virus na nok6600

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
duke
Banned
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2004. 00:11

virus na nok6600

Post od duke »

instalirao sam neki smart launcher na moju 6600,telefon mi je prijavio da aplikacija mozda ne odgovara telefonu,ali moja tvdoglavost!!!instaliram ga i napravim s*anje!kad upalim tel ne mogu da pokrenem skoro ni jedan program,sta da radim???da li bi fleshovanje fona pomoglo da se otkloni virus

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

flashovanje bi sigurno pomoglo, ali prvo probaj ovo
ukucaj *#7370#
telefon ce te pitati hoces li da ga dovedes u fabricko stanje, odgovori sa da, unesi phone code i on ce formirati celu memoriju tvog telefona, sto znaci da ce ti i kontakti iz imenika koji su natelefonu nestati
nikako nemoj da pravis backup memorije zato sto ako posle restartovanja backupujes i virus ce ti se vratiti
a da ako si program instaliao na mem. karticu, onda treba i nju da formatiras
nadam se da sam pomogao
pisi sta si uradio :wink:

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Probaj da formatiras karticu. Najverovatnije ti to resi problem. A ako ni to ne resi problem onda ''7370''.
Pozdrav!

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

da to je imei
dobijes ga ako utipkas *#0000#
ili iz nekog explorera odes na fon information..(zapisi to negde u notes recimo, jer ce ti dosta trebati ako budes instalirao raznih gluposti, uglavnom za crack.)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

neradi se uopste o virusu radi se o programu koji nije prilagodjen tvojoj verziji telefona ili softvera problem mozes resiti instaliranjem programa CPUmon v1.00 koji prilagodjava programe verzijama softvera. :wink:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

nbnebojsa napisao:problem mozes resiti instaliranjem programa CPUmon v1.00 koji prilagodjava programe verzijama softvera. :wink:
:?: :?: :?: Ala si ga sročio, čitam i ne mogu da shvatim šta si hteo da kažeš... :wink: CPUmon je program za monitoring, ne prilagođava ništa...

Takođe sam siguran da nije virus u pitanju, biće dobro ako može da se pokrene Application Manager da bi se uninstalirao sLuncher, u suprotnom, format...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

I ja sam siguran da nije virus, jednostavno se taj program ne slaze sa N6600, vjerovatno je pravljen za 7650 ili tako nesto, tako sam ja bio zeznuo fon nesto slicno, lupi format i bice ok. :wink: Inace kod za format je 12345 ukoliko nisi znao, osim ako ga nisi mijenjao.

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

zar nije kod za format *7370*# ? (ovaj znak pitanja naravno ne ulazi u kod) :wink: mozda mogu i oba, ali ja jos nisam cuo za ovaj 12345. neka neko potvrdi ako moze i ovaj drugi
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa taj cpumon se kod mene pokrene kada instaliram programe koji prilikom instalacije daju poruku da nisu kompatibilni sa telefonom, i svi programi u menadzeru telefona imaju crvenu kockicu samo taj koji nije kompatibilan ima plavu i radi nista mi ne brlja pa sam mislio da je to zbog cpumona. :roll:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ma ne, to nije kod za format nego sigurnosni kod telefona(ne verujem da se nisi setio). Čovek pokušava preko odlaska u Tools, Settings da resetuje telefon, ali nije znao sigurnosni kod. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

12345 je kod telefona koji ti trazi telefon kad krenes da lupis format. Kod nije 12345 ako si cackao po telefonu i promijenio ga naravno, to je samo fabricki kod. :mrgreen:

adidas108
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Pon, 18. Okt 2004. 15:10

Post od adidas108 »

Sto se tice kodova vide ja na forumu da je to najposecenija tema ...cini mi se...pogledajte tamo za sve sto treba.imate link na homepageu foruma.Inace duke ako ti treba smart luncer za 6600(mada ne znam sta ce ti al ajde...)nadji me na mail poslacu ti :?

Odgovori