N6681-Bluetooth,resetovanje i jos neka pitanja

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

N6681-Bluetooth,resetovanje i jos neka pitanja

Post od cale »

Kao sto sam naveo u naslovu posta,desava mi se da nakon uspostavljanja veze sa kompom preko Bluetootha telefon se sam od sebe Restartuje. :? O cemu se radi?I kako resiti ovaj problem? :? Takodje me interesuje da li ovaj telefon poseduje FM Radio i da li nase mreze podrzavaju Push to Talk? :unsure:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

cale, to se i meni dešava, ali povremeno....ja fino restartujem i fon i komp i posle je sve ok....a što se tiče Push to Talk-a, možeš ga koristiti...Sasa_NS je pisao o tome, i dao link za skidanje tog programa...mnogi su ga i isprobali...nadju tu temu pa ćeš videti :wink: :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Naše mreže još ne podržavaju Push To Talk, a program "Visual Communicator" koristi gprs za prenos podataka...
viewtopic.php?t=3068

Kupio si telefon a ne znaš negove mogućnosti? :? Nema FM Radio...
Koliko ti se često restartuje mob i kada se restartuje, prilikom prebacivanja podataka ili pre toga?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ja vrlo dobro znam njegove mogucnosti.Medjutim me zbunuju pojedine tvrdnje,iz nekih casopisa.A neki tvrde da nema PTT kao ni EDGE :dry: Tel. mi se resetuje prilikom prvog kontakta sa BT na kompu.U 15% slucajeva.Dakle,pre prebacivanja podataka :disgust: Da li se mozda radi o neslaganjima standarda BTa?Na kompu je 1.1(ili cak 1.0) a na fonu 1.2? :?

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Ima i PTT i EDGE!!! Sto se tice Bluetootha, ne znam sta bih ti rekao - ja imam 6681, sa verzijom softvera 3.10.6 od 11-04-05 i radi k`o avion, bez ikakvih problema. Jedina zamerka je sto se podesavanja za kameru ne pamte u memoriji telefona, nego uvek moram da posvetljavam sliku ili menjam kontrast.
Pozdrav svima!

Marko MI2
Stop the madness!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Cale, koji BT koristiš? Jesi li probao novije drajvere? Može da bude i firmver u mobu, što kaže Marko... Međutim, i BT ima svoj firmver koji delimično zavisi i od drajvera. Ako si u prilici, pozajmi od nekoga drugi BT da probaš, ili probaj mob-mob komunikaciju...

Uporedite Marko i ti detalje - verzija FW-a na mobu, koji je BT, koji su drajveri...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Koji imas BT? Probaj reinstall drivera ili update istih... Takodje bi mogao da probas kod nekog druga il tako nesto, ocu da kazem na drugom kompu i s drugim BT-om. :)
Zaobilazi te casopise... :dry: Kakve se tu gluposti lupaju... :lol: Ja to kupujem da bi se doobro ismijao... :lol: Strucnjaci pusti... :dry: :lol:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nema to veze sto ti je na fonu 1.2 a na kompu 1.1 jer mi je i ranije sa D500 i sad sa 6680 sve super sljakalo a isto se ne poklapaju"standardi"ali to nije neka razlika vec je samo 1.2 malo brzi tako da sumnjam da imas problema zbog toga!
Moze biti da ti je zbog verzije software-a jer sam negde citao u vezi novijeg softvera za mislim 6630 da je ispravljena greska oko lose bluetooth veze a 6630 i 6681 su isti telefoni sa razlicitim maskama (patentirano Nokijino ponasanje) tako da ce verovatnije biti to u pitanju ili los bluetooth uredjaj a tu vec nema mnogo pomoci,mozda da probas sa novijim drajverima za isti ali dzaba dobar softver ako nevalja hardver!
Pozdrav 8)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Lomnica_city, ne verujem da je baš tako drastično... :uhuh:
cale, ako imaš MSI BT skini nove drajvere sa njihovog sajta ili ceo softver pa probaj :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ima moj tjale 6680 i nema problema sa bt, a non stop ga koristi ( bt handsfree zakon :)
Lomnica, 6630 i 6681 nisu isti tel sa razlicitom maskom... :uhuh: ko bi onda qpio 6681 da je tako...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

lomnica je u pravu potpuno isti samo sto je kod 6681 ekran sa 262000 boja,sve ostalo je isto,procesor,kamera,os

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa nisu baš isti telefoni, svašta...
Pre svega, 6681 ne podržava WCDMA 2100, 64-polifon je, ima interfejs za 18-bitni displej, blic, nešto doteraniji softver...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Auuuu koliko drasticnih razlikaaaa!A i ta razlika u ekranima je slabo primetna a ostalo je manje vise isto,kao sto rekoh patentirano Nokijino ponasanje da pravi telefone koji se razlikuju u par sitnica i onda ih naplati kao novi model!
Pozdrav 8)

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Sto se nerviras?! Zasto Nokia ne bi dodatno zaradila, ako ljudima male razlike u telefonima ne smetaju?!! Licno mislim da bi 6681 bio savrsen da ima samo jos radio. InfraRed, a pogotovo 3G mi nisu potrebni!
Pozdrav svima, samo opusteno! 8)

Marko MI2
Stop the madness!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ko se bre nervira,zar nisi video smajlila kulera na kraju!? :uhuh:
Kad i ako kod nas dodje 3G bice super ali do tada se slazem da je to luksuz mada infrared kod Symbian telefona ima sta da trazi (zbog par programa koji su mu nasli primenu) a za radio mi stvarno nije jasno zasto ga od toliko novih dobrih modela stavise bas u 3230 koji bas i nije nesto a u ostalim ga izostavili!?
Pozdrav 8)

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

InfraRed je najbolji za prebacivanje kanala TVa telefonom, kada radi. Inace, radio bi trebao da postane naizostavna stavka svake naredne Nokie i telefona uopste!
Pozdrav svima!

Marko MI2

P.S. - Nego, cale, jesi li resio svoj problem sa BTom?
Stop the madness!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

mi2scg u potpunosti se slazem.Samo neznam koja im je fora napraviti exxtra telefon bez FM Radija? :? InfraRed tu i tamo,ajde....ali radio...neznam.Dati tolike pare za fon sa full funkcijama a da nema FM je :dry: Ali dobro...konacno je STEREO :lol: P.S.Nisam.Verovatno je problem u PC Suite od prethodne N6670 :unsure: Nisam instalirao PC Suite sa CDa koji sam dobio....mada ne vidim u cemu bi bila razlika???? :?

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Moze da bude razlike, posto sam negde na forumu procitao (Miskoni napisao) da su novije verzije PC Suitea dosta poboljsane u odnosu na ranije. Pokusaj, nemas sta da izgubis!
Pozdrav svima!

Marko MI2
Stop the madness!

Odgovori