wav-mmc

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
6Pack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2004. 16:15

wav-mmc

Post od 6Pack »

zanima me ,kad prebacim pesmu u wav formatu na mmc(nokia 3650)preko card readera,kako prekopiram u opciju da mi to bude posle zvono,znaci ako moze malo jasnije,prostije objasnjenje,isto vazi i za avi filmove ,da li moza to da otvara samo smart mouvi

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Nisi bas najjasnije postavio pitanje, ali evo otprilike odgovora:
Kada kopiras wav fajlove na karticu kopiraj ih u folder Sounds\Digital i oni ce ti se automatski pojaviti u odabiru za zvono, znaci odes da podesis profil i tamo ti je pesma. A sto se tice avi fajlova, kolko ja znam samo Smart movie(ili ako postoji jos neki slican program) moze da ih cita.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

AVI filmove opavezno kompresuj jer cesh ushtedeti puno prostora (uputstvo imash u prvoj temi (by Miskoni)). Takodje bih ti preporuchio da wav fajlove prebacish u mp3 format, isto radi ushtede prostora... :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Dr. Nick jeste da je pesma u mp3 formatu mnogo manja, ali covek hoce da mu pesma zvoni, tako da mu jedino ostaje da je prebaci u amr, ali ako tako zauzima manje prostora, posto stvarno ne znam odlike amr formata.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Bolje je da melodija bude u IMA ADPCM wav formatu (11KHz, 4bit, mono), u taj format konvertuje i PC Suite kad se kroz njega prebacuje bilo koji audio fajl. AMR manje zauzima, ali zvuči lošije. :wink:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Moras da je stavis pod System/Sounds/Digital na MMC i onda kada otvoriš iz Profila na telefonu ona će biti među melodijama. :D
U susret novim izazovima...

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Aca napisao:Nisi bas najjasnije postavio pitanje, ali evo otprilike odgovora:
Kada kopiras wav fajlove na karticu kopiraj ih u folder Sounds\Digital i oni ce ti se automatski pojaviti u odabiru za zvono, znaci odes da podesis profil i tamo ti je pesma. A sto se tice avi fajlova, kolko ja znam samo Smart movie(ili ako postoji jos neki slican program) moze da ih cita.
Ludak molim te procitaj ranije postove, inace to sto si rekao i onako nije tacno, System ti uopste ne treba, samo kako sam naveo gore.

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ups. Ne treba System, već pod E:\Sounds\Digital , ja se zaista izvinjavam, ali eto, potkrala mi se greška i to OGROMNA. Aco, SVI Symbian telefoni mogu da imaju WAV snimak kao melodiju. Proveri... :D
U susret novim izazovima...

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Ja nikad nisam rekao da telefon ne moze da ima WAV snimak kao melodiju, ne razumem sta hoces da kazes, inace ne samo symbian nego i neki drugi telefoni mogu da imaju wav za melodiju(oni koji pustaju polifone melodije).

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ti si rekao da je samo kako si nabeo gore, a gore si naveo:

"covek hoce da mu pesma zvoni, tako da mu jedino ostaje da je prebaci u amr"

mada, nije bitno, valjda je do sada ukapirao... :D
U susret novim izazovima...

Odgovori