Konačno! N serija - 2 talas u prodaji!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Konačno! N serija - 2 talas u prodaji!

Post od gajic_ivan »

... doduše u Aziji, ali to samo znači da će se pojaviti i kod nas za koji dan/nedelju/...
"Izbačeni" su i N91 WCDMA, N80 i N71...
Zanimljivo je da postoje dve verzije N91 > WCDMA i GSM, a najavljen je kao telefon koji podržava i jednu i drugu mrežu... ali u jednom pakovanju ;) . Pošto od ove prve nemamo nekakve vajde, a GSM verzija je i dalje pod "Comming soon" izgleda da će se ostvariti predvidjanje da će se ovaj telefon u Evropi pojaviti tek na leto.

update: Na Evropskom tržištu pušteni su u prodaju N71, N80 i N91 (onako kako je i najavljen 3G/GSM model u jednom pakovanju)... N92 stiže na leto...

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

N80 info:

Skinut znak "Coming soon" sa Nokia Europe sajta!!! :D
Postavljene su i "Support pages"
ako nekoga interesuje evo userguide za N80 :)
h**p://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N80-1_UG_en.pdf

Sreca sreca radost :)
NOKIA N8

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

jedva cekam da vidim i to cudo n80 mada mi je i n71 gotivan dosta...samo da se pojave kod nas pa da vidimo i komentare prvih korisnika :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Izgleda da ce kamera na N80 biti veliko razocarenje
ne znam dal smem da napisem link za drugi forum gde mozete da vidite slike
napravljene sa N80 uporedo sa nekim drugim slikama
izgleda prilicno jadno!!!!
NOKIA N8

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

i ja jedva cekam da dodju ta cuda kod nas , n80 mi je extra telefon , n92 takodje , dok n71 onako , vidjechemo kad dodje kod nas.
Crystal, naravno da smijesh da napishesh link nekog drugog foruma , ajd daj da i to vidimo , mada ja koliko sam vidio ima odlichnu kameru , a mozhda cje s novim verzijama softwarea biti i bilja 8) :wink: :) :D :lol:

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Evo linka
http://www.howardforums.com/showthread. ... ge=1&pp=15

I ja sam vidjala neke slike, i delovale su super
ali ove su ocajne...
Na istom tom topicu imaju slike napravljene sa nekim Sharp telefonom
koje izgledaju savrseno

sharp bolji od nokie
pa odoh da skocim sa terase...........
ne verujem :)
NOKIA N8

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

sharp je uvek bio bolji od nokie sto se tice kvaliteta slika i video klipova... tu je sharp najbolji od svih proizvodjaca koji prave telefone za evropsko trziste... :)
naravno da su lose slike kada nema af.... ja lepo pricao neki nisu verovali... :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

Sto se tice fotki slikanih sa N80 - nema šanse da budu lošije od k750i i sličnih! N80 ima kameru od 3Mpx :ohmy: , a jedini problem koji se povodom kvaliteta slike :( može pojaviti je softverski. Setite se kakve je katastrofalne :wacko: fotografije imala prva i druga edicija N70! :blinky:
Kad su joj konačno promenili u pdateovali softver - sve se sredilo. Ista će priča biti i sa N80

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Poznato je da je Sharp ubedljivo najbolji telefon po kvalitetu ekrana i kamere.Takodje ista firma isporucuje ekrane Motoroli i Lg-u.Mislim da se ovde ne pise o digitalcu vec o mobilnom telefonu.Postoji praksa da kada postavite pitanje o nekom telefonu(primer k-750)svi pocnu o kameri kao da je to digitalni fotoaparat a ne mobilni telefon.Naravno da je dobro imati sto bolju kameru ali nijedan telefon ne moze zameniti digitalac bez obzira sto bi svi to zeleli.Uvek je simbian telefon sa prvim softverom bio problematican ali se to kasnije ispravi.(Malo ko ce kupiti telefon odmah po izlasku iz vise razloga-cena,nedostatak aplikacija,nedoredjen softver..)
LG G2 Black,16GB

