Sovina pitanja u vezi 3660

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

To je radnja gde se prodaju telefoni i vrsi se servis istih.
Pa rekao mi je da je vreme da on uzme telefon u svoje ruke i pogleda sta mu fali. :wink:
On je prvo tipovao na softver, pa je rekao da i baterija nije u zavidnom stanju i na kraju da je moguc i hardverski kvar. Tako da nista ne mogu pouzdano da znam dok se malo ne procacka. :? E sad nova baterija + fles telefona je oko 20 evra sto i nije preterano strasno. Ali posto je jos pod garancijom (radnja u kojoj sam ga kupila ne radi servis telefona) da li da ga reklamiram njima?
@nbnebojsa
Probala sam kako si mi rekao i nece da se startuje.

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Danas sam uspela bez problema da ukljucim telefon. A nije bio u servisu. Sve je radilo ok: rad sa kamerom, video zapis, setnja po meniju, igrice, bluetooth... E tek kad sam pokusala da posaljem poruku on se ugasio pri slanju. Tako da mislim da je ipak samo baterija vrisnula. Jer ja ako nesto zeznem u windowsu npr. ne mogu da ukljucim racunar pa pretpostavljam da je kod telefona sa baterijom problem jer da je softver puk'o ne bi mogla da ga startujem uopste. Jedino ako nije neki hardverski kvar vezan za bateriju :?

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Nađi negde dobru BL-5C (pozajmi na koji minut) i znaćeš sasvim sigurno... Pominjala si da ti je lik u prodavnici ubacio bateriju iz 6100? Ne znam tačno koja baterija ide u taj fon - prepostavljam da je BL-4C, a to nije isto... Različitog su kapaciteta što je takođe vrlo bitno...
Recimo, imam jedan Olympus dig. fotoaparat u koga (pored NiMh baterija od 1,5 v AA) povremeno stavljam i obične, nepunjive baterije... Njih imaš dva tipa: "alkalne" i "obične"... Sa prvima napravim više snimaka nego sa punjivima, a sa drugima ne uspevam ni da "upalim" fotoaparat"... Tačnije, čim pritisnem prekidač z paljenje, indikator pokaže odmah da su potpuno prazne (iako su glanc nove)... Probao sam to nekoliko puta, u početku misleći da mi je neko prodao stare, prazne baterije, ali nije. Očigledno je enormna razlika u kapacitetu - fotoaparat pri pokretanju povuče veliku količinu energije i potpuno ih isprazni u delići sekunde (4 komada)...
Nešto slično je i kod tebe - bateriji je toliko oslabio kapacitet da jedva uspeva da proizvede količinu energije dovoljnu sa pokretanje telefona, ili, ako ga i već pokrene, brzo se isprazni.. Iz istog razloga možda i ta BL-4C ne uspeva da isporuči dovoljnu količinu energije (a možda je usto bila i prazna ili poluprazna...).
Da skratim, pozajmi bateriju (da ne bacaš pare na novu ako nije to u pitanju) pa proveri...

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Ipak sam ga nosila na flesh. Sada mi je verzija firmware-a 4.13 (umesto stare 2.50) i stavila sam bateriju na punjac (nju jos nisam menjala). Evo proslo je pola sata kako je bat. na punjacu i jos se puni :) Sto moze da znaci da je bio neki tezak bug kada je on onako zezao pre. Nego sad imam jedno pitanjce za vas znalce. Pre nosenja u servis u telefonu je bio fExplorer i on je i ostao (verovatno je bio instaliran na mmc) Ali ga sada nema u Manageru Tj kao da imas neki program na kompu ali nema ga na listi u Control Panelu. Sto je najsmesnije fExp. radi ko sat 8O E sad kako da ga skinem a da nesto ne zeznem?
P.S. Primecujem neke sitne finese izmedju ove dve verzije fw-a. Naravno ova je bolja. Cak mi se cini da su i slike za nijansu bolje nego pre :wink:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ako ti je na kartici, a na njoj nemaš ništa bitno ili "veliko" jedan od načina je da je formatiraš, realno tako nećeš ništa zeznuti, ali ćeš izgubiti sve sa kartice.

Ali ako ti radi ko sat, zašto ga dirati :?:

Ono što ja uvijek uradim kad kupim novi symbian telefon, a promjenio sam ih 10-ak je da formatiram i karticu i telefon, tako izbrišem silne gluposti kao što su reklame, demo programi i sl. Takve stvari zauzimaju i po 7mb na 6600, 10mb na 6630. Ne kažem da je to neophodno, ali ne volim da se zezam sa tim glupostima, ja ga odmah "opalim" i zdravo :wink:

A i provjerim mu ispravnost definitivno :D

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Da, onda ga necu dirati. Neka ga tako nek ostane. Mislim da ovi u servisu nista nisu cackali mmc samo su firmware upgrejdovali. Nego kad sam prosli put uradila format mmc i telelfona mobic je poceo da zeza pa se plasim da se ta epizoda ne ponovi :(

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ako baš želiš da ga "skineš", instaliraj paralelno neki drugi file manager (preporučujem FileMan), idi na e/system/apps/FExplorer, obriši taj folder i gotova stvar... Ako ga baš voliš, instaliraj ga ponovo i opet ćeš ga imati upisanog u ""manageru"...
Nego, kako funkcioniše telefon sa tim novijim firmwareom? Ima li bitnijih razlika u odnosu na 2.50 (trenutno je i meni taj matori softver u fonu...)?

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Pa, ne znam bas. Meni je drago sto je dosadni i-mode konacno nestao... Mada je meni telefon bio 7 dana u servisu+7 dana od kuce riknut, pa se nesto i ne secam nekih finesa dok je radio normalno pre. Cini mi se da su fotke za nijansu bolje, onda kada se gasi svetlo na ekranu kao da ima onaj fade out efekat (cini mi se da tako nije bilo pre :? ). Jos sam ja za vreme dok je fon bio u servisu radila na 5110 pa mi je sad ovaj brz k'o zmaj. Kao da sam sa Yuga presla u Porshe. :lol: :mrgreen:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Baterija traje 3 dana bez problema. Ocigledno je softver puko pa je nesto zeznuo regulisanje punjenja baterije. Sada vec pazim sta instaliram :) da ne bi opet doslo do nekih teskih bugova :) Jos 2 finese izmedju fw2.50 i fw4.13
-video rec. ima zvuk
-radi war0anty code
.... verovatno ih je jos 8)

Odgovori