UPUTSTVO: Kako doći do sertifikata

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

jel se zna koliko se sad ceka na allnokia.ru i opda? na oba sam prijavio imei sveg E7 i evo proslo je skoro 3 dana i nista... jos je u izradi... :(
::luv phonez::

nidza_m
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 29. Apr 2011. 09:39

Post od nidza_m »

mooooze sertifikat za IMEI 355359040066822 pokusavam na http://allnokia.ru/symb_cert/ da napravim i nikako da uspem Nokia E52

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

ako neko ima nacin da napravi brze cert evo i moj imei: 354864048054721

bio bih vam jako jako zahvalan
::luv phonez::

vlajko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Ned, 21. Jun 2009. 23:00
Lokacija: Deep Space

Post od vlajko69 »

Ljudi ima li neko resenje za te cert. i key???Samo kod Tadica u kabinetu jos nisam trazio, ali ne ide pa ne ide.Opda-cekam vec 5-6 dana(pre cu penziju da docekam),allnokia.ru-cekam 4-5 dana,isti djavo,cer.s60 3rd.cn-isto vec par dana,nokioteca.forum-registrovao se isto cekam par dana,dreamstrikes.forum-isto tako...ma ne znam gde nisam probao i niiista.Ima li iko ideju sta da radim???Da ga i hack-ujem opet mi treba "potpis"za program kojim ga hack-ujes itd...itd...Dajte neko resenje plz. odlepicu vise od ovoga :smutny: Hvala unapred!!!
Mesto za Vasu reklamu

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

vlajko69, za sada jedino ti je rjesenje da cekas... Ili da doniras na neki od site-ova... Na nekima su donacije 3 a na nekima i 5 Eur... :D S druge strane, to mora tako da bude. Samo polako i opusteno ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

vlajko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Ned, 21. Jun 2009. 23:00
Lokacija: Deep Space

Post od vlajko69 »

Ma bre nije problem cekanje,to sve vreme i radim,problem je sto od svega toga izgleda nema nista,interesuje me samo jel' neko u proteklih nedelju dana ili mesec dana uspeo negde da iskopa cert.Sad je u meni proradio inat,moram da pre.ebem taj telefon makar cekicem i srafcigerom :)
Mesto za Vasu reklamu

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

fora je sto je za hack validan samo cert sa opda sajta, pokusao sam sa ovim nokioteca i nista :( ne radi ni helloox ni druge opcije. ako uspes, javi kako si uspeo
::luv phonez::

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

opda ima nekih problema zadnjih nedelju dve citam i po drugim forumima. dakle ostaje samo cekanje ili donacija na helloox sajt pa ce vam dati potpisan helloox2.11. ranije je na opda sajtu trebalo izmedju 3 i 7 dana da daju sertifikat

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Post od kutijagreha »

cao,da li mozda neko zna sajt koji trenutno izradjuje sertifikate u normalnom vremenu (24h)...sta sve nisam probao,i cekam vec 5 dan,i nista...hvala :chytry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

kutijagreha, nisi jedini koji ima te probleme, sto je jos gore nema ih vise ni web stranice koje su online potpisivanje aplikacija.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Hey kako stoje stvari kod vas, ja se na OPDA sajtu vise nemogu ni ulogovati da vidim dali su mi sertifikati gotovi. :shock: :shock:

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

BITNA VEST ZA SVE ONE KOJE ZELE DA HACKUJU FW SVOG UREDJAJA (S^1,S^3) POMOCU NEKE APLIKACIJE KOJU JE PRETHODNO POTREBNO POTPISATI DEV SERT.
Ta varijanta vise nece raditi...Vise o tome:
Due to changes to the SymbianSigned website, ALL THE DEVCERTS issued after 23/June can be only used to sign apps which UID belongs to the unprotected-range: 0xE0000000-0xEFFFFFFF

In brief... if you've obtained a DevCert after the 23/June (despite by the website you used to get it) then:
- You can't sign any .sis app (or .sis mod), but only those (few) which UID belongs to the unprotected-range (eg: RP+ Lite Version and HelloOX 2.03)
- You can't hack anymore the phone using HelloOX 2.11 or JustHackIt! (because it contains an embedded .sis which UID is not in the unprotected-range)
- You can still hack it using HelloOX 2.03 (if your phone is supported)
- You can still hack it using a modded UDA (valid for ALL the devices)


Jos jedna losa vest za Symbian zajednicu...Na svu srecu ostaje i dalje aktuelna varijanta sa kuvanjem dela fw i zatim flashovanje telefona istim ali ona zahteva malo vise truda i znanja. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Gotovo, dižem ruke od symbiana :P
Sada mogu da prodam N86 hakovan i da mu dignem cenu jer je hakovan :wink:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Epa ovo je jos jedan vise razlog da N79 ostane kod mene dok je ziv, ali nadam se dacese nesto ipak prometiti. :shock: :wacko:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Loging je proradio na OPDA ali sertifikati i dalje "Being produced" a njih pet ceka u redu. Slika

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ovo je app za dobijenje sertifikata direktno na mob za par sekundi. nisam probao ali ljudi tvrde da radi. kome treba neka proba pa nek javi. u zip fajlu imate i txt uputstvo kao i slike jer nije lepo prevedena
http://dl.dropbox.com/u/3295951/Get%20setificate.zip

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Imam E66,koja je bila hakovana,imao sam prethodnu varijantu helloox-a,kao i Garmin(bez sertifikata).Kako je baterija doslovno "curela" za jedan dan odlucio sam se da je apdejtujem i sada imam novi fw 510.21.2009,ali nemam vise helloox-a,a nemogu ni da ponovo instaliarm Garmin,naravno razlog je svima jasan.Sta sada,ako odem na sajtove za helloox,narocito ovaj gornji,javlja mi se nod potentinally harmfull instalation,na drugima mi traze registraciju,nakon koje sledi more mejlova o njihovim proizvodima,a citam na forumima da se bas i ne proslavljaju...Da li postoji neka novija verzija Garmina i kako doci do njega i naravno ga instalirati...Nokia forever!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

PetarI, Za Garmin ti netreba hakovan telefon, verziju 5.00.50 sam ubacio na puno telefona koji nisu nikad bili haknuti.
Ti telefon mozes ponovo hakovati istim hellox-om sa kojim si i pre.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

PetarI, A zasto ponovo ne hackujes telefon. posto ti je fon vec bio hackovan znaci da imas sertifikat skini novi hello ox ili hack it i hackuj telefon.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

upravo sam procitao na opda forumu da su u poslednje vreme imali probleme sa serverima i da su juce uspeli da ih srede. svi koji su podneli zahtev i cekaju dugo treba da obrisu zahtev i potraze novi

Odgovori