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Schkomi napisao:Sto se tice fotki slikanih sa N80 - nema šanse da budu lošije od k750i i sličnih! N80 ima kameru od 3Mpx :ohmy:
Kako da ne,jos da je tacno to sto si napisao!Nije sve u MPx-ima,on ima kameru od 3MPx ali NEMA autofocus,a jos ako,kao i dobar deo Nokia,ima slabiji CMOS senzor onda NEMA SANSE da mu bilo kakav softverski upgrade odjednom poboljsa slike da budu bolje nego na K750 ako su sada dosta gore!Poboljsanja su moguca ali ne za nekoliko desetina procenata!
Pozdrav 8)

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Slike koje komentarišete uslikane su prototipom N80! Nemoguće da bi pustili u masovnu upotrebu telefon sa kamerom koji pravi onakve fotografije... pa čak iako je u pitanju Nokia :roll: Čekajte da se telefon pojavi u prodavnicama pa ga onda komentarišite...
make. believe

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

ove slike shto je okachio `Dr. Nick Riviera`, su meni odlichne slike , sasvim zadovoljavaju , meni su bolje od onih koje sam imao priliku da vidim od K750i . 8) :wink: :) :D :lol:

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

Da, da... Slike su stvarno dobrog kvaliteta, mislim s' obzirom da je ovo fon... Ne znam, koliko ce na primer biti kvalitetne fotografije SE k800, posto vidim da im je rez fotografija slicna, predpostavljam da ce biti ok! Sta vi mislite?
Poz! 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

slike su me malo razocarale meni d600 pravi isto takve a i video klip na testu nije bas odusevio, malo sam razocaran :smutny:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da ce slike slikane SE K800i biti mnogo kvalitetnije jer SE ima auto-fokus... nokija i dalje drzi do tih nepoznatih razloga da u svoje modele (moze se reci,top-modele) ne ugradjuje auto-fokus... gledam slike slikane N70 i SE D750i...D750i je sigurno "u vodjstvu"...pozz 8)

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

gajic_ivan napisao:Slike koje komentarišete uslikane su prototipom N80! Nemoguće da bi pustili u masovnu upotrebu telefon sa kamerom koji pravi onakve fotografije... pa čak iako je u pitanju Nokia :roll: Čekajte da se telefon pojavi u prodavnicama pa ga onda komentarišite...
E pa evo fotografija slikanih sa N80 koji nije prototip, vec kupljen u slobodnoj prodaji!!!!
Presrecni vlasnik je jedan Italijan :D
enjoy...

http://freeforumzone.leonardo.it/viewme ... 1&idd=5217


p.s.: Cena N80 u Italiji je 640e ! sweet :D
NOKIA N8

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Ja sam sebi nabavio jedan primerak N91... doduše u digitalnom formatu... a i radi mu samo muzički pleyer :lol: Reč je o skinu za WMP10 koji možete preuzeti OVDE!
Kada preuzmete datoteku, samo je raspakujte u folder sa nazivom (recimo) N91 i taj folder prebacite u Program Files/Windows Media Player/Skins...
Ovako treniram sebe da mi dosadi N91 tako da ne moram da je kupujem i onda će mi ostati više para za N80, he, he :lol: :lol: :lol:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gajic_ivan, hahaha ....... mnogo dobar fazon .... mogao bih ja sebi onda da nacrtam laptop, pda i kola pa da ih izgustiram :D :D

pozdrav

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Jel' ste videli vi cenu N91 :o ? Ne ne... nisu normalni... 1500e!!! A za godinu dana ce pasti ispod 300 :shock: Pa ne ozbiljno... Nego ima takvih koji ce i to da kupe. A ta cena je tolika samo kod nas... jel' postoji neka kontrola ovde?! E, stvarno je bezveze...
Jedino mi preostaje da za te pare kupim neki najnajnajbolji laptop i kao skin za winamp ili wmp 10 stavim sliku nekog Nokia telefona...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori