Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Post od Ninolina »

Iako smo mislili da se to nikada neće desiti, Nokia je i na svom oficijelnom sajtu izbacila Firmware Updater za nekoliko modela telefona... A veličina update fajla je 16 MB... :D

Evo linka pa proverite ima li i vašeg telefona...
Nokia Software Updater
Provera da li postoji novija verzija firmvera na osnovu koda telefona

Uputstvo za promenu koda telefona

Kako uraditi backup Symbian OS7&8 telefona

Kako rešiti problem sa drajverima
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 02. Mar 2007. 23:22, izmenjeno 1 put ukupno.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Primećeno :),samo jel to čudo radi :) ?
6630

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

bela, pa ne znam kako mislis da ne radi kad je zvanicno na Nokia sajtu...ne verujem da ce biti problema s tim... :roll: ...a ima i neko mini uputstvo o nacinu kako se vrsi update preko USB kabla...trebalo bi samo da sve bude jednostavnije... :D :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

I ja sam to sinoć skunuo, samo još nisam isprobao :). Danas ću instalirati, pa ako me neko ne pretekne, reć ću kakvi su rezultati.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

svaka cast na info... nece vise bniti onih petljanja sa phoenixom i ostalim glupostima... :roll:

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

probao sam sve ja oko 45 Mb samo neznam sta mi se izmenio u telefon kad mi tim ikoncice stoju u njega i softver mi je jos v 5.03.08 17-08-05 rm-1 a sam se nadao da ce sa update imam nova verzija

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

macko_^, da li uopste moze da se izvrsi update sw koji je sa mreze?
Mislim da moras imati cist originalan sw da bi mogao update da radis.

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Moze da se izvrsi update sw koji je sa mreze. Ja imam nokiu N70 koja je skinuta sa TIM mreze i kada sam je kupio imala je TIM-ovih ikonica. Medjutim posto sam update-ovao sw te ikonice su nestala, a update je protekao bez ikakvih problema.
macko ti sigurno nesto dobro nisi uradio. Pre svega imas li novu verziju firmwera? Nije dovoljno samo da imas samo program koji je gore naveden.

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

kad sam uklucio telefon sve je bio vrateno na fabricko isto kao na den kad sam ga kupioi zato mislim da sam uradio update. :? :? :? ako nekoj proda sa flashovan telefon (da nije sa mreze) neka pise negovo iskustvo.
p.s. sad nemogu da ga povrzem sa PC Suite mislim da treba da se uninstalira Nokia Software Updater posto sam preinstalirao PC Suite inece da radi. :? :? :?
pozdrav

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

Ja sam malo pre pokrenuo software. Inače, moja verzija firmware-a je 5.03.08 (6630), i to je valjda poslednja verzija firmware-a za 6630, pošto kada sam krenuo sa update-om, izašla mi je poruka "nothing to update" ili nešto slično. Medjutim, pošto ima opcije da se update-je anyway, uradih to, sa nadom da će mi se skloniti tim-ove ikonice. Medjutim, osim što mi je vratio telefon na fabrička podešavanja, ništa drugo se nije promenilo, to jest tim-ove ikonice su ostale :x .Inače sam proces traje oko 5 min.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

eruanntion, najnovija verzija firmware-a za N6630 je 6.03.08...sad mi to nije jasno... :unsure: ...ali moguce je da ga jos nisu zvanicno pustili, mada mnogi vec odavno imaju tu verziju u telefonu... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

I ja sam to negde video, mada sam pomišljao da je neko slučajno umesto petice stavio šesticu. Sada ni meni to nije jasno. Kao što sam i rekao, kada sam pokuša da uradim update, izašlo je obaveštenje:
"nothing to update", ili "your phone is up to date". Ne mogu da se setim koje od ova dva. Pošto sam ipak uradio update, verzija koja mi je ostala na telefonu je i dalje 5.03.08. Inače, koje su prednosti šestice u odnosu na peticu.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

Nina, da li si ti probala u svoju N70 ubaciti update?

:)

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

eruanntion dali sad mozes da povezes telefon preko PC Suite ja nemogu moj a niti bratov 6630 na koji nisam uradio update preinstalirao sam PC Suite i obrisao Nokia Software Updater i opet nece. sta bi mogao biti???
:x :x :x :x :x :x :x :x

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zoreli, pa nisam ubacivala... moj N70 je up to date... :D :lol: :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

macko_^, PC Suite mi radi sasvim ok. Evo baš sam sad prebacio neke pesme na phone. Ne znam zbog čega bi imao sada problema. Jedino ako nedaj bože ti nije došlo do nekog havarisanja prilikom update-a, pošto je onaj software na početku dobro upozorio da može doći do ozbiljnih kvarova ako se telefon slučajno otkači u toku update-a i sl.

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

Nisam otkacio telefon sve sam uradio po uputstva i kako treba a telefon od moga brata nisam updatovao i nisam cackao a i njegov nece da se konektuje. Neznam sta bi mogao to da bude

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

pa restaruj kompjuter pa ponovo poveži mob i pc suite

ček nešto mi nije jasno , kod mene je verzija softvera v 5.0609.2.0.1 (01-03-06) , i šta ako uradim update , hoće li mi nadograditi samo postojeći fw ili ubaciti najnoviji ?

eruanntion
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 19. Avg 2006. 18:15

Post od eruanntion »

zoreli, To izgleda kako ko bude imao sreću. Evo meni nije čak ni ubacio novi firmware, samo je sve vratilo na fabrička podešavanja. Macko je isto prošao kao ja. Ni njemu nije update-ovalo postojeći verziju firmware-a, ali mu je zato ...balo vezu sa PC suitom.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zoreli, pa ovo bi trebalo da ustvari, nadogradjuje postojeci firmware, i sredjuje bugove istog...To pise na ovom linku...zar ne?... :dry: A verujem da, ako postoji novija verzija firmware-a od trenutno postojece u telefonu, da je moguce i to ubaciti... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori