nokia 3660-da li neko zna kodove

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
sandrina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 01. Avg 2004. 20:16
Kontakt:

nokia 3660-da li neko zna kodove

Post od sandrina »

od skoro imam noku 3660 i mogu od srca da ga preporucim svima. :lol: ali fale mi kodovi za tri programa koja sam uz telefon dobila u trial verziji(t.j. tri puta probno,pa traze application key),to su world mate,photo sms,i photo base.budite ljubazni,posaljite mi kodove da mogu da ih koristim.dobila sam i cd sa mnogo programa za nokiu pa ako niko ne zna kodove,da mi kaze bar kako da skinem ove programe sa telefona, a nisu u tools/manager-u.unapred hvala! :D :D :D

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

E, ovako: da bi registrovala neki program, moras da znas koja je verzija doticnog programa, i u velikoj vecini slucajeva ce ti trebati IMEI, odnosno serijski broj telefona, da bi se na osnovu njega generisao kod za program i tvoj mob. Postoje crackovane verzije Photo SMS-a v1.65, Photo Base v2.0, a za World Mate nisam siguran. Dakle, uklonis program sa moba, instaliras razbijenu verziju, i mirna si (onoliko koliko mozes da budes mirna sa piraterijom, naravno). :wink:

Sad verovatno slede dodatna pitanja od tebe? :lol:

Pozdrav... M

sandrina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 01. Avg 2004. 20:16
Kontakt:

Post od sandrina »

Naravno da sledi :D Potuno razumem sta mi kazes ali ta tri programa su instalirana na memoriju telefona,odnosno instalacija tih programa nije u tools/manager-u tako da ne mogu da ga sklonim,sigurno je instalirano na mem.telefona.Kad pokusam da uklonim program,obavesti me da je to nemoguce..isto vazi i za neki kodak program(preglednik slika) koji mi takodje ne treba.Imam sve programe na CD-u ali ovi ostaju,zauzimaju mesta na MMC kartici...Jos jedno pitanje...kako da nadjem sta je u memoriji telefona pa da mogu da brisem.sigurno mi je ispred nosa a ne vidim :oops: unapred hvala :!: :!: :!:

skynet
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 23:16

Post od skynet »

Cao!

Kao prvo nabavi File Explorer. To je program koji ima potpuno istu funkciju kao i Windows explorer ili Total Commander za PC kompjutere.
Uz pomoc explorera mozes da pregledas sadrzaj interne memorije i memorije na mmc kartici, da kopiras fajlove, da im menjas imena, da ih brises itd...
Ali pre nego sto pocnes da ceprkas po telefonu, napravi rezervnu kopiju uz pomoc programa sa CD-a PC Suite for Nokia. Za slucaj da obrises nesto sto ne treba :D

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, pronadji neki explorer, ima ih nekoliko: po meni najzgodniji FileMan za 6600, radi i na 3660 naravno, zatim Psiloc eFile Manager, SeleQ i jos neki. Sa njima mozes da svrljas po telefonu. Najzgodnije bi bilo da prebacis sve (tebi bitne) podatke na komp, kao sto rece Skynet, i da uradis kompletan format i telefona i kartice. Tako ces dobiti "prazan" telefon, samo sa aplikacijama koje stavlja Nokia, a ti lepo onda dodas sta hoces.
U svakom slucaju, prvo stavi neki file manager, jer ces pomocu njega moci da uradis kompletan backup, PC Suite ima obicaj da izostavi neke stvari iz phonebook-a.
Imenik se nalazi u c:\system\data\contacts.cdb i ne moze da se kopira dok se ne preimenuje data dir, recimo u data2, onda iskopiras contacts.cdb na komp, preimenujes ponovo data2 u data, restart fona. Ako si kreirala data profile, njih sacuvaj preko PC Suita, ostale stvari ne moras da kopiras jer su u ROM-u telefona.
Deluje mozda malo komplikovano, ali nije. :?
Ili samo izbrisi doticne programe ako znas gde su tacno, mada uvek ostane neko djubre u sistemskom folderu. Ako ti treba pomoc, vici! (salim se, nemoj da vices, samo ostavi poruku ovde ili na PP). :)

Pa-pac! :D

sandrina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 01. Avg 2004. 20:16
Kontakt:

Post od sandrina »

Hvala puno :!: :!: :!: :!: :!: Instalirala sam SeleQ i sklonila sam nepotrebne programe...nemam potrebe da cackam dalje telefon,dok ne nabavim mmc 256mb.Ova tri trial programa sam sklonila da mi ne zauzimaju prostor.Instalirala sam jedan zip program "sdoubler" da pakujem one programe koje redje koristim tako da i tu dobijam na prostoru...
Hvala puuuuuno na pomoci...
puno Vas pozdravljam!!! :D :lol: :D :lol: :D :lol: [/img]

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nema na cemuuuu! :mrgreen: Vodi racuna, Space Doubler ume da zbrlja podatke, tako da kad budes uzela mmc karticu, izbrisi ga, nece ti ni trebati. :wink: :mrgreen:

Odgovori