problem na 6600

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

problem na 6600

Post od Mikele »

instalirao sam auto lock ali je poceo da me smara i ja ga obrisem....e izgleda da ga nisam obrisao jer mi se telefon i dalje sam zakljucava.....sta da radim?!?
Ex Sir_Oliver

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa proveri da li program još uvek postoji na mobu ili ga definitivno nema. A možeš da ga instaliraš ponovo, pa ga podesi da ti ne zaključava mob, i onda ga uninstaliraj. Moguće je da je sačuvao setovanja negde pa ih mob još uvek koristi.

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ne mogu ni da obrisem poruku koju sam dobio preko bluetooth-a tj instalaciju za taj program! kada kliknem delete na tu poruku on mi napise : GENERAL:ALREADY IN USE! sta da radim?
Ex Sir_Oliver

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Drzi dugme za meni 3 sekunde i onda sa "C" ugasi sve programe (u koliko ih ima vishe), pa probaj o5. :wink: :mrgreen:
Poslednja izmena od `Dr. Nick Riviera` u Pet, 03. Dec 2004. 20:34, izmenjeno 1 put ukupno.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

pa koliko sam ja skontao za taj problem nema pomoci sem formata! meni se isto desilo, dakle program kada ga istaliras on se nasnimi na onaj Z disk, na kojem ne mozes nista brisati, tako da ostaje zauvek...

probo ja i uninstall i da sve fajlove koji imaju veze sa autolockom rucno pobrisem ne vredi..

jeb*ga

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Mmm, probaj da drzish 'olovku' dok palish telefon [to sprechava paljenje start-up aplikacija], pa probaj o5 da ga uninstall-irash. :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Au, bre, NokiJa, pa ne može program da se "nasnimi" na Z disk, svašta! 8O
Z je Read Only, može da se menja samo flešovanjem, ako i tako uopšte može. Program "čuči" negde u pozadini, treba ga stopirati i moći će da se izbriše. Autolock postoji na Z disku, ali to je sistemska aplikacija i ne može se izbrisati. Sir Olivere, probaj ovo što je Dr. Nick napisao, trebalo bi da pomogne.

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

pazi pokrenem ga s olovcicom i u Appman ga ubijem i uninstall i on prestane da radi ali se i dalje nalazi na z disku, kako? ja to vec ne znam

na z disku ostane(postane il sta):
autolock.aif 64b
autolock.app 11.9kb
autolock.mbm 3.3kb
autolock.r01 174b
autolock.r03 180b
autolock.r79 180b
e kako to izbrisati? misli u sustini nije bitno, kao program je uninstaliran i ubiven, al otkud ti fajlovi onda tu?

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Baš sam iJa probao, kad ono neće da se izbriše tek tako. Rešenje- izvadiš telefonu bateriju na 5 dana i tanana, nema više zezanja(barem na mojoj 7610), ali ja sam sve to slučajno... :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ne pomaze nista...program sam obrisao ali i dalje ne mogu da obrisem poruku koju sam dobio preko bluetooth-a preko koje sam instalirao taj auto lock....jednostavno ne moze da se obrise....
Ex Sir_Oliver

Iverson
Banned
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 03. Dec 2004. 10:48
Lokacija: BIH

Post od Iverson »

novi sam na forumu,prvo zdravo svima!Eh probaj samo formatirati karticu i stavit novi flash,tako barem rade ljudi u radionici za popravak!!! :P :P

Pera
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 15:45
Lokacija: ZEMUN

Post od Pera »

Sir_Oliver napisao:ne pomaze nista...program sam obrisao ali i dalje ne mogu da obrisem poruku koju sam dobio preko bluetooth-a preko koje sam instalirao taj auto lock....jednostavno ne moze da se obrise....
Olivere, u setovanjima za poruke, promeni memoriju koja je u upotrebi, i kad te bude pitao da kopiras poruke na drugu memoriju, ti odgovori potvrdno :!:
Tada bi trebalo da mozes da obrises problematicnu poruku, a mozda ti to resi ceo problem.

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

promenim memoriju ali me on ne pita da iskopiram poruke.....uh kako se nerviram.... ima li jos neko neku ideju?!? programa nema,telefon se vise ne zakljucava sam ali ne mogu i dalje da obrisem onu poruku....snimljena je na phone memory i kad pokusam da je obrisem pise GENERAL:ALREADY IN USE!
Ex Sir_Oliver

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

nisam bas sve procitao mozda je ovo vec neko predlozio jel si probao uz pomoc fmenagera da je nadjes na c/system/mail pa da je iz njega izbrises usput kad naidjes na tu poruku u fm udji u proportis i sve stavi na off pa onda probaj :wink:

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

znas kako....mob sam nabavio pre par dana i jos uvek nemam fmenager tako da....probacu nesto vec da uradim...otici cu do ortaka da mi prebaci fmenager pa cu probati tako da je obrisem....
Ex Sir_Oliver

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ima li neko jos neku ideju mozda?!? ne znam sta da radim da bih je obrisao....... :( :( :( :( :(
Ex Sir_Oliver

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Sir Oliver
Pa, već ti je predloženo šta treba da uradiš, ali se očito ne snalaziš. Idi na www.gosymbian.com i skini "FileExplorer 1.11"...

@NokiJa
Z disk je ROM (Read Only Memory), odatle ide reinstalacija prilikom formata, gomila aplikacija se odatle pokreće, i ni jedan program NE MOŽE da piše po njemu. Autolock aplikacija koja se nalazi na Z disku je sistemska, dakle, sastavni deo OS-a, i nikako je nećeš izbrisati (osim da spržiš ceo ROM, i da baciš telefon). Takođe mi nije jasno šta je Ludak hteo da kaže :?:

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

uspeo sam! konacno! instalirao sam file explorer i obrisao ga...hvala svima! :D :D :D :D :D :D :D
Ex Sir_Oliver

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Sir Olivere, kasno sam primetio post... Taj autolock koji vidis na z nije program koji zakljucava tastaturu posle izvesnog vremena, vec neki programcic koji cini mi se, zakljucava sim karticu ili nesto slicno (dakle, neka od sigurnosnih opcija koja se aktivira/deaktivira vremenski uz pomoc pin koda). Mislim da 6600 nema "fabricki" ubacen "autolock" tastature (kao ni moja 3650) - to im je izgleda neki "fabricki" propust, posto tako nesto imaju i najjeftiniji telefoni, ne samo kod Nokie.
Kao sto rece Miskoni, sve sto se nalazi na z ne mozes da brises, niti da tamo nesto snimas, i ne trudi se dalje...

sinisterShow
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 17:38
Lokacija: NSad NNaselje
Kontakt:

Post od sinisterShow »

Sir_Oliver napisao:ne mogu ni da obrisem poruku koju sam dobio preko bluetooth-a tj instalaciju za taj program! kada kliknem delete na tu poruku on mi napise : GENERAL:ALREADY IN USE! sta da radim?
pazi...imao sam isti problem.....i ja sam otvorio jedan topic , valjda je "problem kod 6600...." ili tako nesto....
tamo ces videti Miskonijev post...negde predzadnji.....
objasnio bi ti sad ali..... u frci sam :))


poz

Odgovori