UPUTSTVO: Kako doći do sertifikata

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

UPUTSTVO: Kako doći do sertifikata

Post od milann »

Šta podrazumeva imati sertifikat?
-Većina aplikacija pisanih za Symbian 9.x zahteva određene privilegije kako bi mogle da funkcionišu. Te privilegije vam obezbeđuje sertifikat. Daklem, sertifikat nam obezbeđuje da možemo instalirati u telefon bilo koju .sis/sisx aplikaciju, bez bojazni da će da nam na displeju izaći dobro svima poznata poruka "Certificate error" :dry:

-Evo kratkog uputstva za dobijanje sertifikata. Prvo je potrebno da se registrujete na OPDA sajtu http://cer.opda.cn/en/ gde ćete i zatražiti vaš sertifikat.

Kliknite na register...
Slika

... i popunite data polja.
Slika

Nakon registrovanja idemo na LOGIN i popunjavamo ova polja
Slika

Ako smo uspešno obavili operaciju izbaciće ovu poruku:
Slika

Sada idemo sledeći na korak
Slika

Popunjavamo prazna polja kao na slici
Slika

Ako smo uspešno izveli i ovu poslednju operaciju, izbaciće poruku:
Slika

Ostaje samo da se čeka na sertifikat koji možete dobiti odmah, ako ne dođe odmah u roku od 12-24h bi trebalo da se pojavi. Evo kako to na živo izgleda :)
Slika

Kada vam stigne sertifikat kliknite na Cer, a zatim na Key za download.

I to bi bilo sve što se tiče traženja sertifikata za vaš telefon. Aplikaciju možete potpisati preko kompa, preko mobilnog ili direktno preko sajta. Pogledati sledeću sliku...
Slika

Ako se neko slabo snalazi sa bilo kojim od ovih navedenih postupaka može koristiti dole navedenu alternativu ;)



Postupak kako da potpisete unsignovanu aplikaciju:

1) skinite fajlove (SignSIS.exe i sign.exe) ovde
2) Napravite folder na disku i u njega ubacite fajlove koje ste dobili sa kineskog sajta( .key i .cer), a potom SignSIS.exe i sign.exe.
3) Pokrenite SignSIS.exe i u prvo polje ucitajte vasu unsignovanu aplikaciju, u drugo polje ucitajte sertifikat (.cer), u trece polje ucitajte key fajl (.key) i na kraju u cetvrto password polje ukucajte 0123456. (Pogledajte sliku dole)
Slika
4) Na kraju kliknite na !SIgn It! i na taj nacin ste dobili signovanu aplikaciju.

_____________________________________________________________
Miškoni:: dodati linkovi ka ostalim uputstvima.
viewtopic.php?p=145446#145446
viewtopic.php?p=185007#185007
viewtopic.php?p=193454#193454
viewtopic.php?p=209418#209418
viewtopic.php?p=220840#220840
viewtopic.php?p=235331#235331
viewtopic.php?p=242112#242112
Poslednja izmena od milann u Čet, 12. Avg 2010. 00:38, izmenjeno 15 puta ukupno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ja sam se registrovao al ne kontam sta dalje.. ovaj 4 korak da nadjem zadnju stranicu i poruku.. ja se nalazim u svom profilu al ne znam sta treba

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

napalm death

odes na ovu stranicu

http://www.opda.net.cn/viewthread.php?t ... ra=&page=1

zatim kliknes kao na slici
Slika

i kucas imei i datum i zapamtis svoj broj posta i cekas.

Ja sam ovo probao pre 5-6 dana i jos nisam dobio nista...
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

madness99, po uputstvu bi trebalo model telefona, IMEI i datum; i vecina vidim da je tako uradila. Jeste banalno, ali mozda su te preskocili zbog toga. Cuo sam da se ceka nekih 3 dana zbog velike guzve..

