read nokia

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
barta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2006. 23:21
Lokacija: yugoslavia
Kontakt:

read nokia

Post od barta »

pitam se da li mogu da flashujem nokiju 6600 i ubacim novi operativni sistem
i povecam memoriju telefona cuo sam da to moze.i hocu da od memorijske kartice od 32 mb napravim karticu od 1000 mb {1gb} cuo sam da to moze isto samo mi treba pravi program za to.hteo bih da ubacim neki drugi operativni sistem na primer pocket pc.nemam kabl za nokiju ali imam blututh
pa vas pitam ako neko moze da mi pomogne da to uradim cuo sam da to sve moze. cuo sam da moze da se ubaci operativni sistem kao windows na pc sa velikom memorijom.molim vas ako mozete da mi pomognete i kazete gde mogu da nabavim potrebne programe za to. moj telefon je 026615478
moj email je hmamar@msn.com i moj drugi email je sasa.lj@eunet.yu

zovem se sasa i zivim u yugoslaviji grad {smederevo}

ako ne mozete da mi piste na prvi email pisite na drugi
sasa

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

1.ne mozes da ubacis novi operativni sistem , kao naprimjer WM i sl. u symbian telefon
2.dok to sto se tice mem. kartice , za to neznam , mada sumnjam da to moze da se izvede , da moze onda bi to svi radili , a ne dzabe bacali pare na vece mem. kartice :? 8) :wink: :D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

U je... :lol: Yugoslavija ne postoji jedno 5 godina! :wink: A u 6600,niti u jedan drugi Symbian telefon,NE MOZES da ubacis apsolutno NI JEDAN noviji OS,bio on WM,Palm OS,Linux ili Symbian jer se sve vrti oko hardvera telefona i OS se dizajnira prema hardveru a ne obrnuto!
Da te sa sigurnoscu rastuzim i za memorijsku,posto Del Boy nije bio siguran,znaci NE MOZE sigurno,propali bi proizvodjaci kartica da moze a i fizicki nije moguce to izvesti,ne mogu tu programi nista jer ako ne postoji neki hardverski enkoder/dekoder (za kompresiju i dekompresiju) podataka na kartici onda se nikako ne moze spakovati vise podataka od onoliko na koliko je kartica deklarisana,minus deo koji se oduzme zbog razlicitog nacina racunanja kapaciteta koji je obicno oko 6-7% deklarisanog kapaciteta!
Jedan mali savet za kraj,ne odaji ovako sve svoje licne podatke,naici ce neki spamer ili nedorasli klinja i smarace te na mail ili telefon!
Pozdrav 8)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Postoji caka oko tih mem kartica! Naime, za karticu od 32mb postoji masina koja je pravi, na karticu od 64 druga, za 128 treca i tako dalje. Te masine su, jel, skupe! Ako je fima novija, nema puno para da ulozi u masine, ekonomicnija je varijanta da prave, recimo, svaku drugu velicinu. Znaci 64,256,1024, a da onda softverski odredjeni broj tih kratica prepolove. Znaci napravili su 10 000 komada od 1024mb, a od toga ce 6000 da uzmu i prepolove mamoriju, pa to ide u prodaju kao 512mb, a ostalih 4000 komada ostaje tako na 1gb. :|

Informacija,naravno, nije sigurna,ali to je vrlo moguca varijanta...

8)
...shit happens... keep d smile!

miskoza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 04:56

Post od miskoza »

Kako bre ne može to sa memorijom???

Pa jeste li vi čuli da su Japanci napravili kanister u koji staje 20 L tečnosti a veličine je kutije šibica!!! :lol: :lol: :lol:

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

Postoji TPM zastita koja vezuje programski modul i hard coded informaciju na samom HWu..time se stite prava SW kompanija.
D`voicewithin

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Zorraya, ne znam tacno o cemu pricas, ali mislim da su ubo pravu stvar! Sve sto je zasticeno moze i da se zaobice/probije. Tako da AKO je moja prica od gore tacna, treba samo skontati koje su to kartice i naci nekog dovoljno pametnog da to odkljuca... :D :D
...shit happens... keep d smile!

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Ekstra humor, moram priznati. Odlična parodija na uobičajene komentare kod modela telefona na ovom sajtu. Čista desetka! 8)
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne,to si se ti blade_bre prebacio sa memorija za graficke i slicno!Nije isplativo praviti vece memorije koje ces onda softverski (drajverima) ograniciti na manju vrednost jer memorija se naplacuje po kapacitetu,a to sto rade sa grafickama je nesto drugo i to je u stvari samo"kontrola stete",jer cesto ima dosta skarta,koji onda drajverima ogranice da im bude funkcionalan samo ispravni deo i prodaju kao slabiji model da ne bi bacali!
A SAMO u slucaju da su ti slabiji modeli dobri pa postanu trazeni,onda ce iz klase zastarelih cipova odvojiti i deo ispravnih da pojacaju proizvodnju i zarade jos love,ali to je lutrija gde imate malo vece sanse nego na lotou da dobijete takav primerak a toga nema kod memorijski kartica jer je njihova memorija iz jednog dela i nema sta da se prepolovljuje i ne instaliraju se nikakvi drajveri za memorijsku koji bi drzali deo kartice zakljucanim!
Pozdrav 8)

4svlada
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 26. Maj 2006. 08:06

Post od 4svlada »

Lomnica u pravu si to sto oni pricaju se odnosi na otkljucavanje modula (koji mogu da rade ili ne rade) na grafickim karticama i nema nikakve veze sa mmc tj. flash memorijom!!!!!

Inace jel nekom palo na pamet da se ovaj decko malo cima (ili cima nekoga) :dry: mislim " od 32mb mmc od 1gb" i windowws xp professional na mob-u itd itd.....

ad_insane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 11. Sep 2005. 14:39

Post od ad_insane »

Hahaha, e ovaj Jugosloven je neunistiv... Ovo je cetvrti forum na kojem vidim njegovo pitanje (zezanciju)... :lol:

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

blade_bre napisao:Zorraya, ne znam tacno o cemu pricas, ali mislim da su ubo pravu stvar
TPM(TrustedPlatformModul),akronim govori da cip ogranicava koriscenje jedne vrste HWa na odredjenom OSu/SWu.Swakako,moguce je zaobici sve vrste zastita,mada,ne znam koliko je interesantno takvo budzenje na tel.Vec je moguce,uz dodatne zahvate instalirati MacOSx na PC HWu,prevazilazenjem procedure inicijalizacije HWa i ucitavanja OSa..i uz dodatne patch-eve za sam HW,tj. drajvere.Pitanje je koliko je moguce isplativ takav zahvat na HW i SW ogranicenom fonu.
D`voicewithin

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ovo je smesno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....

.... ako nista drugo, svi smo se nasmejali :D

pozdrav...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Smej se sad :P U pitanju je kartica od 512mb.
Spojite mobilni preko usb kabla na komp i onda desni klik na my computer -> manage -> disk mangment i pronadjete mem. karticu vrednosti 512mb a strane -> unalocated space -> format kartice i taj unalocated dodas u ovaj i to je to, bilo je 509 mb unalocated.
Ima i poneki programcic za oslobadjanje memorije..
.barta, 32mb - 1G ,mnogo je kume.

Pozdrav

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

1. Ma dobro, sve je to super, samo ja sam bio strpljiv i tek sad sam kupio 1GB (za 6680), za 3300din. A pre mesec ipo, je 512 bilo više od toga. Tip koji ih prodaje se krstio kad je video koliko su pale cene. Tako da od babe praviti devojčicu . . . nije neophodno. :D 8) :D :) :D


2. Znači mislite da na moj stari 3330 ne može 2003 server, a? :oops: :P :P :P
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

6630 app, hm .... nisam siguran da te pratim .... gde bi to trebalo da se nalazi u Computer Management-u? ...

pozdrav...

Odgovori