Nokia 6600 da li se moze SMS iz mob preneti U PC?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
alexxx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 02:32

Nokia 6600 da li se moze SMS iz mob preneti U PC?

Post od alexxx »

Zanima me da li se SMS iz telefona moze preneti u PC? Koji je program potreban za to, i da li se taj program dobije uz telefon ili se skida se neta? I ima li opcija da se prenosi i mms? Ove opcije su mi jako bitne!
Hvala

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Takođe mislim da ne postoji program koji to (prebacivanje SMS-a) može da odradi... Ja sam "peške" prebacivao neke drage porukice na sledeći način: prvo pokrenem aplikaciju "Notes", da dobijem pisanje nove beleške, zatim je "oteram" da radi u pozadini... (pritisnem dugme "menu")...
Uđem u porukice, stanem na tu koju želim i pritisnem opciju "forward" ("prosleđivanje"- naravno, ne prosleđujem je nikuda)... Na taj način se otvara mogućnost editovanja te iste poruke (bila moja ili tudja)... Kopiram "olovčicom" sadržaj te poruke u memoriju, zatim poruke "oteram" u rad u pozadini (ili ugasim), a startujem onu otvorenu belešku, i "pejstiram" sadržaj poruke... Ostaje samo da se ta nova beleška snimi, a kada to uradiš, možeš BT-om (ili IR) da je pošalješ na PC... Videće se kao .txt (tekstualni) fajl i možeš da je pregledaš/edituješ iz bilo kod tekst editora (MS Word, Notepad...).
Što se tiče MMS-a, to bi trebalo da ide lakše, odnosno, mislim da bi to PC Suite trebao da odradi (ispravite me ako grešim, ne koristim uopšte PC Suite), jer sam u Nokia Multimedia Playeru video opciju da vrti MMS-ove na PC-u (a taj program je deo PC Suitea)...

alexxx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 13. Jan 2005. 02:32

Post od alexxx »

Ovaj postupak koji si napisao mi je bezveze ne mogu da vjerujem da NOKIA to nije napravila! Ja znam da kod nokia 6230 i PC Suite koji se koristi za nju ima opciju MESSAGING i cim povezes mobilni sa PC odmah se sve poruke prenesu u PC. I mozes jos da pises sms preko PC tastature, mene sad zaniam da li tu opciju ima NOKIA 6600, da li je iko to koristio ili cuo da ima????

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

mozes to da uradis uz pomocu oxgen phone menager-a, cim povezes telefon sa njim imas u opcijama mesagebox ili tako nesto gde imas sve primljene i poslate poruke iz telefona :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Alexxx, ne koristim PC Suite jer nisam uspeo da povežem telefon i PC preko njega, a i nije mi nešto preko potreban da bih se dalje mučio sa njim... Zato sam ti opisao postupak kojim sam se snalazio kada mi je povremeno trebalo...
No, ako PC Suite taj postupak radi kod 6230 - radiće i kod 6600... Zašto onda uopšte i pitaš može li, ako si već probao? PC Suite za 6230 i 6600 u osnovi su jedan isti program...
No, evo još jedno rešenje koje radi isto ono što sam ti opisao, samo što štedi grdno vreme (nema "pešačenja") - program Message Storer... Prevara poruke u .txt oblik tako da ih možeš prebaciti na PC, bez petljanja i mučenja sa PC Suiteom... Imaš ga na Ludakovoj grupi (Yahoo), mislim da ga je okačio Miškoni...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Jeste, postoji "Message Storer" i "Message Saver", ovaj prvi je bolji, a našao sam i neki programčić "SMS tray", ali nisam stigao da ga probam. Kao client-server aplikacija, navodno čim telefon primi SMS on se prosleđuje na PC preko BT-a, a sa PC-ja može i da se šalje. Probaću ga pa ću izneti utiske.

Odgovori