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

milanne koliko je validan taj sertifikat sto dobijes?Meni moj istice pred kraj maja.Da li ja moram da cekam da mi istekne sadasnji da bi napravio novi?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Vazi 3 godine, kad ga skines dobijes serifikat i key fajl (sifra je 0123456), inace ne moras da cekas da ti istekne sadasnji. Ali taj sto ti traje do maja mozes ga i kasnije upotrebiti, samo vratis na datum kad ti je sertifikat bio validan prilikom instaliranja aplikacija.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Evo uradio sam.. ostavio post ali.. nisam skontao gde oni meni postave sertifikat i,,.. jeli vi vidite one kineske simbole normalno ili kockis--- na operi kockice a na FF upitnici

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

I kod mene su kvadratici, ali oni ti nista ne smetaju jer gledas brojke. Sad samo povremeno ucitavas ovu stranicu i cekas da se pojavi opseg brojeva u kom se nalazi tvoj post. U sestom i sedmom koraku imas objasnjenje i slike kako da preuzmes sertifikat.
Poslednja izmena od milann u Ned, 30. Mar 2008. 02:43, izmenjeno 1 put ukupno.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

a u slucaju da hoces da razmes sta pise google translate je dobar :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ma ne zelim da razumem.. neka pise sta hoce samo reko na ovim slikama pisu normalno kinesk znakovi, stali vec a kod mene kvadrati ili upitnici.

znaci 2008-03-26 号前34195-35520楼申请的会员请到这里领取证书 je u stvari sertifikati napravljeni od 34195 do 35520 posta.. a kako sam skontao u onom rarovanom fajlu su tih nekih hiljadu sertifikata a ne jedan sertifikat.. ali kako samo zauzima 14kb.. malo mi nesto

kad sam postavljao onih 5 postova izmedju svih onih simbola jedan post:" fala momak!" ..heh... predpostavljam da je neko od nas

nego sto se u drugi i 5 mora postaviti 尼斯软件 感谢 kad ima i postova tipa: "ddfdddfdfdtdf" i slicno

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Predpostavljam da se to pise da bi se ispostovali Kinezi :) , ili mozda da ti njihovi moderatori ne bi brisali postove sa bezveznim komentarima pa moras ponovo da postujes, ili mozda cak rizikujes ban zbog toga :D ..Uglavnom nista te ne kosta da napises 尼斯软件 感谢 (sto znaci Nice software, thanks) i da si miran..

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

pa mislim da ne morate da ubacite sertifikat :), u phone settings imate da izaberete da ne telefon ne trazi sertifikat, to sam uradio kod sebe na e51 :)
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

Cola15, aprililili je tek za 5 dana :) .
Nokia E50

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Tebi aprililili, a meni plata, al' dobro :P

Cola15, to što si ti namestio je da ne traži je security sertificate, i to je da telefon ne traži da program bude sertifikovan od VerySign-a i sličnih, a ono o čemu se ovde priča je dopuna programa, praktično kao krek jer je uz njega onogućeno da se test verzija programa koristi bez ograničenja, tj. foliramo se da smo testeri i programeri pa dobijamo taj sertifikat s kojim onda možemo da pokrećemo aplikacije. Sigurno je ovo moglo i bolje da se objasni, ali probao sam svojim rečima :roll:


Na ovom forumu nema thanks, ali milanne zaslužio si ga ;)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Na kojem ste vi postu.. ovaj dok dodje do mene promenit cu fon :)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

jos samo 3000 imei do mog :) na kom si ti napalm ?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

46767... skoro pa tacno deset hiljada IMEI do mene.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Hvala tebi gargamel4, najbitnije je ipak da smo nasli svetlo na kraju tunela. Do juce sam bio totalno razocaran u symbian, a danas eto stizu vesti da je totalno roknula zastita za sve symbian telefone i da nam unsignovane aplikacije vise nisu zabranjeno voce. :wink:

napalm death, ja sam samo za hiljadu ispred tebe 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja odustao od kupovine symbiana, najverovatnije cu zabosti neki win mobile tytn ili nesto sl, posto su ga sad sa ovim sertifikatima bas u*ebali :(

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

shta vam je ljudi kakav smak sveta, ja sam instalirao jako mnogo aplikacija na os 9.1 za ove dve godine i morao sam da signjem manje od 1 (slovima: jedan) procenat tih aplikacija. meni lichno ovo ne predstavlja problem jer osnovicu aplikacija koje koristim ne moram da signujem a i one koje moram sam vetj signovao, vetj neko vreme nisam nashao neku novu a zanimljivu ili korisnu.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Odgovori