Symbian početnik !!!

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mislim da nije to tako jednostavno...:uhuh: ...ikonice uglavnom imaju nekoliko delova...kao sto je pozadina slike...i to bi trebalo odraditi u Icons Wizardu...mislim da se tako zove program...A da batalis ti to Lomnica_city, ...osim ako nemas pametnija posla...bolje da trazimo da Aco Kuna odradi to...njemu to svakako ne bi bio problem... 8) :D :lol:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Čoveče *.Mbm ti je skup raznih sličica, ima ga svaka tema,obrati pažnju,sa oni programom ga otvoriš i imaš pristup sličicama unutra, ja sam otvarao čisto da ga probam,doduše sada nešta neće da mi radi,al znam da je moglo, ma da najbolje batali, pozdrav
6630

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Hmm Zanimljivo,ja to nisam primetio,mada ja tako i ne stavljam mp3 kao zvono,već idem u nacin rada/pa onda recimo u opsti i u okviru njega podesim ton zvona,probaj tako...
6630

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Tako i ja mislim,deluje mi previse jednostavno tako,a i mrzi me sad sa tim da se bakcem!Pitaj ga ninolina,ako hoce bilo bi super,onaj dupli osmeh sa Mac-a je 1000 puta lepsi od ovog Windows start-a!
Pozdrav 8)

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Moze li neko da mi posalje taj pach sa windows ikonicom i sliku sa Mac-a koju biste zeleli da postavite, da ja probam?

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Evo uradio sam patch za Mac ikonicu za SmartSettings. Neznam jesam li pogodio ono sto ste trazili, ali u svakom slucaju ako neko bude zeleo neku drugu ikonicu, neka postavi sliku, a ja cu se potrudit da to odradim ;) Izmenio sam i ikonicu za Lock Keypad. Evo ga download link:
http://rapidshare.de/files/30238868/Sma ... n.sis.html

Tokom instalacije na mojoj Noki N70 pojavila mi se ona poruka "Application may not compatibal with phone. Quit instalation?", kliknu sam na "No" i patch se posle normalno instalirao. Da bi se nova ikona pojavila restartujte telefon.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

He he, fino si je zapakovao, jedino što ti je izgleda ostala jedna crna tačkica odmah pored desnog gornjeg ugla. Vidi se kada uđeš u Settings, sa leve strane Start menu-ja... Na trenutak sam se štrecnuo da je mrtav piksel... :wink:

I ne mora da se restartuje mob, samo se odradi disabled/enabled za Start icon.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

E...Ertan, svaka cast...a jel mogu ja neku slicicu da ti posaljem pa da mi to napravis...Pleaseeeeee!!!! :oops: :roll: :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Miskoni, prvo sam napisao da moze samo da se odradi disable/enable za Start icon, ali sam primetio da (bar meni) nije bila promenjena i ikonica za Lock Keypad, sve dok nisam restartovao telefon. Neznam da li je vama promenjena odmah? Primetio sam i ja tu tackicu, ali neznam zasto se pojavljuje :? Cak i ona ikonica ispred Start-a ima tu tackicu. Ako se malo zagledas, primetices je ;)
Ninolina, naravno ;) Posalji.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, tačno, vidi se u Startu, u samom ćošku, ali ne smeta. Moguće da je to zbog veličine slike koju si ubacio, probaj da joj promeniš rezoluciju pre pakovanja. A što se tiče restarta, prolazi ->disable->izlaz iz podešavanja, pa ponovo settings i enable. Svakako jednostavnije i brže nego restart. :wink:

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Ne verujem da je ta tackica zbog rezolucije, jer se pojavljivala za razlicite rezolucije, ali videcu sta je u pitanju. Shvatite ovo kao beta verziju :D

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ertan, hehe odlicno je,zamislite neku temu u stilu vista,a umesto obicne pozadine da se na pozadini napisu pritisnite start za sve programe,pa da se urade jos neke ikonice tamo gde treba da stoji logo.Kad izlazi konacna verzija :D Ako ti treba pomoc oko grafike tu sam ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

milan91, dobra ideja da se iskobinuje tema i patch za Smart Settings ;)
Hajde da prvo svako od nas da po neki predlog sta bi mogli da iskombinujemo i da to posle odradimo. Posto mi grafika bas i nije jaca strana, moze neko tu da se ukljuci (npr milan91 koji se sam ponudio), a onda bih ja sve to lepo napravio. I temu i patch za SmartSettings. Mozda bi mogli i da otvorimo posebnu temu za ovo? Dajte i predloge za SmartSettings ikonice.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ertane, mislim da bi rešenje za onu tačkicu bilo sledeće:
ubaciti beli okvir oko sličice, znači ako je sličica 15x15 piksela, neka kanvas (podloga, pozadina) bude 15x15 a sličicu smanji na 14x14. Takođe ne bi bilo loše da pozadina bude transparentna...

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Miskoni, kod ovog patch-a ovde ni nema pozadine. Medjutim, kada sam radio Ninolini neke patch-eve, s obzirom na to da sam ikonicu pravio od medvedica moralo je da bude pozadine i tu sam stavljao transparentnu pozadinu da bi izgledalo lepse, ali je tackica i dalje ostala. Ni ovaj beli okvir oko slicice ne bi resio problem :uhuh: Neznam stvarno sta je u pitanju :? :?
Trenutno sam zauzet oko ispita i planirao sam kad zavrsim sa ispitima da napravim par patch-eva, ali takvih da ove ikonice budu vece, npr 30x30 piksela. To bi mi omogucilo da pravim zahtevnije ikonice, sa puno vise detalja. Jer ako recimo neku slicicu sa puno detalja umanjim na 15x15 onda se slabo vidi. Na 15x15 mogu samo neke prostije forme.

Odgovori