Radio(fm)-6630?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Radio(fm)-6630?

Post od marebrus »

Moze li i kako ako moze da se slusa radio na 6630? Postoji li program ili neke specijalne slusalice? HVALA!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

6630 nema ugradjen radio,moze da se slusa preko GPRS,ali je to mnogo skupo,a imaju i posebne slusalice sa radiom,ima da se uzme i u BG u Mobis radnji koja je ovlasceni distributer nokie,i te slusalice kostaju oko 30e.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A kod kineza imas za te pare jedno 15-ak radionceta da uzmes,slicnih gabarita pa kad ti se slusa radio... :D
Pozdrav 8)

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

milan91, ne mislis valjda na hdr-1 slusalice, one ne podrzavaju 6630 nokiu koliko ja znam, najbolje ti je da kupis sebi audio adapter ad-15 koji mozes naci najlakse u originalnim nokia shopovima... :wink:
rocK for ever

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

rocK napisao:...najbolje ti je da kupis sebi audio adapter ad-15 koji mozes naci najlakse u originalnim nokia shopovima...
Koliko ja znam, ad-15 adapter sluzi da se na telefon prikljuce slusalice za obicnim 3,5mm ulazom. Taj adapter nema nikakve veze sa FM-om. ;)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ali mislim da AD-46 ima radio,bar mislim da je tako ali je naravno i dosta skuplji od AD-15 pa tako opet dolazimo do neisplativosti svega toga,za te pare imas da kupis polovnu a dobru 6510 ili 8310 i slusas radio do mile volje a imas i bekap telefon!
Pozdrav 8)

marebrus
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 18. Jul 2006. 19:55
Lokacija: bg, brus

Post od marebrus »

Hvala svima, jos mi samo kazite koji su to original shopovi u Beogradu i gde se nalaze???
Pozdrav :)

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

vlajche, ima 100% , pise na originalnom nokia site-u , provjeri ak hoces 8) :wink: :D , a ad-46 sluzi samo da bi mogao slusati mjuzu preko 3.5mm sluski.
rocK for ever

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

NE,nisi u pravu,imam AD-15 i mogu da potvrdim da NEMA FM radio,on je taj koji sluzi samo kao adapter za 3.5mm slusalice a AD-46 ima i radio!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ni ad-15 ni ad-46 nemaju FM ..... oba modela mogu da budu antena za radio ukoliko sam telefon ima FM tjuner ....... razlika je u tome sto je ad-15 samo kabl sa 3.5mm prikljuckom, dok ad-46 ima i mikrofon, taster za uspostavljanje/prekid veze i potenciometar (koji ne radi na vecini telefona)

pozdrav...

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

rocK, znam care zasto verovatno ti to mislis. Evo sta pise na sajtu nokie:
The adapter lets you listen to FM radio or music tracks with stereo headphones, which have standard 3.5 mm plug in. The adapter does not contain a micropone, so you need to unplug the adapter to make or receive calls.
Pise da mozes da slusas radio ALI samo na onim telefonima koji vec imaju tu mogucnost (npr N70). Ovde je naglasak na tome da mogu da se prikace slusalice koje imaju 3.5mm ulaz.

A i b_udder i Lomnica_city su ti potvrdili informaciju. :P

Pozdrav ;)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Pa koja je razlika onda izmedju ad-15 i ad-46?
I jos jedno pitanje, koliko kostaju ovi adapteri? Mnogo bi mi dobro dosao jedan, napokon sam kupio MMC karticu za telefon, pa sad ima mesta za gomilu MP3 .... kameru svakako nemam na telefonu :)

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Jager napisao:Pa koja je razlika onda izmedju ad-15 i ad-46? ...
Jager, u dva posta iznad tvog pise:
b_udder napisao: ....... razlika je u tome sto je ad-15 samo kabl sa 3.5mm prikljuckom, dok ad-46 ima i mikrofon, taster za uspostavljanje/prekid veze i potenciometar (koji ne radi na vecini telefona)...
;) :)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

vlajche, hvala ti ..... stvarno sam slep, cak i pored toga sto imam poprilicnu dioptriju :D :D A procitao sam, samo nisam konstatovao sadrzaj ... eh :)
Zna li neko cene? Ili je i to vec negde odgovoreno? :blinky:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Da li sam ja lud ako mislim sledece
da Nokia nikad nije stavila FM odvojeno na kablove,
da ne postoji Symbian program koji bi omogucio klasican prijem FM-a
??? :-o

Obratite paznju sta kaze b_udder, to je sto je.
Lomnica_city, pa sve u jednom, sto opet chinaFM, mada ideja sa 6510&8310 backup nije losa.
;-)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ja sam nasao odvojeni radio za 6630,ja sam to napisao ali je neko pojeo moj post :o ,ali evo opet,na ovoj adresi su te slusalice:
http://www.nokia.com.hr/id28066.html a evo i dokaza da podrzavaju 6630

Slika

Inace slusalice imaju da se nabave kod nas u radnji Mobis koja je ovlasceni distributer nokie,ima reklama gore u levom uglu.A da cena je oko 30e.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Jager, ja sam ad-15 platio 20e (posle se ispostavilo da moze da se naruci za 16) ...... u freeshop-u na aerodromu u Diseldorfu ad-46 je bio 30e...

pozdrav...

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

Alo ljudi taj AD-15 i AD-46 su samo adapteri koji dozvoljavaju slusanje muzike na standardnim sluskama sa standardnim 3.5mm ulazom... Nijedan od njih nema radio, a kao sto je vec receno razlika je sto AD-46 ima mikrofon (nije to nikakav radio), i to je to...
Cene koje ste rekli za te adaptere su jako visoke, s obzirom na to da mozes da ih napravis za mnogo jeftinije pare... A i mnogo duze traju!

Pozdrav! 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

b_udder, hvala na odgovoru.... Mislim da bi bilo OK imati jedan ad-46, mikrofon i taster za javljanje su svakako samo plus... ali 30e ?? Zar nije to malo preterano?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Veruj mi da jeste,nije uopste lose imati AD-15 koji mozes naci (ali kod nas skoro nigde) za 16-20 eura,zavisi gde,i sasvim je isplativo jer je kvalitetno resenje,lepo uradjen i sigurno lepse izgleda od home made adaptera,ako ti nije skupo takvo resenje!
Pozdrav 8)

Odgovori