifikatom pa kad sam ga konachno nabavio (i nauchio kineski :D) konachno uspem da sertifikujem HelloOX v1.4. Intalacija prodje bez problema ali kada startujem HelloOX pojavi se problem. Krene lepo unpacking, maping drives ali kad predje na instaling rootCert zabaguje. Pa krene sve iz pochetka (unpacking maping pa opet bug na install rootCert). I tako ukrug. Kada lupim cancel na 10 loop ponekad izbaci Instaling RomPatcher ali ga ne instalira jer je nije moguce kliknuti na ok za pochetak instalacije jer nije dostupno kao opcija. U chemu je problem ne kapiram. Pratio sam uputstvo sa prve strane ali ne ide. BTW telefon je 6220c. Any ideas?

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

hoce li neko da mi kaze koji to Rusi daju sertifikat za 24h ili je to samo fora,ili ljubomorno cuvate svoje znanje :roll: ..ovi Kinezi su ziv .....

cianid33
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 21:06

Post od cianid33 »

Sto tako o braci kinezima? :D Meni je sertifikat od njih stigao za nekih osam ili devet sati. Mozda i manje nemam blage ali svakako nije bilo vishe.

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

toda81 napisao:Xexe,ma ne se brigaj,ce ti stigne sertifikat ;) Ja to radim sve preko Rusa,mada ima i drugih nacina.Za 24h dobijes sertifikat
naravno nije mu palo napamet da mi kaze koji je to ruski sajt.Inace sam primetio da ovde ima puno nadrkanih likova koji zbog velikog broja postova dobijaju naziv expert i sl a onda tripuju da su stvarno to pa likuju i stavljaju smeska :D zato sto nesto "znaju" i ne daj Boze da postavis pitanje na koje su oni odgovorili pre 125 stranica, tesko im vredjas sujetu.Naravno ,to su foleri... na stranim sajtovima likovi provaljuju svasta i najvise sto traze je da kliknes na thnks, a ovi nasi foleri pokupe nekako to i prezentuju ovde...
Elem...apdejtovao sam N73 na najnoviji srpski i onda slusajuci ove folirante pokusao da sertifikujem helloOX posto toboze to je najlakse a drugacije i ne ide.Posto sam dugo cekao na kineskom sajtu i nista ,cak je na kraju i prestao sa radom, rekoh da probam onako kako sam ja to uradio pre godinu dana...i gle cuda radi perfekt.Dakle, ne trebaju vam nikakvi sertifikati vec trebaju samo showsystem i instalserver.exe pa ovako:
-instalirate xplorer
-instal showsystem, ne pokreci ga
- copy fajl instalserver.exe na C:
- otvori xplorer i ostavi da radi u pozadini
-sada startujes showsystem selektujes prvi tab(najverovatnije ce tu i biti vec) i klik na options pa na yes
- sada se vratis na xplorer i move instalserver.exe sa C na C:\sys\bin
- restartujes i uzivas.....

Mozda je ovo neko vec pisao, ne pada mi napamet da listam stotine stranica,ali ovi so called experti, valjda treba da pomazu a ne da kukaju kako su ulozili silan napor da nesto pronadju,pa ne mozes ti sada na gotovo...e pa eksperti onda vam nije ovde mesto,ljubomorno cuvajte svoje znanje i nikom ne pricajte, ali sta trazite onda na forumu ... sedite u svojoj kucici i uzivajte ;)
-

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

dentomaster
Да си мало читао форум провалио би да је Тода помогао многим члановима.Осуђујеш из незнања.
Није рекао који сајт јер се ти руски сајтови баве пиратеријом а то је овде забрањено.
Слобода или смрт

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Post od Dule87 »

dentomaster, Toda je car,on mi je prvi pomogao kad mi je trebala pomoc za hack!Nemoj da si toliko ogorcen,lako je kritikovati! :P Jeste off al nisam mogao da izdrzim a da ne kazem. :lol:
Samsung Galaxy S3 I9300

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

FP2 camera mod

1- Copy z:\private\10202BE9\10282EDC.txt to c:\private\10202BE9

2- Edit the file and change the following line :

Kod: Obeleži sve

0x3001A string "QualitySetLevel=306,ImageFileMimeType=image/jpeg,ImageWidth=2592,ImageHeight=1944,ImageFileExt ension=.jpg,ImageEncoderUID=0x00000000,Compression Quality=[b]85[/b],EstimatedSize=[b]650000[/b],CameraDisplayId=2, CamcorderVisible=350" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail
to:

Kod: Obeleži sve

0x3001A string "QualitySetLevel=306,ImageFileMimeType=image/jpeg,ImageWidth=2592,ImageHeight=1944,ImageFileExt ension=.jpg,ImageEncoderUID=0x00000000,Compression Quality=[b]100[/b],EstimatedSize=[b]890000[/b],CameraDisplayId=2 ,CamcorderVisible=350" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail
3- Save and restart.

Zahvalnost ide marannu.

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Mene zanima za N80ie da li moze da se hackuje i kojom metodom? gde da nadjem koji firmware moze a koji ne itd? ili da trazim sertifikat? :roll:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

treba mi hitno odgovor!jel moze da se hackuje e51 300.34.56!hocu sutra da ga kupim pa mi treba odgovor sto pre!hvala puno!!!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ko mi obrisa najnoviji hack,tj helloOH koji je potpisan?Ne znam zasto je to neko uradio kad je to od koristi svima sa najnovijim SW HELLOOX.1.03.SiGNED.zip ,a evo i univerzalnog hacka za starije SW Univerzalni_hack_os9.1-9.2-9.3.zip
Note IV N9100 dual

Uglješa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2008. 15:49

Post od Uglješa »

Sale_M napisao:HelloOX is a program by me to hack easier!
only 2 steps for all S60 3rd,fp1,fp2 phone:

1. Sign and Install then run MapDrives.Unsigned.sis
2. Sign and Install then run HelloOX.1.01.Unsigned.sis
....
Instalirao sam Mapdrives i HelloOx 1.04 pa mi se restartovao fon kad sam pokrenuo HelloOx i sad ne može da upali kako treba,stalno se restartuje. Šta da radim?
U pitanju je N82 sa SW v.3.0.19

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ugljesa moraces da uradis hard reset nema ti druge. Hard reset ces uraditi tako sto ces istovremeno pritisnuti i drzati tastere *,3,zel.slusalicu i pritisnuces taster za ukljuc. tel. Tim hard resetom ces obrisati sve sto se nalazilo na memo tel.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Meni samo nije jasna jedna sitnica,a to je sto ni na E65,a ni na E61i nisam mogao da odradim hard reset na gore navedeni nacin vec sam morao da radim reset sa *#7370#?To mi je bas cudno jer sam sa 6600,6630 i N70 to mogao da odradim
Note IV N9100 dual

Uglješa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2008. 15:49

Post od Uglješa »

Fox,hvala.Uradio sam i radi,na žalost ostao sam bez podataka.
A hoće li mi se opet desiti isto ako ponovo probam hakovanje?

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Pozzdrav... imam jedno veoma glupo pitanje :smutny: Da li neko moze da odradi video tutorial za hakovanje Nokie ?
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ugljesa,to ne moze niko da ti garantuje ali ne vidim zbog cega ti se i sada to desilo. Kao prvo ako koristis HelloOX ne treba ti Mapdrives uopste. Koristi HelloOX v1.03. Signuj sa tvojim sertifikatom HelloOX v1.03,instaliraj ga i klikni na ikonicu i to je sve. I mozda je najbolje da odradis hack sada kada ti je tel 'cist' pa ne moras da brines ako nesto krene lose...
Super Sayian,ne vidim potrebu za tim jer ako radis hack pomocu HelloOX-a,postupak ima bukvalno tri koraka.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Super Sayian, nije potreban video tutorial zato što je potrebno da samo sign-uješ HelloOX i da ga instaliraš, a on će sam sve odraditi. Posle možeš da ga obrišeš ako želiš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori