Prebacivanje fajla contacts.cdb iz 6630 u N70

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Prebacivanje fajla contacts.cdb iz 6630 u N70

Post od Sasa_NS »

Pozdrav svima!

Nije me bilo odavno na ovom forumu, bavio sam se nekim drugim stvarima... :)

Elem, pošto sam pomalo "zarđao" po ovim pitanjima, treba mi vaša pomoć. Pokušavam da iskopiram fajl contacts.cdb iz Nokie 6630 i da ga prebacim u N70 (bekap kontakata). OS mi to ne dozvoljava i prijavljuje da je taj fajl zauzet (čak i posle preimenovanja foldera data u data1)....
Znam da je bio neki štos da se aktivira neki proces ili nešto slično (da se to kopiranje fajla odradi za vreme nekog procesa koji radi u pozadini), ali da me ubiješ ne mogu da se setim šta je u pitanju...

Seća li se neko toga? Šta treba da se uradi? Ne mogu to da nađem na forumu pomoću pretrage, izbacuje mi milion tema, nemam vremena da sve čitam...

Zahvaljujem!

p.s. Ne instalira mi se PC Suite ili nešto slično, hoću najjednostavniji način...


Izmenila Ninolina:: stavljen precizniji naslov...nisi nov član pa da ne znaš kako da imenuješ temu!!!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Ima li lakšeg od prebacivanja sa PC Suite :?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ima, naravno... :)

Vidi, radim to burazeru, ali on nema USB kabl za Nokiu, niti PC Suite za ove telefone (nemam ga ni ja), pa da ga ne bi skidao sa Net-a par sati a zatim slao ga da kupuje kabl, ovako je najednostavnije...

Setiće se Miškoni kako to ide sigurno, taj štos je slučajno otkrio je jedan od starijih korisnika na ovom forumu i podelio ga sa svima, no ja sam ga (odavno) zaboravio...

Alternativa je i prebacivanje Bluetoothom jedan po jedan kontakt, no to traje jako dugo (200+ kontakata)... Opcija sa prebacivanjem na karticu, pa stavljanje kartice u drugi telefon nešto ne funkcioniše...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Sasa_NS, možeš to najlakše da uradiš ako instaliraš program Agora Contact Manager...sačuvaće ti sve kontakte i grupe u jednom fajlu...a isti program radi i na 6630 i na N70...i fajl koji ovaj program napravi samo treba da ubaciš na N70... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Sasa_NS, a sto bi prebacivao preko Bluetooth-a kontakt po kontakt? Mozes da ih selektujes sve i od jednom ih prebacis na N70 preko bluetooth-a, isti postupak je i sa sms/mms-om samo sto je ogranicenje da jedino iz inbox-a mozes da ih tako saljes

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Sale, baš te dugo nije bilo, neka te neka! :roll:

Elem, evo je tema u kojoj je Ivano napisao kako kopirati zaštićene foldere, međutim, ja sam probao par puta i nije uspelo.
viewtopic.php?p=31159#31159

Slažem se sa Ninolinom, Agora Contact Manager radi 100% identičan backup imenika i pravi fajl koji može da se otvori u Excel-u. Znači, bukvalno sve čuva, sličice, promenjena imena "Label" stavki, grupe, ma sve! I ja ga koristim sa uživanjem i više se ne drndam sa problemom zvanim "Protected Data folder". :) Ovo ti je definitivno najlakši način a ujedno i rešenje za budući backup.

Takođe postoji program "Nokia Data transfer" ili "Data Mover" za sinhronizaciju dva moba preko BT-a. Prebacuje imenik, kalendar i galeriju (može da se izabere). Nekad dođe instaliran na novom telefonu a ima ga i na Nokia sajtu u softverskoj podršci za određene modele.
http://europe.nokia.com/A4144891#3
Kada se pokrene na "starom" telefonu, traži da se poveže sa "novim", prebaci mu klijent aplikaciju koja se instalira i zatim može da se uradi sinhronizacija. Mada, ima i on svojih bubica, meni je u par navrata duplirao kompletan imenik...

Kako bilo, Agora ti je "The Best"! Šaljem ti sis na mejl... :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ima jos i http://www.ZYB.com, sajt koji sluzi za online backup podataka. Podaci su u svakom momentu dostupni korisniku. Isprobano i RADI! potpuno dzabe.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Po meni definitivno najbolji program za backup kontakta je - ALON Contact Guide Pro v1.51 (Jos ni jednom me nije izdao, ili lose odradio backup)- Topla preporuka svima!
Agora Contact Managert nije los, ali par puta je lose odradio poso i od tad ga izbegavam!

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Miškoni napisao:Sale, baš te dugo nije bilo, neka te neka! :roll:
Ćao druže!

Da, nema me dugo vremena a razlog je jednostavno u tome što sam primetio da gubim "trku" u znanju i poznavanju "materije" sa ovim "mlađim naraštajima" na forumu, koji telefone menjaju kao čarape...
Jednostavno, ne menjam telefone često, čak još uvek "trošim" moju staru dobru 3650 (nikako da crkne, šta god da joj radim, već skoro 3 godine :)), a na taj način ne možeš da dugo "držiš korak". Pošto nisam spamer i troll u duši, rekoh - hajde da se lagano "povučem" u zapećak i da ne mrsomudim više, pogotovo kada ništa pametno nemam da kažem.
Drugi je razlog što sam polje interesovanja proširio (sa ovog i još jednog foruma koji sam pratio u početku), na još jedno 7-8 foruma/oblasti i to sada redovno pratim (što čitam što učestvujem, čak jedan i administriram), tako da jednostavno i ne mogu baš na sve strane... A i život nameće stalno neke preče obaveze pa imam i sve manje vremena...
U svakom slučaju tu sam, pratim povremeno ipak i ovaj forum i ako nekom zatreba na neki način moja pomoć, tu sam... Imate moju podršku na svaki način.

Hvala vam svima na pomoći, posebno Ninolini i tebi. Problem je uspešno rešen ovim programčićem! :roll:

Veliki pozdrav!

Odgovori