problem na nok6600 sa n-gage igricama

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
lazic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2004. 12:34

problem na nok6600 sa n-gage igricama

Post od lazic »

problem je sledeci,imam nok6600 i instaliranu 3.42.1 verziju softvera,instalirao sam blz instaler na tel. ali kada putem bluetooth-a prebacim na primer sonic,telefon prijavljuje:''unknown file format'',ne znam sta da radim,da li je problem u softveru i da li da instaliram noviji?????????????please help!!!!!!!!!!

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Post od boka »

Pa jednostavno telefon ti ne podrzava taj odredjeni format,to je moje misljenje.Ali u svakom slucaju probaj da nadogradis softver na najnoviju verziju.
3220

lazic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2004. 12:34

Post od lazic »

pa pazi boka,znam likove koji uspesno cepaju te igrice,zasto i ja ne bi mogao sa novijim softverom?????????????sve je to isti hardware,zar ne????????

boka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 09:23
Kontakt:

Post od boka »

Mozda nisi dobro instalirao blz instaler,deinstaliraj ga pa ga instaliraj opet.Ili nesto nisi dobro uradio kada si probao da prebacis preko bluetooth-a.
3220

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Da bi instalirao igricu u *.blz formatu, fajl npr. sonicn.blz moras da prekopiras u root deriktorijum na kartici, pa tek onda da otvoris blzinstaler, i pojaviceti se sonicn, ides na options, install, scekas minut, dva, i cepas sonic. Znaci najvaznije je da *.blz fajlove kopiras u root direktorijum na kartici.

lazic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2004. 12:34

Post od lazic »

aco,gde se nalazi taj root directorijum,koristim FEplorer i tako nesto nisam primetio,razlikujem c disk,to mi je momorija telefona(flash),d disk(ram) i e disc,to mi je valjda memorijska kartica,gde je tu ''root'',unapred hvala!!!!!!!!!!!

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Root direktorijum nije direktorijum koji se zove ROOT nego osnovni direktorijum kartice ili nekog drugog drajva. Znaci fajl u formatu *.blz kopiras na E:, NE ulazis ni u jedan direktorijum.

lazic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 16. Okt 2004. 12:34

Post od lazic »

ALI aco,meni je na telefonu namesteno da mi sve poruke stizu na karticu pa samim tim i ta igrica mi dolazi u obliku bluetooth poruke na karticu,zasto bi je opet kopirao na istu

Jack
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 23:54

Post od Jack »

i ja sam imao isti problem.Moras da preko FEexplorela igricu koja je u .blz format ona se nalazi negde e:/system/mail pa 1... i tu je negde (bar kokd mene )posle je kopiras od tu i nalepis u E: (to ti je taj ROOT )meni tako radi :)
Ako ima neko dobre igre neka mi posalje na m@il.
Imam N6600
NOKIA 6600

Odgovori