Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Izasao novi firmware za N70,lepo sam rekao da je na pragu cim je izasla ona Singapurska I-Wind verzija,samo nije ista oznaka verzije a ako vas zanimaju izmene,uradite update,ja ne bi da rizikujem da izgubim Srpski pa da ga posle vracam preko Phoenix-a (telefon mi je iz Francuske pa...)!
Pozdrav 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne vredi,proverio sam onaj folder gde se skida firmware,i skida mi .V01 jezicki fajl,sto znaci da bih ipak izgubio Srpski,moracu da ga sredim preko Phoenix-a,ako vredi update-ovanja (i rizika)!? :uhuh:
Pozdrav 8)

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Da li bi neko mogao da mi objasni sta pozitivno dobijam sa updejtom firmware-a na N70(kupljen u julu) i da li mi ostaje srpski s obzirom da je fabricki dosao na tel jer je uzet u mobilnoj kompaniji?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Cegevara, pa prvo proveri koju verziju firmware-a trenutno imas u telefonu, jer to sto je kupljen u julu ne znaci da imas firmware koji je poslednji do tada izasao...Proveru firmware-a mozes da uradis preko sifre *#0000#...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Ninolina, verzija firmware-a je V 2.0536.0.2 rm 84 . Da li cu izgubiti update-om firmware-a srpski jezik,ako je on dosao fabricki na telefonu isporucen od Nokie za nasu kompaniju...

Unaprijed hvala 8)

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

I ako moze kratak opis kako da korektno odradim update(ukoliko cu tako dobiti najnoviju verziju)i da li vadim mmc card....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne moras da vadis MMC,mada neki preporucuju (ne Nokia,nego neki koji su imali sifru na MMC,flesovali telefon,i MMC ostala zakljucana) a treba ti data kabal,Nokia Updater sa Nokia sajta,solidna veza sa internetom (jer se skida nekoliko desetina MB softvera,da ne cekas celo vece),SIM kartica mora biti unutra i ukljucen General profil a baterija skroz puna!!
Pozdrav 8)

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Ali sta ce biti sa srpskim jezikom na telefonu,da li ce ostati poslije update-a,ako je tel legalno-fabricki napravljen za nase govorno podrucje??

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Cegevara napisao:Ali sta ce biti sa srpskim jezikom na telefonu,da li ce ostati poslije update-a,ako je tel legalno-fabricki napravljen za nase govorno podrucje??
Trebalo bi da ostane. Medjutim, pitanje je da li je nokia vec izdala novi firmware za srpsim jezikom. Moze ti se lako desiti da ti updater prijavi da nema nove verzije za tvoj telefon.

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Sta je sa software-om koji sad postoji na telefonu tipa programa za word,exel,antivirus,opera....(koji su mi dosli sa telefonom)da li ce svi ostati na telefonu poslije update-a?

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

Cegevara, da, i ako si ih izbrisao prije formata, poslije format budu opet instalirani :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

SVAKA nova verzija firmware-a ima i Srpski jezicki fajl,tako je po default-u jer se odgovarajuci jezik ubacuje odmah pri flesovanju!!Ceo Symbian se reinstalira od nule,samim tim i neke (ne sve) preinstalirane aplikacije!
Pozdrav 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Lomnica_city napisao:SVAKA nova verzija firmware-a ima i Srpski jezicki fajl
Au, bogami nema ... ja sam svoj telefon flesovao pre NSUa i imam jezike kao i ranije:

Engleski
Francuski
Nemacki
Spanski
italijanski

To je sve. Od sprskog/hrvatskog/ostalih jezika ni traga ni glasa.

No, nije da mi nedostaje srpski u telefonu, naprotiv :) Svaki telefon drzim na engleskom, cak i ako ima ugradjen srpski. Jednostavno se ne snalazim ako nije engleski :)

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Meni se nista ne desava kad pokrenem software za update!!!!??? Pise starting application... i nista komp ne radi,vidim na monitoringu od Int security-a da neradi nista ni na net-u ni aplikaciono...Vec sam probao da izbrisem nokia software updater i skinuo sam novi i opet instalirao i isto...Skinuo sam ga sa nokia europe...I evo poslije 5 min na kraju na ekranu javlja sledece- Microsoft visual C++ runtime library- RANTIME ERROR! THIS APPLICATION HAS REQUESTED TO RUNTIME TO TERMINATE IT IN AN UNUSUAL WAY. pLEASE CONTACT THE APPLICATION'S SUPPORT TEAM FOR MORE INFORMATION. Sto da radim? Pomoc!

Jos da kazem da sam telefon spojio sa kompom po upustvu sa ca53 kablom koji mi je dosao sa telefonom.

deca61
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 17:17

Post od deca61 »

Sinoć urađen update za N-71,i osim stabilnijeg rada,mislim bržeg,nikakivih drugih promena nisam video!

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Ipak nakon 5 sati mucenja,gasenja sigurnosnih postavki(Internet security,win firewall,alert-a,....)uspio mi je update,na N70-1 ima izmjena u meniju Numere,ali nevidim razliku u brzini rada,a do sad sam imao jako staru verziju V 2.0536.0.2

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Jager napisao: Au, bogami nema ... ja sam svoj telefon flesovao pre NSUa i imam jezike kao i ranije:

Engleski
Francuski
Nemacki
Spanski
italijanski

To je sve. Od sprskog/hrvatskog/ostalih jezika ni traga ni glasa.

No, nije da mi nedostaje srpski u telefonu, naprotiv :) Svaki telefon drzim na engleskom, cak i ako ima ugradjen srpski. Jednostavno se ne snalazim ako nije engleski :)
Procitaj temu od pocetka,videces da si promasio poentu!!Moras imati product code na telefonu koji odgovara onom za nasu zemlju pa ces onda i dobijati Srpski,jer NUS ne radi na principu"iz koje zemlje update-ujes,taj jezik ces i dobiti"!!
A product code se moze promeniti preko box-a ili mozda i pri flesovanju preko Phoenix-a (moras,kao ja,imati firmware,i onda biras sam koji jezik ce imati) pa ne moze telefon sa neodgovarajucim product code-om da dobije Srpski preko NUS-a!! :)
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Zamenio sam product code na N70 pomoću Phoenix-a, stavio sam "Balkans - Stainless Silver & Black". Ninolini sam stavio drugu varijantu, "Balkans - Black & Stainless Silver". U principu, firmver fajlovi su isti, samo se razlikuje product code. Videćemo kako će se NUS ponašati ubuduće i šta će nam nuditi. :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imas na 4-oj strani putanju koju sam dao do foldera gde se download-uje firmware pa tu mozes da proveris sta skida,dok skida,i ako ne skida .V07 lako mozes da prekines download bez posledica,kao sto sam i ja uradio! :wink:
Pozdrav 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Lomnica_city, u pravu si sto se tice jezickih fajlova. Nisam dobro shvatio sta si napisao :)
Sorry, maklo sam se zbunio :)

Odgovori