3660 sitni problemi

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Bertocucci Feranzano
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Avg 2005. 23:48

3660 sitni problemi

Post od Bertocucci Feranzano »

Posto sam tek nedavno nabavio ovaj telefon imam par pitanja za one koji ga dobro poznaju!
1.Kad treba da udjem u UltraMP3 player napise mi Error i izbaci me u meni!Da li treba da ga izbrisem i ponovo instaliram? slicno mi se desava sa aplikacijom "Telephone" samo sto me izbaci skroz iz menija!
2.U App.Man ima spisak aktivnih aplikacija i procesa,da li mogu neke od njih da brisem,da li time povecavam trajanje baterije posto manje "trose procesor" i koji treba da ostanu aktivni?
Mozda puno pitam ali svaki odgovor bi mi poono znacio! HVALA!
XTC

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Probaj da reinstaliraš UltraMP3, trebalo bi da pomogne, ili probaj noviju verziju. Što se tiče "Telephone" aplikacije, to već nije zdravo, verovatno da puca zbog nedostatka slobodne RAM memorije.
Ubijanje procesa i programa ti u 95% slučajeva neće produžiti život baterije, samo ćeš osloboditi nešto memorije. Ne mogu da ti kažem šta smeš, a šta ne da gasiš, jer je pitanje šta ti je sve instalirano i pokrenuto na telefonu. Možeš da probaš sam pa vidi šta će se desiti. U principu, ništa nećeš zeznuti, samo restartuješ mob i probaš nešto drugo... :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

"Telephone" ikonica i kod mene (3650) izbacuje na početni ekran... I to od prvog minuta korišćenja telefona. Mislim da je to O.K (iako mi i do danas uopšte nije jasno čemu služi...) i da to uopšte nije neka aplikacija (?)...
Miskoni, ne znam da li se sećaš, ali o njoj samo daaavno raspravljali na forumu (imao sam glupavu ideju da je postavim u poslednji "folder u folderima", pa da tako na jedan klik vrati nazad na početni ekran)...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Sećam se, he he he... :D

I na novijim Symbian verzijama postoji ta "telephone" aplikacija i izbacuje na početni ekran. A sećaš se da smo još tada ustanovili da je to glavna aplikacija koja kontroliše i upravlja samim procesom telefoniranja, pa samim tim i mora da bude non-stop aktivna.

Bertocucci Feranzano
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Avg 2005. 23:48

Post od Bertocucci Feranzano »

Da vas pitam jos ponesto:
1.kad izbrisem ovaj ULTRAMP3 player koji ne radi kako ponovo da ga ubacim? Jel moram da ga skidam sa neta i gde da ga nadjem?
2.Svaki put kad palim telefon pre nego sto ucit a mrezu ispise mi:"App.closed" a ispod "Main" i dole pise OK da mogu da kliknem.kad kliknem OK nastavi normalno da radi. Sta to znaci?
XTC

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

1. Ako već nemaš instalacioni fajl (.sis), nađeš ga na Netu, naravno, i instaliraš ponovo... Imaš ga svuda (Yahoo grupe, Burek forum itd.)...

2. OS ti verovatno iz nekog razloga gasi neku od aplikacija/fajlova koje rade u pozadini, odnosno startuju se automatski sa podizanjem sistema... I meni se to ponekad dešava (verovatno neki sukob između instaliranih/pokrenutih fajlova). Dok god ti to ne smeta u daljem radu telefona, nema brige...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Znači da ti je mob već zreo za jedan format... Imaš ovde svašta, prijavi se i uživaj! ;)

Bertocucci Feranzano
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Avg 2005. 23:48

Post od Bertocucci Feranzano »

pokusao sam odatle da skinem onaj ULTRAMP3 player al mi napisa da ne valja server ili tako nesto!

oces srediti to? bas bi mi trebao
XTC

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Sve je ok sa grupom, sve savršeno radi, probaj ponovo... :wink:
(verovatno su oni nešto ažurirali u lokalu)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Bertocucci Feranzano:
Imala sam istih problema ali posle formata to mi je prestalo da se pojavljuje :)
Ako se ne snadjes za mp3 plejer javi, poslacu ti ja na mail cim dodjem kuci sa odmora ;) :)

Bertocucci Feranzano
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Avg 2005. 23:48

Post od Bertocucci Feranzano »

Dobro Zoko,posto si ponudila pomoc sad moras da mi pomazes!! :)
Kako da reistaliram MP3 player? Jel pod fleshovanjem aparata podrazumevas brisanje podataka iz procesora i ponovno vracanje?
I da jos jedna stvar:Jako me,ALI JAKOOO,nervira sto ne mogu da obrisem izvestaje od SMS poruka!!! Uopste ne postoji ta opcija u tel,a kad stisnem "c" isto tako ne reaguje a njime brisem sve na tel!
Please help me! :|
XTC

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Brisanje izveštaja za sms možeš da uradiš u LOG-u, kad izbrišeš kompletnu listu (i poziva, gprs-a...).
brisanje podataka iz procesora
:lol: Ovo odavno nisam čuo (što znači da sam čuo već ranije...)
Ne brišu se podaci iz procesora već iz memorije... Da, flešovanje briše sve podatke koje si ti uneo od trenutka kada je kupljen mob. Ali sve osnovne aplikacije se vraćaju iz ROM-a i telefon je čist kao da je upravo izašao iz fabrike. Naravno, možeš da uradiš backup bitnih stvari i miran si.

MP3 - jednostavno pokreni instalaciju programa, pitaće te da li hoćeš da pregaziš prethodnu verziju, potvrdiš, sačekaš da završi i vidiš da li je operacija uspela...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Eto Bertocucci Feranzano... šta ću ti ja kada imaš Miskonija???? :oops: :oops: :oops: :oops:
Ako ja slučajno mogu još nešto da pomognem samo kaži ;)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

brisanje podataka iz procesora
:lol: :lol: :lol:
Kucas *#7370# za format btw. :wink:

Bertocucci Feranzano
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 10. Avg 2005. 23:48

3660

Post od Bertocucci Feranzano »

Ok,ali da li neko zna kako da obrisem status report?? Opisao sam problem gore!
XTC

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Izgleda da ti je nešto promaklo u mojoj poruci gore:

"Brisanje izveštaja za sms možeš da uradiš u LOG-u, kad izbrišeš kompletnu listu (i poziva, gprs-a...)."

Dakle, kad izbrišeš kompletan LOG, nestaće i SMS raport...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Mada ne znam što ti smeta SMS raport kada je on odvojen, i fon pamti samo zadnjih 10-20 izveštaja, ostalo briše....mislim.... :unsure: :oops:

Odgovori