E Serija samo zvanicno?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
hunter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2004. 20:15

E Serija samo zvanicno?

Post od hunter »

Ako na ovom sajtu odete na Nokijine modele E60 i E70 videcete da ih ima samo u radnjama koje prodaju robu ovlascenih uvoznika (tipa Mobis). I kod E61 primecujem da se smanjuje spisak prodavnica koje prodaju ovaj model. Da li je to nesto indikativno ili samo slucajnost? Jesu li organi reda i Nokia krenuli u neku akciju protiv neovlascenih prodavaca?

Pitam, jer sam razmisljao da kupim E61 a posedovanje originalne kutije me ne zanima pa samim tim planiram da ga uzmem kod neovlascenih prodavaca gde je jeftiniji. Treba li da pozurim? Zna li neko sta se desava?

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Pre mislim da je u pitanju nedovoljna popularnost E serije(tj. biznis klase Nokia telefona),jer ti telefoni nemaju kameru,ili nije bas sjajna(e50),a ljudi uglavnom to jure.Tako da uglavnom firme kupuju ove fonove i dele ih zaposlenima,a moraju kupiti kod ovlascenih dilera.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ljudi uglavnom nabavljaju shta se najvishe prodaje i chega ima.Mozda trenutno ne mogu da nabave e61 a ne trude se previshe da ga nabave ako nije toliko popularan i to je to...Nema razloga za paniku.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ovi telefoni su pre svega namenjeni biznis korisnicima, tj. ljudima koji znaju sta im treba od telefona. Ti ljudi su spremni da plate i malo vecu cenu, ali zahtevaju da sve dobiju originalno zapakovano, sa svom mogucom pratecom opremom. Nisu toliko popularni kao neki drugi telefoni jer kao sto je pilgrim rekao nemaju kameru, ili su nekako na drugi nacin osakaceni.
Sto se mene tice, nisam ni jednog momenta zazalio zbog E61, telefon je zaista vrh. Kamera mi ne treba ni koliko crno ispod nokta tako da....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hunter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2004. 20:15

Post od hunter »

a, ok malo mi je laknulo sad...
ni meni kamera ne treba (imam digitalni fotoaparat) a nisam bas ni biznis korisnik - E61 mi izgleda do jaja i svidja mi se sto ima veliki ekran i wifi pa bih ga zato uzeo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Odlican izbor moram reci. Sto se mene tice, uzmi ga slobodno neces se pokajati. Ja do sada nisam, a imam ga oko 3 meseca. Mali savet, NE UZIMAJ ovaj fon bez full opreme. A ako ga vec dobijas sa full opremom, i ta original kutija u kojoj ga dobijas znachi nesto.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nesco
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 21. Dec 2006. 13:11

Post od nesco »

Mislim da nije tacno da telefoni E serije nisu trazeni. Barem sam ja imao problema sa mojim E70, ako sam kasnio vise od sat vremena u prodavnicu od trenutka kad bi dobili, telefon bi bio prodat.
A znam i nekoliko ljudi koji danima traze taj telefon po ovoj "divljoj" ceni.
Mislim da je problem u nacinu nabavke, mada se u ovo ne razumem, ovi telefoni se svercuju iz Azije a ne skidaju sa mreza jer ih izgleda tamo nema.

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

E to i jeste moje pitanje... jel ima sanse da nadjem (E50 konkretno me zanima) na "divlje" ali da nema onu hebrejsku tastaturu ili koji je vec jezik? Tj da li ima sanse da pronadjem neki skinut iz Evrope?
Nokia E65 + Logitech BT Headset

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa odes pa vidis. Najbolji nacin provere je na licu mesta. Kad si nasao to sto zelis kazes uzimam ovo, i nema da ti daju drugi fon, uzimas taj koji si gledao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Pa znam to sam i planirao da uradim, ne pada mi na pamet da uzmem "macku u dzaku"!
A pitao sam da vidim da li je cesta pojava neevropskih E serija kod nas...Ma nema veze negde cu naci bez onih svrljotina po tastaturi! U svakom slucaju hvala!
Nokia E65 + Logitech BT Headset

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja sam moj nasao original, EURO-I, a ti ako mozes potrazi EURO-L (ova verzija ima Srpski jezik). Da bi znao kojoj verziji fon pripada potrazi kodove na netu. Kod ti je broj koji se nalazi ispod baterije.
Evo spisak nekih kodova:
0523307 Euro-A Silver
English
Nederlands

0529654 Euro-B1 Silver
English
Svenska
Suomi

0529660 Euro-B2 Silver
English
Dansk
Norsk

0529661 Euro-C Silver
English
Deutsch
Turkçe
Eesti

0529663 Euro-D Silver
English
Français
Nederlands

0529664 Euro-E1 Silver
English
Espanol

0530146 Euro-E2 Silver
English
Portugues

0530080 Euro-F Silver
English
Turkçe
Deutsch

0530081 Euro-G1 Silver
English
Deutsch
Cestina

0532623 Euro-G2 Silver
English
Deutsch
Slovencina

0530082 Euro-H Silver
English
Greek

0530083 Euro-I Silver
English
Magyar
Deutsch

0530084 Euro-J Silver
English
Polski
Deutsch

0530091 Euro-L Silver
English
Hrvatski
Deutsch
Slovenscina
Srpski

0530093 Euro-M Silver
English
Italian

Naravno, prilikom flashovanja, mozes i taj kod da promenis sa Nemesis software-om, i kada ga prepeglas dobijes sasvim drugi telefon. To je detaljno objasnjeno na www.averageadmins.com u temi Force flashing Nokia E61
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori