i stariji symbian telefoni dobijaju update i delic anna os-a

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

ovaj browser nije los ali ne znam zasto im je bilo tesko da ubace pinch to zoom,ta opcija je bas korisna.... :wacko:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

kako mislis da ubace tu opciju na telefon sa rezistivnim touchom,
ova opcija je moguca samo sa telefonima koji poseduju kapacitivni digitajzer(touch),iz prostog razloga sto je kapacitivni touch napravljen iz vise "slojeva" :)

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

eto sad znam i to :) a na double click? moglo bi bar tako ako ne onako :) jbg nek smisle nesto za to im placamo :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

matrix_023, placas nesto kompaniji Nokia? Kada si kupio telefon platio si ga "as-is". Strogo gledano niti Nokia, niti bilo koji drugi proizvodjac, nema ama bas nikakvu obavezu da nadogradjuje OS, osim ispravki bagova. Sva nadogradnja koja se odradi je iskljucivo stvar procene proizvodjaca da ce kontinuiranom podrskom privuci nove i zadrzati stare kupce. Stvar je procene kompanije da li se ispalti dogradnja softvera starih modela.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

snenad napisao:kopitaneskita, takvu informaciju nikad i nigde neces naci. sta god da procitas to je samo nagadjanje. sto se tice samog update-a mozes da ocekujes novi browser, smilije, gubitak ovi chata i jos neke sitnice. ako ocekujes widgetized screen ne nadaj se. mozda bude i novog mail clienta kao na c6 sa html podrskom (ubacili su ga u n97 mini). ostalo su sitnice i bug fixes
a verovatno onda tek krajem godine, jer čitam da ni n8 ni c7 nisu dobili još apdejt na annu. a verujem da su im ta dva modela veći prioritet nego 5530.

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

tomas.hokenberi, pa sam si sebe demantovao sad :) ako sam ga kupio ksto kazes kako jeste to je ok ali ce svaki proizvodjac gledati da usavrsi to sto je moguce vise zbog razloga koji si naveo....ne vidim sta sam pogresno napisao kad sam rekao da sam ocekivao nesto sto nema u trenutnom update-u.Bice ga u sledecem mozda ili nece nikad to je njihova stvar ali ne bi izbacibvali X verzija softvera da nema ju nesto da dodaju ili usavrse.Da je tako svi bi svetski proizvodjaci kola prosli kao nas Yugo,pravili bi isti model vec 30+ godina....

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

matrix_023, nisam je sebe demantovao nego ti ne shavatas razliku izmedju obaveze i nadogradnje radi boljeg utiska na trzistu? Kada kupis telefon kupio si ga - nista ti dalje ne placas proizvodjacu, i nemas nikakva posebna prava, osim na otklanjanje bagova. Nokia nema apsolutno nikavu obavezu da odradi nikakav upgrade bilo kog starijeg modela ako proceni da joj to nije bitno u ovom trenutnku. Oni mogu ako hoce, ali nista ne moraju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

vidi ovako, morali ne morali oni ce to svakako uraditi radi sebe i kupaca koji koriste njihov proizvod tako da iako nemaju obavezu sigurno ce to uraditi zar ne?tako da mislim da ne vredi raspravljati o ovome jer svi znamo da ce update-uvek bit makar za modele novije generacije i novijeg godista

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma novi udate se napravi i isproba u samoj fabrici i ako ima poboljsanja on se i pusti u promet ali sa novijim verzijama sw... se nemoze ici u nedogled jer kad se dostigne neki maxsimum u radu telefona tu je kraj sa novijim verzijama a taj maxsimum ne procenjuju korisnici nego radnici kojima je to posao.
Jedan primer je kamera kod N79, kad sam ga kupio nimalo kamerom nisam bio zadovoljan ali bas poslednjim sw... su je doterali kako treba i to je to.

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

pa normalno...tako da ipak imaju moralnu obavezu da naprave nesto bolje za svoje korisnike.Nego anna je vec trebalo da stigne,sto kasne?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

matrix_023, pa uvek kasne... Zašto bi sad bilo drugačije? :smutny:

I od kad se ja sećam, NOKIA je uvek izbacivala telefone sa nedovršenim softverom i onda su i morali da izbacuju gomilu update-a... Sećam se nekadašnje N95-ice i problema sa RAM memorijom u prvom softveru (toliki problem je imala da nije mogla da pokrene ni jedan JAVA program) i tek posle nekoliko update-a su ovo sredili... :shock:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ninolina je u potpunosti u pravu da nokia uziva da izbaci nedovrsene sw pa dan nam kida zivce i da u nekoj od novih verzija sw delimicno ili potpuno resi pojedine probleme.Ta ram memorija je bila veliki problem,a ja sam svojevremeno pravio klonove nekih java app kao nor sto je mig33 i instalirao ih na tel i pokretao sto vise app da vidim koliko ram memorija moze da podnese :) Od starijih OS n70 je bio prava zver kada je ram memorija u pitanju
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

toda81, eto ti jos jedan od razloga zasto ljudi zeljno iscekuju novi software :) Da, slazem se s tim sa tobom i Ninolina, ali NOKIA nas je "navikla" na to i to je sad postalo "normalno", mada nije! Svaki telefon je "test" za kupce i time "osluskuju" trziste, mada mislim da su u poslednje vrijeme ogluvili i da bi pod hitno morali da nabave slusni aparat! :shock:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

zavodnick, Ovo je jako lepo rečeno, umesto da izbacuju kompletnije telefone, oni izbace model sa ogoljenim softverom pa ga posle u nekoliko različitih update-a popravljaju.
Da li je 5800 dobio update sa ovim novim poboljšanjima?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

znemanja, nisu jos. poslednji je izasao update za n97 mini i za sad je to to. nesto mi govori da ce na kraju biti dzaba smo cekali

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, i ja nesto kontam da ce to biti to, sto se tice NOKIA-e i novih software-a :(
Jednom rjecju, uzas jer i dalje ljudi koji imaju ove telefone cekaju, ali vjerujem, uzalud !
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

snenad, Šteta, a bilo bi fino videti kako novi update funkcioniše na 5800, pritom nije mi jasno zašto ne izbace i za 5800, kada je to softverski isti telefon kao i n97mini.
zavodnick, Koliko već dugo je najavljivan update na Anna-u za symbian^3 i ništa i dalje samo odlažu i odlažu, iako sam veliki fan nokie, pomlo gubim strpljenje sa njima.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

znemanja, nisi jedini... Zadnje sto sam procitao je druga polovina augusta, ali ne znam... Meni ne treba update jer imam N95 8 GB, ali drugim korisnicima je prijeko potreban... :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

zavodnick, Nokia je totalno nepouzdana u svojim izjavama, do sada je trebalo da imamo symbian Bell na S^3 uređajima, a oni još uvek odlažu update za Anna-u.
Primera radi 5800 je jedan od jako prodavanih telefona i danas se može nazvati dosta dobrim modelom, kada bi za njega izbacili update sa elementima Anna-e, to bi uveliko produžilo zivotni vek već poprilično odličnog modela.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

znemanja, znam znam, ali mala poptravka :D BellA :D
Znam za to sve, ali iskreno ocekujem sta ce dalje da se desi, ali nadam se da ce tako isto da zakasne i sa WM7, ali kako sam vidio N9, tesko da ce da s tim zakasne :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori