UPUTSTVO: Kako doći do sertifikata

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Obično je 0123456
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

cale sve zavisi od samog .key fajla, znam da je za sultan.key 0123456, a ako imas neki drugi obicno pise uz taj key fajl i sifra za njega, moze biti bilo koja.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

a hakovati se moze svaki telefon bez izuzetka ne bitno da li je u pitanju 9.1, 9.2 itd?
sta se deseva sa UIQ za SE...? jel ista prica kao i za nokiu?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Mirko BGD za hack symbain 9.1/9.2 nisam siguran da li ide isti proces, po meni bi trebalo da je isti.
a ako mislis na sertifikate za uiq3, onda i za se je isti slucaj kao i za nokiu, isto za odredjene programe treba sertifikat, koji se pravi na isti nacin kao i za nokiu, sve to radi po principu IMEI broja.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Jel moze jedan sertifikat da se koristi na vise telefona,posto imam napravljen a uskoro menjam telefon ili moram da pravim novi?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Sale_M, moze da se koristi jedan kineski sertifikat na vise telefona ali samo na onim ciji imei brojevi su uneti u taj sertifikat, drugim rijecima za novi imei broj treba i novi sertifikat.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

redgirl
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 08. Jul 2008. 01:25

Post od redgirl »

Eeeeh ne bi ja bila ja, da ja ovo mogu uraditi! Evo sta mi izlazi kad pokusam da pokrenem aplikaciju!!!

Slika

HEEEEELLLP

Jel mi moze neko pomoci! Ako vam posaljem ceo folder! Pa da mi vi to odradite? ;)

http://rapidshare.com/files/128678179/New_Folder.rar
QUOD ME NUTRIT ME DESTRUIT

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ma zaobidji to sve,idi na viewtopic.php?t=12736 8)

redgirl
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 08. Jul 2008. 01:25

Post od redgirl »

Pa staaa znam! Nekako me strah! Pise : Iako je ovo potpuno bezbedno, hack radite na sopstvenu odgovornost! Tako da molim za pomoc, u prethodnoj poruci! HVALA

P.S. imam pc suite 6.86, tako da ja to ne mogu uraditi!
QUOD ME NUTRIT ME DESTRUIT

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

redgirl, probaj preko ovog programa http://rs59.rapidshare.com/files/348069 ... I_v1.1.exe

Vrlo je jednostavan, kad ga instaliraš pokreni njegov shortcut na desktopu, učitaj u polje DevCert tvoj cer fajl, u polje KeyFile tvoj key i na kraju aplikaciju koju hoćeš da sertifikuješ u polje Input.sis(x). Potom klikni na SignSIS da ti potpiše aplikaciju.

Drugi put kad potpisuješ aplikaciju dovoljno je samo nju da učitaš u programu. :wink:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

@redgirl,nema tu niceg opasnog po tel kada se malo dublje sagleda sve sta se radi sa tel.Najbolji ti je onaj hack knji radis preko samog tel,ostavio sam ja dva zip fajla sa potrebnim alatom i detaljnim uputstvom kako se to radi bez kompa.Cela 2min su ti potrebna za to.Podji od razmisljanja da je najbitnije da se nista ne cacka na Z particiji,a koliko sam video kompom tu cackaju.Ovaj hack preko tel je takav da se samo radi na C tako da nema uopste logike da se upropasti tel.Evo ti jos jedna cinjenica koja ce potvrditi da ne moze biti posledica po tel,a to je da posle reseta tel hack nestaje i opet mora da se uradi hack.Sta vise da ti kazem osim da sam ja moj tel,tj e65 za ova 2meseca koliko ga hacknuo minimum 8puta jer sam cesto radio reset tel zbog nekih problematicnih app.Posle hacka instaliras momentalno svaku app kao da imas os8,a ako ne hacknes tel nego radis preko app signSIS,onda moras app da skidas operom pa da je vadis iz zip-a i tek tada sertifikujes preko signSIS.Zasto muciti sebe kad moze lakse.Ako neko nema hrabrosti da uradi ovaj hack za koji sam ja ostavio uputstvo i alatke i ako ne zna kako da dodje do sertifikata neka mi se javi na pp,mada opet kazem da je ovaj hack koji ja radim preko tel 100% potpuno bezopasan po tel

dulehak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 10. Avg 2008. 22:33

Post od dulehak »

Jedno pitanje. Sve sam ja lepo odradio i skinuo certificate od kineza i certifikovao aplikaciju ali ona mi i dalje prijavljuje da ja trail od 10 dana. To treba tako ili ne treba?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa sertifikat nema veze sa verzijom tvog programa(da li je trial ili full)vec omogucuje samo instalaciju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

genijem
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2005. 22:50
:: Huawei P20 pro
:: iPhone 6 • HuaweiP10

Post od genijem »

Ja sam dobio sertifikat za 12 sati bez problema, samo sam pratio uputstva koja su postavljena ovde i eto ga sertifikat i brze nego sto sam ocekivao!!!!
Hvala puno za uputstvo!!!!!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ljudi postoji li jos neki nacin da se napravi sertifikat osim ovog preko OPDA-e jer sam tu sve odradio ali sam zaboravio pod kojim sam brojem postovao,pa nemogu da ga preuzmem :wacko:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ala su brzi ovi Cajnezi :) Sinoc sam kasno podneo zahtev za sertifikat i evo sad ga preuzeo.Svaka cast OPDA timu,ranije nije bilo tako 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

ja sam evo malo pre podneo zahtev sad mi preostaje da cekam....hvala puno i svaka cast milane :D :D :D :D :lol: :lol:

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

aplicirao sam za sertifikat na jedno stranom sajtu/forumu.
dobio rar-ovan fajl odmah uvece!

krenuo u sertifikovanje nekih app. i primetio sam da neke mogu da instaliram, a neke ne.
ne znam da li ja gresim nesto u postupku, jer pise da je uspela sertifikacija, a app. ne mogu da instaliram. jel zna neko u cemu moze biti problem?

unapred zahvalan.

EDIT: jel moram sertifikat koji sam dobio da instaliram ili kopiram u telefon ili nesto sl?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Napishi sta ti tachno izbaci kada ne mozes da instaliras? Taj sertifikat sluzi da unsigned aplikacije signujes. Imas program signsis.exe i sa njim sve aplikacije dobijaju taj digitalni potpis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

miodrage, izbaci certificate error.
ali mislim da znam u cemu gresim.
javicu kako mi ide.

Odgovori