OVI-store

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Evo i ja sam ponovo pokusavao sa obicnim notepadom da prepravim temu i uspem ali pri pokusaju instalacije neuspem uz obavestenje "Nemoze se otvoriti. Tip datoteke nije podrzan." Pokusavao sam i sa ovi-suitite i na klasican nacin da je prebacim u poruke ili na karticu i nece. Bemliga sta vise da radim i gde li gresim. Slika

Evo i slike.
Slika

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

deksicom, pogledaj ovaj link, tu ti je objasnjen postupak. 100% radi. Ja sad sve skidam sa Ovi stora na komp, pa sve sto je u .dm formatu, uz pomoc Notepad++ konvertujem u .sis i radi. Ako ne verujes, posalji mi temu u .dm formatu, ja cu ti je konvertovati.

zavodnick, toda81 je vec odradio svoje. :) Garmin je jos odavno instaliran. ;)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mezzano, probao sam i po tom upustvu ali neide mozda je do telefona, probacu sutra na 5228 da vidim mozda ce tamo hteti da se instalira.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, jupi je :)
deksicom, uvijek mozes meni da posaljes bilo koju app i ja cu da ti je prebacim u .sis tako da za to ne brines ;) Koliko god app zelis dnevno, ja ti sredim i vratim :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zavodnick, ma vido sam gde pravim gresku i aplikacije prepravljam samo uz pomoc Notepad++ . Obrisem sta treba pa save as i posle Rename i obrisem sta ima do "sis" ili dodam "sis" i to je to. DM aplikacija se odmah pretvara u ono sto treba.
Notepad++ mi je predlozio mezzano, i dugujem mu pivce. :D :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, pa treba samo da izbrises .dm i samo ostali dio stavis pod navodnike i to je to :) odnosno ako imas app zavondick.sis.dm a ti ovako uradis SAVE ASS... pod file name pises ovo
"zavodnick.sis" i kliknes na SAVE i problem rijesen :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma to sam sve ja znao sta da uradim ali ja sa programcicem xvi32 nikako nisam uspevo pa sam probao kao mezzano, sa Notepad++ i tu kad se ispisu oni hiroglifi ja sam brisao sve ispred slova z ali nisam brisao jedan prazan red ispred slova z i sinoc sam probao i to obrisap sam i taj prazan red i aplikacije se uspeju instalirati. Pazi ovom metodom se ne koristi xvi32 nego samo Notepad++ .

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »


zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, ja kad bih bacio oko na telefon u mraku sa ovom prvom pozadinom... Ja mislim da ni Hitnu ne bih uspio nazvati... deksicom, daj nesto svjezije... ljepse :) Recimo Soraja theme ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zavodnick, ma budi pristojan mislim Soraja je .......
Ali ja sam bas metnuo ovu prvu i odlicno izgleda, lepe boje narocito mi se dopada ova crvena pozadina oko ikone jer se jasno vidi po dnevnom svetlu.
Ukucaj u Zedge "babes hot" i imaces i boljih od Soraje mislim naprednijih spreda.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ja vec duze vreme koristim nokia evolve. background nije los. oficiall symbian anna kao i ikonice. ove nove okrugle mi se bas svidjaju

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, ja sam nju naveo, zato sto znam sta te "pogadja" :D No sve u svemu, probao sam ovu theme-u ali nekako mi je... ne znam :( Nisam darker :) A i prepadljiv sam covjek :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pojavila se nova verzija ovi-suitite sa kojum su uradili pravu stvar. Sada se aplikacije i teme mogu preuzimati preko kompa i nemora se telefonom ici na internet. Ukljuci se ovi-suitite i telefon se poveze sa njim, ode se na ovi store na kompu i klikne na "Send to mobile" i biras hoces da ti posalju link za preuzimanje kao ranije ili "Download on PC".
Bravo za Nokiu i njen OVI.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, bravo za tebe EXPLORERA :D U narednih par dana cu da probam pa cu da vidim kakvi su utisci :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ljudi jesam li samo ja u pitanju ili je ovi store prso. vec par dana mi izbacuje unable to connect to server gresku.
nadam se da je nakratko oboren zbog hack upada na developer forum. mrzi me da flashujem telefon

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

snenad, ja nemam apsolutno nikakvih problema s koriscenjem Ovi store-a. Ni sa oficijelnom Anna-om ni sa Belle koju sam danas novu verziju nasao i ubacio i koja do sad najbolje radi (bar meni). :)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

janka_88, bas bez veze. nista probacu da ga reinstaliram. ako nece nema ovija do flasha. a nadao sam se da nije do mene

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, eto vidis... Bas kao sto sam rekao za spisak! Neko je s tim programima imao problema, a neko ne! U svakom slucaju:" Zestoko se protivim... " :D
Meni OVI najnoviji radi savrseno!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Post od Sceka222 »

janka_88 napisao:snenad, ja nemam apsolutno nikakvih problema s koriscenjem Ovi store-a. Ni sa oficijelnom Anna-om ni sa Belle koju sam danas novu verziju nasao i ubacio i koja do sad najbolje radi (bar meni). :)
Kako si instalirao Belle?
Ja sam instalirao Anna bez problema koristeci samo "NaviFirmPlus_1.3" za skidanje Firmware-a i "Phoenix_Service_Software_2011.24.002.46258_Cracked" za dalji rad.

I samo jos ako bi mogao neko da postavi link za instalaciju Garmin-a. Meni je pri promeni firmvera ostao Garmin ali imam jos jedan C6-01 kao moj (burazerov) na koji nije instaliran pa bih mu to odradio. Ja sam moj kupio sa instaliranim Garmin-om tako da nemam pojma kako se to radi. Inace Garmin me odusevio kako radi, precizan, glasovne poruke se cuju jasno...


Pozdrav!

EDIT: Nemam pojma zasto se vide ovi razmaci izmedju reci, u editu i kad pisem toga nema?!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Sceka222, o instalaciji Garmina smo jako puno pricali i cak na forumu imas koliko hoces postova sa Garminom... Pretrazi forum i naci ces... Ako ne uspijes da nadjes, pokusacu nesto da ti nabavim!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori