Acces Points-Nokia 3660

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Filozof
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 13. Okt 2004. 18:52

Acces Points-Nokia 3660

Post od Filozof »

Situacija sledeća:
Imam gore navedenu nokiu(FW V4.57) na prepaid-u (Mobis)
a uz to imam veliku želju da bar na trenutak
okusim čari "mobilnog interneta".
Posto GPRS nije dostupan pokušao sam da stavim GSM konekciju i nekog lokalnog provajdera..........
Ali kad god pokušam da se konektujem na net,tel mi prijavi grešku
NO VALID ACCESS POINT DEFINED.DEFINE ONE IN SERVICES SETTINGS.
Još da napomenem da sam pokušavao sve vrste konekcija (GPRS,GSM HIGH) ali ništa...........

Kako,zasto,zbog cega????
Unaprijed Hvala!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Zbog toga što telefon ne može da uspostavlja klasičnu Dial-up vezu ni sa kim drugim nego sa operatorom.

Da li ipak nekako to može?
Ne.
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ima jos jedna varijanta da okusis cari "mobilnog" interneta: laptop racunar i mobilni telefon kao modem (063 kartica) preko kojeg se kacis na svog provajdera - preko kojeg i inace surfujes Net-om... Moci ces da pristupis Internetu teoretski odakle god pozelis... Dakle, to je pristup "pravom" Internetu (ne Wap-u).
Ja sam to radio dok jos nije bilo GPRS-a (preko GSM-a) i savrseno je funkcionisalo, istina jako sporo (mislim 9,6 kb/s, ako se dobro secam), ali je sluzilo svrsi - da se primi i posalje posta. Sve ostalo je bilo neisplativo...
Ne znam kako sada stoje stvari kada postoji GPRS (EDGE da i e pominjem)... Verovatno ide mnogo brze...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Problem je tome sto ti ya to opet treba csd ili gprs, a on to nema. .
U susret novim izazovima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Filozofe, problem je izgleda vrlo jednostavan, ispravi me ako grešim ali - da li si uopšte uneo parametre za GPRS, MMS i GSM? Ako nisi, preselićemo raspravu u deo foruma namenjen podešavanjima. A ti lepo idi na Mobtelov sajt i pogledaj kako treba podesiti 3650/60 ili 6600 i slične, pa će ti onda sve lepo raditi. :wink:
A Ludak i Sale ga baš iskomplikovaše... :roll:

Filozof
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 13. Okt 2004. 18:52

Post od Filozof »

Ispravicu te jer gresis :mrgreen:
Unesem ja parametre. I kad idem u podesavanja i u acces points izgleda kao da sam uspjesno sacuvao te svoje parametre ali kad pokusam da se konektujem program mi trazi da definisem novi i..... :x :x
Ma nije vazno. Svedno nece raditi :cry:
Poslednja izmena od Filozof u Pet, 15. Okt 2004. 17:56, izmenjeno 1 put ukupno.

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ma čovek misli da može da unese svoje parametre sa kućnog računara u telefon i da se konektuje... A to nije moguće... :o
U susret novim izazovima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, razumeo sam dobro, ali sam mislio da ne radi generalno nikakav pristup internetu, ni preko operaterskog APN-a, čim je pokušao da zove drugog provajdera...

A to u principu jeste izvodljivo, ali mora posebna dozvola, bla bla, data calls, itd, da ne tupim.

Filozof
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 13. Okt 2004. 18:52

Post od Filozof »

Samo da se javim i da kazem da sam uspeo da se konektujem preko lokalnog provajdera.Skupo je ali kad mi bas treba isplati se!
Svaka cast miskoniju a vi ostali.....NO COMMENT

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ispalti se 8 dinara po minutu pri brzini od 9.6 kb/s. Šta je tu isplativo??? Više se isplati uzeti post-paid broj i korstiti GPRS. :?: :?: :?:
U susret novim izazovima...

Odgovori