propusteni pozivi

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
zeko-odlazi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 18:54

propusteni pozivi

Post od zeko-odlazi »

Drugi problem u roku od nekoliko dana mi se desio sa mojim aparatom (6600).
U pocetku pri svakom pozivu telefon je zvonio samo jednom i prekidao dajuci znak da sam nedostupan.U korisnickom servisu su mi rekli da problem moze biti u preusmerenju,medjutim kada sam ponistio sva preusmerenja problem je ostao i dale,dabi sam nestao kroz nekoliko dana.
Vec mesec dana se nije pojavljivao,ali u zadnjih pet dana javio se novi.Sada ne pamti PROPUSTENE pozive,dok je sve ostale funkcije zadrzao.
U korisnickom servisu misle da je do podesavanja,ali ja zaista neznam sta bi moglo biti.Ne vraca mi se naravno na fabricka podesavanja...
Nadam se da je neko imao slicno iskustvo,Hvala unapred.

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

huhhhhh ... interesantno, nema sta! :)
Da nemas mozda instaliran neki call manager program koji se vrti u pozadini i pravi ti cirkus, a da to ni ne znas?
BTW, reset telefona bi ti 100% resio sve probleme (a evidentno je da su softverske prirode) .... pa ako nista drugo ne pomogne, bojim se da ces morati da ga "prikoljes". Bekapuj sve sto ti treba sa njega i "kolji" :)

zeko-odlazi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 18:54

Post od zeko-odlazi »

Imam FExplorer,dali njega da zakoljem prvo ? Mislis da moze on praviti zezanje ?
Ako nece ni tako eto meni posla jedno dva dana :D :blinky:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zeko-odlazi, ne pravi ti zezanje FExplorer sigurno...:uhuh: ...nego vidi bolje sta sve imas instalirano u telefonu, a to uradi preko Appmanager-a..pa daj ovde spisak da vidimo sta to moze da bude problematicno... :wink: ... verovatno nece morati format telefona, ali ovako bez dovoljnih informacija ne mogu da ti pomognem... 8) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

probaj ovo idi uz pomoc fexplorera u c>system>bootdata i obrisi firsboot.dat zatim restartuj tel. ovo bi trebalo da ti pomogne 8)

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

I meni se jednom desilo na mojoj Noki N70 da nije pamtila propustene pozive, tj. kada god bi me neko zvao, a ja se ne javim kao da se nista nije desilo. Ja sam problem resio restartovanjem mobilnog telefona i vise mi se nije javljao ovaj problem. Neznam da li ce tebi ovo pomoci, ali probaj ;)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ertan, mislio si verovatno na format telefona, a ne na restart...???

To sigurno i resava problem, ali mozda ima i lakseg resenja, samo nam trebaju jos neke informacije o trenutno instaliranim programima... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

ninolina,
Ne, nisam mislio na format telefona, vec na restart telefona ;)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ertan, ok...sorry... :oops:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zeko-odlazi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 18:54

Post od zeko-odlazi »

HM,stvari stoje losije nego ranije hehe.U medjuvremenu sam obrisao i FExplorer tako da ne mogu pokusati to sto ste mi predlozili.Ne samo FEkxplorer nego i masu drugih programcica sam pobrisao,ali problem i dalje postoji.Trenutno u mom telefonu a da nije fabricki ugradjeno ima (ako mogu da se setim prve varijante) ETI Camcorder,,FSCaller,UltraMP3,REALone,setup,Handy shopper,Face warp,dve -tri igrice i to je verovatno sve.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zeko-odlazi, pa posto si vec toliko toga obrisao, nece biti steta ni jedan format da padne...al ne znam sto ti je to posao od dva dana da formatiras telefon...ako ne znas kako se to radi, a ti pitaj,... 8) :wink: Treba samo back up kontakata da uradis, i o`ma posle toga format telefona... :D :lol:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Ne samo backup kontakata vec i slika, klipova, ako imas neke znacajne notes, jednom recju - sve sto ce ti ponovo trebat ;)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

zeko, a jesi li proverio da ti nije slučajno "Log duration" podešen na "No log"? Uđi u LOG-Options-Settings-Log duration i pogledaj šta ti je tu namešteno... :wink:

zeko-odlazi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 18:54

Post od zeko-odlazi »

Miskoni mislim da je to u pitanju !!!!! Meni mi je na srpskom,i neznam kako da dodjem do toga,samo jos to please ? Cesto mi izbacuje obavestenje Ap.zatvorena mce ili Ap zatvorena LogServ !!!!!

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Pogledaj gde ti je Log, mislim da je to u Extras (neznam kako su to preveli). Potrazi malo sigurno ces naci Log. Ali mislim da ti to nece resiti problem, jer se ovaj Log duration odnosi na nesto drugo. Mada probaj, nikad se nezna :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Log duration se odnosi na cuvanje svih informacija o pozivima...primljenim...propustenim i pozivanim...A zeko, ima problem sa propustenim pozivima tako da je moguce da je tu problem... A ti zeko, pretrazi u svakom folderu u glavnom meniju gde je smesten Log, neces ga omasiti...kao sto kaze Ertan, ili je u Extras ili u My own...ne znam kako su ga nazvali na N6600...I kad to nadjes, stavi da ti Log duration bude bar 1 dan...a moze do 30 dana da se podesi... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Imam problem na n70,vec drugi put mi se to desilo,jednom mi nisu stizale poruke nekoliko dana,a sve ostalo je bilo ok i slucajno sam otisao u log i video da mi je registrovao dolazece poruke,ali samo tu,u in inbox-u ih nije bilo i kada sam restartovao mob odmah mi je stiglo desetak poruka kao sto je pisalo i u log-u.Mislio sam da je to do mreze i zato sto sam bio u romingu,ali mi se juce desilo opet,ali sam odmah provalio,restartovao i poruka je odmah stigla.Ja sada dva puta dnevno proveravam log da vidim da li je opet blokiralo,e da li je to do mreze ili do moba? :unsure:
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Mozda, ali me zbunjuje to sto je sto je zeka rekao da je sve ostale funkcije zadrzao, osim belezenja propustenih poziva. To znaci da ima zabelezene odlazne i dolazece pozive, a sa ovim - No logo ne bi imao ni to. U svakom slucaju zeko ti probaj da li ce ti ovo sto ti je Miskoni rekao resiti problem, pa ako ga resi - super, a ako ne - bojim se da ces morati da formatiras telefon. Jesi li probao da vratis sve na fabricko podesavanje?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

loeates, pa cim log registruje poruke i one stizu posle restarta...onda je sigurno do telefona...E sad mi ne pada na pamet sta bi to moglo da bude...ja sam jednom nesto experimentisala sa Mail folderom preko FExplorera i brisala ga, pa mi se desilo slicno, mada ne bih rekla da si ti preduzimao takve akcije...a i meni restart nije pomogao, vec jedino ponovno konfigurisanje Mail foldera i podesavanja za SMS poruke... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Na 6630,log je preveden kao 'dnevnik'.
6630

Odgovori