mutan wallpaper 6630

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
dejan_85
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2006. 23:58

mutan wallpaper 6630

Post od dejan_85 »

Ne znam da li je to normalno ali ali kada gledam sliku iz galerije koju postavim za wallpaper,ista slika kada je na wallpaperu bash je mutna za razliku od one u galeriji da li je tako josh nekome ?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dejan_85, pa slika koju imas u fonu moze biti razlicite velicine i kvaliteta...kad je gledas u galeriji ona nije postavljena u full screen-u...a kad je postavis za wallpaper, ona se rastegne na ceo ekran i normalno je da, ako je losijeg kvaliteta, tada bude mutna...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

ne znam, ninolina, ali meni slika, koju postavim za wallpaper, nije 'razvucena' preko celog ekrana (imam 6630), a ako je tako i kod dejan_85-a, i jos mutna, e onda je to problem, jer se slika postavi za wallpaper isto kao sto je gledas u galeriji,... i jos je mutna!? :o
Mada, rezolucija slike jeste vazna, ali ne bih znao u cemu je ovde konkretno problem... Pokusaj mozda da ugasis/upalis fon, pa vidi, mozda je do toga!? A koju verziju softvera imas?

stefm
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 23:56
Lokacija: Indjija

Post od stefm »

Ninolina je donekle u pravu. Imam 6630 i kada se slika gleda u galeriji ok je, ali kada se postavi za wallpaper razvuce se i mozda malo pobledi, ali kod mene nije mutna s obzirom da mi je vecina slika rezolucije 1024x768 i 1280x960.

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Isto je i kod mene na 7610...
Bez obzira koje je velicine i kvaliteta slika, (cak i kad je tacno 176x144 px sto je velicina wallpapera)
u svakom slucaju na standby-u kao wallpaper je malo mutnija i boje izgledaju bledje nego kad se gleda iz galerije...
bezveze...
izgleda da je active standby tako i namesten da bude bledji ,zasto... pojma nemam
al ocigledno je da je kod svih tako...
i nece ti pomoci resetovanje telefona :)
NOKIA N8

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

6630 ima jos jedan mali bag, tako da i wallpaper (cak i oni koji su tacno 176 u sirinu) ne popunjavaju celu povrsinu nego sa svake strane ostane po red od jednog piksela... ume da smara :dry:

pozdrav

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

kada imash neku malu sliku , otprilike rezolucije 120*160 normalno je da che slika biti malo mutna jer je razvuche preko cijelog displeja , mozhesh cak i da vidish nekada one malo kockice , a da ne pricham o slikama manje rezolucije , dok kada shtavish sliku neke veche rezolucije onda je sve ok , isto tako je i na comp-u 8) :wink: :) :D :lol:

dejan_85
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 10. Apr 2006. 23:58

Post od dejan_85 »

sliku koju sam stavio na wallpaper sam ja sam resizovao i taman je za wallpaper pa opet kad je gledam iz galerije extra je oshtra(normalna) a kad stavim za pozadinu zamucena je tako da mi je to bilo cudno i rezolucija bar u mom slucaju nije problem....

Odgovori