FeniX i N8...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
booyah
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pon, 24. Sep 2012. 01:08
:: Nokia N8

Re: FeniX i N8...

Post od booyah »

Ok, shvatam. Hvala!
Za sada ne zelim srpski, ok mi je i ovako. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: FeniX i N8...

Post od Deksi »

Evo uspeo sam da ubacim u n79 softver u kome je fm-trasmiter po upustvu sa prve stranice. Na internetu postoje razna upustva ali ovo koje nam napisao VeNoM, je najednostavnije i tacno. Ja bih jos dodao da se u telefonu mora promeniti produkt cod prema onom sortveru koji se skine preko navifirm-a. Ako se kod ne promeni phoenis u radji ok idemo sa strane na one 3 tačkice i otvori se ono što se skidali.on to prihvati nece odraditi potrbnu radnju za nastavak.

Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: FeniX i N8...

Post od Dulinjo »

Imam jedan veliki problem. Ovako, instalirao sam fenix 12, i pokusao sam da uradim dead flesh telefona zato sto kad sam sinoc pokusao da updejtujem noviju verziju V35 slucajno sam izvukao usb i telefona i ekran je ostao beo. Sve sam pokusavao sa fenixom da uradim i nista, stalno mi izbacuje u desnom gornjem uglu ERROR. U pitanju je Nokia N95 8GB RM-320. pokusao sam da updejtujem sa verzije V20.0.16 na verziju V35.0.1
Kako da resim problem? i koji drugi program da koristim da bih resio? cuo sam da se koristi nemesis, da li moze neko upustvo za koriscenje??

Dulinjo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 23:38

Re: FeniX i N8...

Post od Dulinjo »

Uspeo sam da namestim telefon. Odneo sam ga u servis i oni su mi namestili. rekli su da je crko boot

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: FeniX i N8...

Post od Deksi »

Nesto razmisljam, dali je moguce u paketu koji se skine uz pomoc navifirm-a zameniti samo jezicki paket i da u telefonu ostane ista verzija softvera a da se dobije i srpski jezik.
Softver koji imam sada u E72 i sanjime imam qwerty tastaturu i sve simbole gde treba. Ako ubacim sw... za balkan vise simboli nece biti gde treba. I ako je sve to moguce kako sad prepoznati jezicki paket.
Dali je radio neko ovo :unsure: .

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: FeniX i N8...

Post od Fox »

Deksi,treba videti u kom delu fw su fileovi za layout tastature,mislim da su bas u tom delu gde su i fileovi za odredjeni jezik...
Hm,a sto ne probas da flashujes tim fileovima kojima zelis,a zatim pomocu Magic key-a da remapiras ta dva slova?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: FeniX i N8...

Post od Deksi »

Izgleda da si u pravu, to je i meni danas palo napamet da iako promenim samo taj jezicki deo da ce se opet i pojedini simboli promeniti. Jer su sigourno oni tu i podeseni koji gde treba da bude.
Pa reko samo to da izmenim i ubacim isti sw... Jer za balkanski pc. nepostoji verzija 091.004 nego niza 091.003 i onda bih morao valjda na osnovnu tojest prvu verziju pa onda na onu koju zelim. E to mi je malo rizicno zato sam hteo ovako bezbednije.
Ma nesmeta meni sto u njemu nema Srpskog, nego ako se nesto resim da ga prodam sigurno cu ga brze i bolje prodati ako ima i Srpskog jezika u njemu.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: FeniX i N8...

Post od Fox »

Deksi,downgrade za E72 je prakticno nemoguc,bar ne u kucnoj radinosti.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: FeniX i N8...

Post od Deksi »

Fox, znaci jedino mi ostaje da se nadam da ce se pojaviti 091.004 za balkansko podrucje i tad odradim to sto zelim.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: FeniX i N8...

Post od Deksi »

Pokusah veceras da flesujem jedan n85 ali nisam nikako mogao. Radio sam mu i reset ali i nakon toga fenix nije hteo da pokrene proces. Ovo mi se prvi puta desava. Evo i slike.
Slika

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: FeniX i N8...

Post od Sale_M »

Deksi, nije ti uspeo flash,jer nisi skinuo i ubacio u folder za flash sve potrebne fajlove.Fali ti ovaj sto pise 8g.fpsx,moras da ga skines preko navifirma pa probaj ponovo da flesujes ne bi trebalo da imas problema.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: FeniX i N8...

Post od Deksi »

Pa sad je gotovo telefon sam vratio prijatelju. Ma video sam i ja da trazi jos nesto ali preko navifirma sam obelezio all i racunam da je skinuo sve medjutim eto hvaliolo je nesto. Hvala sale.
Ma on je na moj predlog oradio ota update softvera i posle toga telefon mu se usporio i prijavljivao je sistemsku gresku, zbog cega ko bi ga znao. Ali on je i posle hard reseta vec povratio potrebnu brzinu i nema vise sistemsku gresku da prijavljuje, ali ja reko ajde i da mu ponovo reinstaliram softver.
Ja kad im vratim telefon nepricam im sta je uradjeno nego im dam da vide kako sad radi a ovaj je skakao od srece i sto sam mu resio problem i zbog par ubacenih aplikacija, a oni zacudjeni "pa ja to nisam ni znao da ovaj telefon i to moze" :ohmy:

goran_bl
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2013. 11:20
:: HTC Dash 3G
:: Nokia X2-00

Re: FeniX i N8...

Post od goran_bl »

Ja sam sve odradio po uputstvu. I kad kliknem na "REFURBISH" izbaci obaveštenje da nije nađen .mcusw fajl, a on se nalazi u folderu.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: FeniX i N8...

Post od acamatic »

goran_bl, idi na opciju "Update Softvare" hoce nekada da zabaguje fenix pa ti to izbacuje,a ako ti opet izbaci tu gresku na Update softvare,onda idi u opcije i crveni fajl skroz dole obrisi slobodno...

mili_nemanja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2013. 19:14
:: c6

Re: FeniX i N8...

Post od mili_nemanja »

imam problem sa c6 nece da da podigne sistem, dugme za kameru mi ne radi da bi mogao sa tipkama da ga resetujem,kada pokrenem navi kucam model i sta dalje u onim opcijama da stikliram hvala unapred pomagajte

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: FeniX i N8...

Post od jerkann »

mili_nemanja, skini sve slobodno, aposle će ti Phoenih tražiti samo neophodno.

Odgovori