Symbian je zvanično mrtav! :(

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

bestboy, do 50ak evra su refubrished iz E serije jer imaš po 3 vrste paketa uz telefon pa cena varira za 10-15e. Za 6630 je od 28-40e, drugar je imao taj telefon tamo 2006-2007, sjajan telefon!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Deksi »

Neradi fabricki mail klient, negde posle nove godine je to prestalo sa radom. Napravi se sanduce za zeljenu e adresu ali dzabe kad neradi sinhronizacija. A to je bila odlicna funkcija koju je imao E72. Kako su uspeli to blokirati neznam ali jesu.
Mail sanduce se moze proveriti preko pretrazivaca ali nije to to.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

Bas steta, da da secam se na e72. Razmisljao sam se da se vratim na simbijan i da imam tako mejl, whatsapp i tapatalk za nesto na brzinu proveriti a tablet za neko duze surfovanje. A jos vise zbog qwerty tastature i baterije od sigurno 5 dana, jbt zaboravim kad sam ga napunio. A jel se jos mogu naci aplikacije za simbijan na netu poput valjda onog netquin task menagera ili xplorera i onog velikog sata za screen saver valjda cLock?

Edit: Ashu 302 sam prodao prosle zime bas zbog toga jer su ukinuli mejl podrsku i neku stock aplikaciju za socijalne mreze ali to mi nije biko bitno jer ih ne koristim.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Deksi »

Ma te aplikacije koje nisu zavisne od servera se idalje mogu naći i one idalje rade.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

A pitanje koliko ce jos i whatsapp da radi na simbijanu i da li su download linkovi tih drugih, starih aplikacija jos "zivi". Velika steta za sjajan sistem i telefone koji su ga koristili.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od acamatic »

Nigde zvanično ne stoji za WA. A što se tiče linkova, sve ih je manje aktivnih. Tako da većina stvari se skidaju preko prijatelja koji već imaju negde sačuvano.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Deksi »

Evo veceras sam mu uradio i hard reset i neradi ni profi mail ni fabricki e-mail. Profi mail znam sigurno da je nekad radio na n79.
Jedino da probam sa hot mail nalogom ali mislim da tek pa tu je symbian blokiran.

Eh malo sam se i podsetio hakovanja i ostalog, lepa beose to vremena. :wink:
Zar niko vise ovde na forumu nema symbian i da proveri dali mu radi fabricki klijent za sinhronizaciju e-poruka.
Aplikacije ja idalje cuvam tako da ako nekome trebaju tu sam, ali su mahom za s60v3.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od acamatic »

Nije bitan nalog, ni sa njim neće da radi. A Outlook je odavno izbacio obaveštenje da nema više podrške za symbian. Nemam više dodira sa N8icom jer sada koristi majka. A i mislim da ga više niko i ne koristi na forumu.
A za aplikacije naravno da ih čuvam, pa kome trebaju isto(ako imam) neka se obrati i proslediću.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

Tesko da vise rade serveri za mejl za "starije" telefone. Mnogo mi je krivo, pukla me neka nostalgija i opet mi se ima simbijan i kao sto rece Deksi, hakovanje sertifikata preko xplorera ehhhh bilo lepo nekad :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od znemanja »

Deksi napisao::
Zar niko vise ovde na forumu nema symbian i da proveri dali mu radi fabricki klijent za sinhronizaciju e-poruka.
Aplikacije ja idalje cuvam tako da ako nekome trebaju tu sam, ali su mahom za s60v3.
Probah malo pre na N8 i ne radi. Probao sam sa gmail nalogom i ucita samo neke poruke od pre 7-8 godina, sa Yahoo nece uopste da radi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

Nece, i na asha modelima su ukinuli email i podrsku za socijalne mreze.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Cooomi »

Kolege, evo ja koristim Symbian i to mi je jedini telefon, bas sa njega i pisem ovde, radi mu e-mail (fabricki, spojen na google i yahoo racune), opera mini (preko koje pisem ovaj komentar) i whatsapp koji i dalje dobija apdejte sa vremena na vreme... :)
Ja sam isto tako odlucio da malo odmorim od androida i wp pa sam pazario Nokiu 808PV, al sada, posle pola godine koriscenja nokie malo mi nedostaje Android... :) Sad ako neko naleti da ga pazari pa da se pocastim sa nekom ozbiljnijom masinicom ;)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od toda81 »

Jeza me prodje kada pomislim na sve to sta se proslo sa symbainom i cudesnim x-plorerom kojim su, pored cackanja po systemu mogale da se edituju php skripte i java aplikacije. Kolnirao sam java app svojevremeno pa sam mpgao da imam koliko god zelim opera mini ili mig33 i kolicinu ram memorije sam proveravao i takmicio se sa drugovima tako sto vidimo ko ce vise java aplikacija da pokrene u pozadini :D
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od Deksi »

Cooomi, pa mozda njega jos pustaju jer je poslednji symbian telefon.
Da opera radi jos uvek. Od nove godine su oni to prekinuli za starije telefone. Imam negde onaj emoze probacu i sa njim.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od janka_88 »

Pa ja imam E72 i na fabričkoj mail aplikaciji aktivan gmail nalog i uredno učitavam sve mail-ove. Razmišljam da nabavim jedan 808 Pureview da eto obilježim vrhunac jednog prelijepog vremena koje mi je Symbian donosio, a poslije N8 mi je taj 808 ostao neostvarena želja. :)

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od filip89x »

Deksi, Na 808 rade, mejlovi ( fabricka aplikacija) 8) viber, whats app. Radi fabricki browers ( ja taj koristim bolji mi je i brzi od opere. Jedino sto mi otvara Operu store, kad idem u nokia store. Koristim i youtube aplikaciju ( modovna verzija), vrh radi i ona! Vremenska prognoza vishe ne radi, do skoro sam koristio WeatherHD odlicna aplikacija prelepog izgleda ali ne moze vishe da prima informacije o vremenu :(

Kad gledam naxi bg kamere da vidim gde je guzva ucita odmah na fabrickom browersu, dok moja druga "pamenta Nokia" Windows phone ne moze da ucita nista :P

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od 9R94 »

Verovano na 808 PW sve to radi jer je kod nje bese symbian belle. Jaooo sad mi se jos vise ima e71 ili e72 pa makar samo malo za whatsapp i surfovanje :D

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od AndroMan »

janka_88 napisao:Razmišljam da nabavim jedan 808 Pureview da eto obilježim vrhunac jednog prelijepog vremena koje mi je Symbian donosio..
I ja isto tražio 808 dugo vremena, i juče konačno naleteh na jedan u odličnom stanju. Tako da eto mene posle 5 godina ponovo na dragom Symbianu. :) Ako ti ispadne prilika nabavljaj, jer ako ništa drugo kamera je stvarno neponovljiva.

Momci, može li se naći neka 3rd party kamera aplikacija koja će mi omogućiti kontrolu shutter speed-a, ili makar prikaz koliki SS telefon odredi?

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od filip89x »

Jedina 3rd party app da valja je camerapro, al nema Shutter speed... Ovde sam objasnio kako se dobija 2.7 sec speed pa pogledaj, naravnao kamera mora da bude u 34mp ili 38mp... http://mobilnisvet.com/forum/viewtopic. ... &start=100 Na poslednjoj strain, poslednji post.

Camera pro ima opciju da izvuce 41mp i jpeg kompresiju od 100%... Al nista specijalno, ja uvek koristim stock aplikaciju definitivno je najbolja...

AndroMan, Dobrodosao u klub 808 8)

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Symbian je zvanično mrtav! :(

Post od AndroMan »

Hvala filipe :wink:
Probaću da se što pre uvežbam da koristim 808. :)

Odgovori